KIBRIS POSTASI http://www.kibrispostasi.com/index.php/cat/35/news/71058

20 Ocak 2012, Cuma
15:47
İşadamları Konseyi'nden Suat Günsel'e Vatanperverlik Plaketi

Kıbrıs Türk İşadamları Konseyi, YDÜ Kurucu Rektörü Dr. Suat İ. Günsel'e üstün hizmetlerinden ötürü 'Vatanperverlik Plaketi' verdi.

Kıbrıs Türk İş Adamları Konseyi Yakın Doğu Üniversitesi Kurucu Rektörü Dr. Suat Günseli Ziyaret ederek vatanperverlik örneği gösteren, Ülkeye verdikleri üstün hizmetlerden dolayı bir plaket taktim ettiler...

Kıbrıs Türk İş Adamları Konseyi Başkanı İlker Züğürt , As Başkan Mert Girgen,Genel Sekreter Nebi Akın, Yönetim Kurulu üyesi Bayram Erköse ,Yakın doğu Üniversitesi Kurucu Rektörü Dr. Suat İ.Günsel'i ziyaret ettiler.

Yakın Doğu Üniversitesi Kurucu Rektörü Dr. Suat İ. Günsel kabulde yaptığı konuşmada, Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf R. Denktaş'ın vefatından dolayı hayli üzgün olduğunu fakat bırakılan mirasın, KKTC'nin çok büyük bir değer olduğunu vurguladı.

Günsel, bir devlet kurmak çok zordur,ama bir devleti kurmaktan daha zor bir şey vardır ki ,O'da  devleti yaşatabilecek enstrumanları kurup,onun daim olabilmesini kıldırtabilmektir. Kurulan Üniversiteleri,Hastaneleri,Otelleri ve küçük sanayileri ile bütün olduğunu vurguladı.

Kurduğumuz devletin ebedi olabilmesi için attığımız her bir adımın,her bir çalışmanın buna büyük bir katkısı olduğuna inancım çok yüksektir dedi.

Kıbrıs Türk İş Adamları Konseyi Başkanı İlker Züğürt'de yaptığı konuşmada, Bizlerde bu bilinç içersinde hareket ediyoruz.Amacımız bulunduğumuz ortamdan daha ileriye taşıyabilmektir dedi.

Züğürt ayrıca Sizin yaptıklarınızı her zaman kendimize örnek alıyoruz ve sizin yolunuzda devam edeceğiz dedi.

Kıbrıs Türk İşadamları Konseyi ayrıca bu akşam gerçekleştirecekleri etkinlik hakkında da bilgi vererek, Türkiye'nin Manisa ilinden 20-25 Doktorun zaman zaman Afrika'nın en ücra köşelerine hiçbir menfaat gözetmeden gönüllü olarak sağlık hizmeti verdiklerini ,bu hizmeti götürürken karşılaştıkları zorlukları da filme alarak belgeselleştirdiklerini vurguladı.

Ayrıca bu çalışmalar içinde Mağusa'dan Birkaç iş adamınında yine Afrika'nın ücra köşelerinde kuyu açtırdıklarını tespit etttiklerini ve bu akşam  onlarıda davet ederek teşekkür plaketi sunacaklarını belirtti.

Konuşmaların ardından, Kıbrıs Türk İş Adamları Konseyi başkanı İzzet Züğürt , Yakın Doğu Üniversitesi Kurucu Rektörü Dr. Suat İ. Günsel'e  ülke ve vatan için verdikleri üstün hizmetten dolayı  plaket taktim etti.2001 © 2017 KIBRIS POSTASI