Ana Sayfa >> GÜNEY KIBRIS 13 Eylül 2017, Çarşamba 17:20
Rum Meclis Başkanı Şilluris, Slovakya'nın Kıbrıs Büyükelçisi Tomova ile görüştü
Rum Meclis Başkanı Dimitris Şilluris, Slovakya’nın Kıbrıs Büyükelçisi Tomova ile görüştü
Paylaş  
4
7
2
0

Rum Meclis Başkanı Dimitris Şilluris, salı günü veda ziyaretinde bulunan Slovakya’nın Kıbrıs Büyükelçisi Oksana Tomová’yı kabul etti. 

Kıbrıs’taki görevi tamamlanan Tomova yakında adadan ayrılıyor.

Yapılan resmi açıklamaya göre, Meclis Başkanı Şilluris görüşme sırasında Kıbrıs ve Slovakya arasındaki ilişkilerin ve özellikle parlamenter diplomasi alanındaki işbirliğinin mükemmel bir seviyede bulunduğunu teyit ederek her iki ülkenin parlamentoları arasındaki ilişkilerin güçlenmesi amacıyla çalışmalarını yoğunlaştırmaya hazır olduğunu belirtti.

Büyükelçi Tomova ise, Avrupa Birliği’nin iki üye ülkesi olan Kıbrıs ve Slovakya arasındaki ilişkilerin ve özellikle yenilik ve teknoloji alanlarında daha da güçleneceğini ifade ederek kendisinin Kıbrıs’taki görevi sırasında Şilluris ile mükemmel bir işbirliğinde bulunduğunu ve bundan dolayı Rum Meclis Başkanı’na teşekkürlerini ifade etti.


Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0

Larnaka kaza mahkemesinden "Polemitya'daki" (Binatlı) Kıbrıs Türk malı davası...
Larnaka Kaza Mahkemesi’nin, Rum Çalışma eski Bakanı Sotirulla Haralambus’un eşi Nikos Haralambus’u, “Polemitya’daki” (Binatlı) bir Kıbrıs Türk malının alım-satımıyla ilgili davada beraat ettirdiği haber verildi.
Türkiye'den kayıplara ilişkin arşivlerini açması isteniyor
Avrupa Konseyi Bakanlar Komitesi, Türkiye’ye, Kıbrıs’taki kayıplara ilişkin arşivlerini açması ve Kayıp Şahıslar Komitesi’nin işleyişini kolaylaştırması yönünde çağrıda bulundu.
RMMO'nun taşınmaz malları gözden geçiriliyor
Rum Savunma Bakanlığı’nın, “savunma amacıyla kullanılan” taşınmaz malları gözden geçirmeye başladığı bildirildi.