Ana Sayfa >> GİRNE 15 Şubat 2017, Çarşamba 13:45
Rocks Otel'in izinsiz iskelesine bir tepki de Girne İnisiyatifi'nden
Rocks Otel'in izinsiz iskelesine bir tepki de Girne İnisiyatifi'ndenGirne'de faaliyet gösteren Rocks Otel'in izinsiz ve denetimsiz bir şekilde denize halen inşa ettiği iskelenin yankıları sürüyor. İzinsiz iskeleye bir tepki de Girne İnisiyatifi'nden geldi.
Paylaş  
40
55
44
1

Kıbrıs Postası - Cansu Yarışan - Rüstem Tüccar

Girne'de faaliyet gösteren Rocks Otel'in izinsiz ve denetimsiz bir şekilde denize halen inşa ettiği iskelenin yankıları sürüyor. İzinsiz iskeleye bir tepki de Girne İnisiyatifi'nden geldi.

Kıbrıs Postası'nın gündeme getirdiği 'izinsiz iskele' olayının yankıları gün geçtikçe büyüyor. Girne Rocks Otel'in, denize izinsiz ve denetimsiz bir şekilde inşa ettiği iskeleye dair yapılan yayınlar ve uyarılara rağmen hiçbir girişimde bulunulmaması karşısında ülkenin konuyla ilgili kesimleri, tepki göstermeye devam ediyor.

Konuyla ilgili, Kıbrıs Postası'na konuşan Girne İnisiyatifi'nden Birol Karaman, Girne Kaymakamlığı ve Limanlar Dairesi'nin olaydan habersiz olduğuna dikkat çekti.

“KAÇAK VE İZİNSİZ YAPIYA KARŞIYIZ... ROCKS OTEL OLAYININ DA TAKİPÇİSİYİZ”

Girne İnisiyatifi olarak Girne’deki her türlü kaçak ve izinsiz yapıya karşı olduklarının ve karşı olmaya da devam edeceklerinin altını çizen Karaman, “Biz zaten Girne Belediye Başkanı ile de yaptığımız görüşmede Girne’deki kaçak yapıların tespiti ve yasal süreci aktif olarak takip edeceğimizi ve bunlara karşı alınacak her türlü önlemi desteklediğimizi belirtmiştik. Ancak söz konusu otelin iskele yapımında Girne Kaymakamlığı ve Limanlar Dairesi’nin adı geçiyor. Aynı şekilde bu olayın da takipçisi olacağız” diye konuştu.

“KILIFINA UYDURULUYOR... GEREKİRSE TEPKİMİZİ GÖSTERECEĞİZ”

Kaçak ve izinsiz yapı inşa etmenin ülkede bir alışkanlık haline geldiğini vurgulayan Karaman, bazı kurumların devleti ve yasaları hiçe sayıp bu tarz girişimlerde bulunduğunu söyledi. “Kimseden izin almadan, haber vermeden yapacağını yapıyor, sonra da bu bir şekilde kılıfına uyduruluyor” diye konuşan Karaman, Girne İnisiyatifi olarak Girne’nin doğal güzelliklerini korumak amacıyla her zaman olduğu gibi yine bu süreci de yakından takip edeceklerini belirterek, önümüzdeki günlerde ortaya çıkacak tablo doğrultusunda da gerektiği takdirde tepkilerini göstereceklerini sözlerine ekledi.

GENİŞ ÇAPLI BİLİMSEL TOPLANTI DÜZENLENECEK

Karaman, çevre ile ilgili çalışmalarının sürdüğünü de belirterek, önümüzdeki günlerde geniş çaplı bir bilimsel toplantı düzenleyecekleri bilgisini verdi. Söz konusu toplantının ana gündeminin ‘çevreye daha az zarar vererek, doğal güzelliği bozmayarak kentlerin nasıl geliştirilebileceği’ olduğunu belirten Karaman, bu konuyla ilgili de bilimsel verilerle bir değerlendirme yaparak, bunların sonuçlarını kamuoyuyla paylaşacaklarını kaydetti.


Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
12
 
0
 
1
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

YORUMLAR
1
ONAY BEKLEYENLER
0
15 Şubat 2017, Çarşamba
Emine         - Girne
Malesef simdiki hukumetimizin ciliz oldugunu bilen yasalari takmiyor.Ulkemizde otorite boslugu var.Boyle azinlik,otoritesi olmayan bir hukumetle nereye kadar gidilebilir?

Osman Türkay anıldı
Nobel edebiyat ödülüne aday gösterilen Osman Türkay ölümünün 17’nci yılında düzenlenen törenle anıldı.
Girne'de trafik operasyonu: 80 araca ileri işlem uygulandı, 5 araç trafikten ...
Girne Polis Müdürlüğü dün, sorumluluk sahası içerisinde asayiş ve trafik operasyonu düzenledi.
Girne-Çatalköy İmar Planı tamam
KKTC Şehir Planlama Dairesi, Girne Belediyesi ve Çatalköy Belediyesi işbirliğinde, Şubat 2016’da başlatılan Girne-Çatalköy İmar Planı çalışmaları sonuçlandı.