Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> Ana Sayfa 29 Mart 2017, Çarşamba 15:49
banner

Rum Meclis Başkanı, Yeni Ermeni Başpiskoposu ile görüştü

Rum Meclis Başkanı, Yeni Ermeni Başpiskoposu ile görüştüRum Temsilciler Meclisi Başkanı ve Kıbrıs`ta yeni Ermeni Başpiskoposu Horen Doğramaciyan, Çarşamba günü gerçekleştirdikleri görüşmede, Kıbrıs`ı, tüm dünyadan Ermenilerle bağlayan yakın bağları yinelediler.
Paylaş  
33
42
35
0

Rum Temsilciler Meclisi Başkanı ve Kıbrıs`ta yeni Ermeni Başpiskoposu Horen Doğramaciyan, bugüngerçekleştirdikleri görüşmede, Kıbrıs`ı, tüm dünyadan Ermenilerle bağlayan yakın bağları yinelediler.

Açıklamada, iki yetkilinin görüşmede, ülke toplumunun ayrılmaz, aktif ve ilerici bir parçası olarak, Kıbrıs Ermeni dini grubunun rolüne değindikleri belirtildi.

Ermeni Başpiskopos, Rum Parlamentosunda, Kıbrıs kökenli, Ermeni toplumuna, tüm dünyadaki Ermenilere ve aynı zamanda 2015`te Ermeni soykırımını inkar suçu konusunun Rum Meclisi tarafından onaylanmasında sunduğu istikrarlı desteğinden dolayı Rum Meclis Başkanına teşekkürlerini ifade etti.

Meclis Başkanı ve Ermeni Başpiskoposu ayrıca, gerek Kıbrıs`ta, gerekse Orta Doğu`da geniş Hristiyan bölgesinde, kültürel ve dini mirasın korunması ihtiyacına da değindiler.

Görüşmede, Ermeni Başpiskoposuna, Rum Temsilciler Meclisinde Ermeni Dini Grup temsilcisi Vartikes Mahteşiyan eşlik etti.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
RSS DİĞER Ana Sayfa HABERLERİ
banner
banner
banner
banner
banner