Ana Sayfa >> GÜNEY KIBRIS 13 Eylül 2017, Çarşamba 17:20
Rum Meclis Başkanı Şilluris, Slovakya'nın Kıbrıs Büyükelçisi Tomova ile görüştü
Rum Meclis Başkanı Dimitris Şilluris, Slovakya’nın Kıbrıs Büyükelçisi Tomova ile görüştü
Paylaş  
6
11
3
0

Rum Meclis Başkanı Dimitris Şilluris, salı günü veda ziyaretinde bulunan Slovakya’nın Kıbrıs Büyükelçisi Oksana Tomová’yı kabul etti. 

Kıbrıs’taki görevi tamamlanan Tomova yakında adadan ayrılıyor.

Yapılan resmi açıklamaya göre, Meclis Başkanı Şilluris görüşme sırasında Kıbrıs ve Slovakya arasındaki ilişkilerin ve özellikle parlamenter diplomasi alanındaki işbirliğinin mükemmel bir seviyede bulunduğunu teyit ederek her iki ülkenin parlamentoları arasındaki ilişkilerin güçlenmesi amacıyla çalışmalarını yoğunlaştırmaya hazır olduğunu belirtti.

Büyükelçi Tomova ise, Avrupa Birliği’nin iki üye ülkesi olan Kıbrıs ve Slovakya arasındaki ilişkilerin ve özellikle yenilik ve teknoloji alanlarında daha da güçleneceğini ifade ederek kendisinin Kıbrıs’taki görevi sırasında Şilluris ile mükemmel bir işbirliğinde bulunduğunu ve bundan dolayı Rum Meclis Başkanı’na teşekkürlerini ifade etti.


Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0

Derinya Belediyesi "Yeşil Noktalar" talep ediyor
Derinya Belediyesi’nin, katı atık ve çöplerin kontrolsüz bir şekilde atılmasından kaçınılması amacıyla ara bölgede “yeşil noktaların” oluşturulmasını talep ettiği belirtildi.
Anastasiadis: "Guterres'e mekik diplomasisi önerdim"
Rum Yönetimi Başkanı Nikos Anastasiadis, BM Genel Sekreter Antonio Guterres’e “yeni çaba için ön şartların var olup olmadığını değerlendirmek için mekik diplomasisi başlatması" önerisinde bulunduğunu söyledi.
PESCO ile "teçhizat piyasasına erişim"
Güney Kıbrıs’ın, Daimi Yapısal İşbirliği’ne (PESCO) katılımı ile teçhizat piyasasına erişim sağlayarak “savunma kabiliyeti” önündeki bir dizi önemli engeli aşacağı öne sürüldü.