Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> EMLAK 27 Ekim 2016, Perşembe 12:32
banner

Sanal gerçeklik ile konut projesi tanıtımı

Sanal gerçeklik ile konut projesi tanıtımıSanal gerçeklik teknolojisi hızla gelişiyor ve değişik sektörlerde kendisine kullanım alanı bulunuyor. Sanal gerçekliğin gayrimenkul ve mimari sektöründe, dünyada kullanılmaya başlandığını biliniyor. Sanal gerçeklik teknolojisi ile firmalar, konut projesi henüz inşaat aşamasındayken müşterilerinin deneyimlemesini sağlıyor.
Paylaş  
44
96
37
0

Sanal gerçeklik teknolojisi hızla gelişiyor ve değişik sektörlerde kendisine kullanım alanı bulunuyor. Sanal gerçekliğin gayrimenkul ve mimari sektöründe, dünyada kullanılmaya başlandığını biliniyor. Sanal gerçeklik teknolojisi ile firmalar, konut projesi henüz inşaat aşamasındayken müşterilerinin deneyimlemesini sağlıyor. Daireniz ortada yok iken daireyi gezebiliyor ve dekore edebiliyorsunuz. Bir Türk girişimi olan Pandora bu hizmeti gayrimenkul firmalarına sağlıyor.

PANDORA NE YAPMAK İSTİYOR?

Konut projesi 2-3 yıl sonra tamamlanacak bile olsa, satış ofisi kuruluyor ve henüz inşa edilmemiş apartmanlar, mimari model ve render fotoğraflar yardımıyla satışa sunuluyor. AR Pandora bu süreçte, ev almak isteyen müşterilerin hem satış ofislerinde hem de kendi evlerine döndüklerinde, yaşadıkları deneyimini arttırarak, müşterilerin proje hakkında 3 boyutlu bilgi alması ve projenin içerisinde sanal olarak gezmesini arttırılmış ve sanal gerçeklik teknolojilerini kullanarak sağlıyor.

SANAL GERÇEKLİĞİN KULLANIM ALANLARI

İNŞAAT TAMAMLANMAMIŞ PROJELER: 

Satış ofisine gelen müşterilere, arttırılmış gerçeklik uygulaması ile, binanın dış görüntüsü, kat planları, spor alanları gibi bölümleri hakkında 3 boyutlu sunum yapılıyor. Sonrasında müşteriler sanal gerçeklik gözlükleriyle projenin içerisinde sanal olarak dolaşıyor. Satın alınacak apartmanın manzarasını, Dronelar ile çekilen 360 derece fotoğraflar ile sanal gerçeklik gözlükleriyle müşterilere gösteriliyor. Son olarak binanın yapılacağı, cadde veya sokak üzerinden çekilen 360 derece fotoğraf üzerinde çalışma yaparak, binanın bittiğinde olduğu yerde nasıl gözükeceği gösteriliyor. Teknolojinin en güzel yani mobil olması, müşteriler yaşadıkları tüm bu deneyimi, evlerine götürebiliyor ve arkadaşları, ailesiyle görüşerek daha hızlı alım kararı verebiliyor.

İNŞAATI TAMAMLANMIŞ FAKAT MOBİLYASI BULUNMAYAN EVLER:

Mobilyalı evler her zaman daha kolay satılır, bu bilinen bir gerçek. Tamamlanmış bir evin mobilyalı nasıl gözükeceği üzerine gerçek fotoğraflar üzerinden çalışma yapılıyor. Mobilyalı evler için normal fotoğraflar yerine 360 derece fotoğraf çekimi ve onların bir uygulama içerisinde sanal gerçeklik ile gösterimi sağlanıyor. Google Maps de olduğu gibi müşteriler adım adım ev içerisinde 360 derece yürüyebiliyor.

İNŞAAT FİRMALARI NASIL KULLANMAYA BAŞLIYOR?

Süreç gerçekten hızlı işliyor, mevcut durumda bilgisayar destekli 3 Boyutlu mimari tasarımı zaten mimarlık firmaları tarafından yapılıyor. Bilgisayar destekli 3 boyutlu mimari model üzerinde çalışma yapılark projeler geliştiriliyor. Polygon sayısını azaltan algoritma çalıstırılarak arttırılmış ve sanal gerçeklik için çıktılar alınıyor. İnşaat firmasının istediği detaya bağlı olarak 2 ila 30 gün içerisinde projeler tamamlanabiliyor.


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Güney Kıbrıs'ta ev ve daire fiyatlarında artış...
image Salı günü RICS şirketi tarafından (Royal Institution of Chartered Surveyors) basına verilen 33. Gayrimenkul Fiyat Endeksine göre, 2017 yılın dördüncü çeyreğinde ev ve daire fiyatlarında bir artış kaydedildi.
Milos Park Homes'un başarı hikayesi DAÜ'de anlatıldı
image Kıbrıs Developments Proje Tasarımı ve Pazarlama Bölümü Direktörü Harper Özbirim, Doğu Akdeniz Üniversitesi’nin düzenlemiş olduğu ‘‘Marka Yönetimi’’ konulu seminerde Milos Park Homes’un başarı hikayesini İletişim Fakül...
Dengiz Kürşat'tan "uydu ofisi" atılımı
image Emlak sektörünün başını tutan, 15 yıllık tecrübesiyle Kuzey Kıbrıs’ta emlak sektörünün öncülerinden olan, başarılı iş adamı Dengiz Kürşat kısa bir süre önce yaptığı atılımla yine bir ilke imza attı.