Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> GİRNE 15 Şubat 2017, Çarşamba 13:45
banner

Rocks Otel'in izinsiz iskelesine bir tepki de Girne İnisiyatifi'nden

Rocks Otel'in izinsiz iskelesine bir tepki de Girne İnisiyatifi'ndenGirne'de faaliyet gösteren Rocks Otel'in izinsiz ve denetimsiz bir şekilde denize halen inşa ettiği iskelenin yankıları sürüyor. İzinsiz iskeleye bir tepki de Girne İnisiyatifi'nden geldi.
Paylaş  
43
64
49
1

Kıbrıs Postası - Cansu Yarışan - Rüstem Tüccar

Girne'de faaliyet gösteren Rocks Otel'in izinsiz ve denetimsiz bir şekilde denize halen inşa ettiği iskelenin yankıları sürüyor. İzinsiz iskeleye bir tepki de Girne İnisiyatifi'nden geldi.

Kıbrıs Postası'nın gündeme getirdiği 'izinsiz iskele' olayının yankıları gün geçtikçe büyüyor. Girne Rocks Otel'in, denize izinsiz ve denetimsiz bir şekilde inşa ettiği iskeleye dair yapılan yayınlar ve uyarılara rağmen hiçbir girişimde bulunulmaması karşısında ülkenin konuyla ilgili kesimleri, tepki göstermeye devam ediyor.

Konuyla ilgili, Kıbrıs Postası'na konuşan Girne İnisiyatifi'nden Birol Karaman, Girne Kaymakamlığı ve Limanlar Dairesi'nin olaydan habersiz olduğuna dikkat çekti.

“KAÇAK VE İZİNSİZ YAPIYA KARŞIYIZ... ROCKS OTEL OLAYININ DA TAKİPÇİSİYİZ”

Girne İnisiyatifi olarak Girne’deki her türlü kaçak ve izinsiz yapıya karşı olduklarının ve karşı olmaya da devam edeceklerinin altını çizen Karaman, “Biz zaten Girne Belediye Başkanı ile de yaptığımız görüşmede Girne’deki kaçak yapıların tespiti ve yasal süreci aktif olarak takip edeceğimizi ve bunlara karşı alınacak her türlü önlemi desteklediğimizi belirtmiştik. Ancak söz konusu otelin iskele yapımında Girne Kaymakamlığı ve Limanlar Dairesi’nin adı geçiyor. Aynı şekilde bu olayın da takipçisi olacağız” diye konuştu.

“KILIFINA UYDURULUYOR... GEREKİRSE TEPKİMİZİ GÖSTERECEĞİZ”

Kaçak ve izinsiz yapı inşa etmenin ülkede bir alışkanlık haline geldiğini vurgulayan Karaman, bazı kurumların devleti ve yasaları hiçe sayıp bu tarz girişimlerde bulunduğunu söyledi. “Kimseden izin almadan, haber vermeden yapacağını yapıyor, sonra da bu bir şekilde kılıfına uyduruluyor” diye konuşan Karaman, Girne İnisiyatifi olarak Girne’nin doğal güzelliklerini korumak amacıyla her zaman olduğu gibi yine bu süreci de yakından takip edeceklerini belirterek, önümüzdeki günlerde ortaya çıkacak tablo doğrultusunda da gerektiği takdirde tepkilerini göstereceklerini sözlerine ekledi.

GENİŞ ÇAPLI BİLİMSEL TOPLANTI DÜZENLENECEK

Karaman, çevre ile ilgili çalışmalarının sürdüğünü de belirterek, önümüzdeki günlerde geniş çaplı bir bilimsel toplantı düzenleyecekleri bilgisini verdi. Söz konusu toplantının ana gündeminin ‘çevreye daha az zarar vererek, doğal güzelliği bozmayarak kentlerin nasıl geliştirilebileceği’ olduğunu belirten Karaman, bu konuyla ilgili de bilimsel verilerle bir değerlendirme yaparak, bunların sonuçlarını kamuoyuyla paylaşacaklarını kaydetti.


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
12
 
0
 
1
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
1
ONAY BEKLEYENLER
0
15 Şubat 2017, Çarşamba
Emine         - Girne
Malesef simdiki hukumetimizin ciliz oldugunu bilen yasalari takmiyor.Ulkemizde otorite boslugu var.Boyle azinlik,otoritesi olmayan bir hukumetle nereye kadar gidilebilir?

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Üç "Çin Harikası" Kıbrıs'ta görücüye çıktı...
image Oscar Motors’un yeni Showroom’u Girne’de hizmete açıldı.
Aygın: "En önemli denetim mekanizması halk olacak"
image Girne Belediyesi Bağımsız Başkan Adayı Sümer Aygın, TDP Belediye Meclisi Adayları ile toplantı gerçekleştirdi.
Aygın: "Sanayi bölgesi koşulları iyileştirilecek"
image Sümer Aygın dün öğleden sonra Karaoğlanoğlu bölgesinde  bulunan esnaf ve zanaatkarları ziyaret etti.Son dört yıldır sanayi bölgesinehiçbir yatırımın yapılmadığını belirten Aygın, esnafın sıkıntılarını dinledi.