Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 6 Aralık 2017, Çarşamba 12:41

Sanayi Odası "Yerli Ürünler Haftası" etkinlikleri başlıyor

Sanayi Odası Kıbrıs Türk Sanayi Odası, her yıl geleneksel olarak organize ettiği “Yerli Ürünler Haftası” etkinliklerine 11 Aralık’tan itibaren başlıyor.
Paylaş  
4
8
3
0

Kıbrıs Türk Sanayi Odası, her yıl geleneksel olarak organize ettiği “Yerli Ürünler Haftası” etkinliklerine 11 Aralık’tan itibaren başlıyor. Ziraat Mühendisleri Odası ve Gıda Mühendisleri Odası ilkokul öğrencilerini hedefleyen etkinliklerine Green Kitchen Mutfak Atölyesi de destek verecek.

Bu yıl ayrıca belirlenen pilot okullarda, kurulacak mobil mutfakla etkileşimli yerel ürünlerden mamul yiyecekler pişirilerek çocukların üretime aktif olarak katılması sağlanacak. Ayrıca, okullarda üretim bilincini aşılamak üzere öğrencilere kendi yiyeceklerini yetiştirebilmeleri için fidan ve fide ekimi uygulamaları gösterilecektir.

Bu yıl farklı olarak, gıda mühendisleri eşliğinde “Yerli Ürünlerle Sağlıklı Besleniyorum” kampanyası çerçevesinde ilkokul öğrencilerinin etkin katılı ile yerli ürünler kullanılarak geleneksel gıda ürünleri hazırlanacak. Bir diğer kampanya ise, ziraat mühendisleri eşliğinde “Öğrenciler Üretiyor” başlığı altında okullarına fidan ve fide dikimi yaparak yetiştirme ve üretme duygusunu aşılamak amaçlanıyor.

10 Aralık’ta Alayköy İlkokulu’nda saat 10.00’da yerli ürünlerle yemek yapma etkinliği, 13 Aralık’ta Lefkoşa Gelibolu İlkokulu’nda saat 10.00’da ağaç ve fide dikimi, 15 Aralık’ta Girne Çatalköy İlkokulu’nda saat 10.00’da yerli ürünlerle yemek yapma etkinliği, 18 Aralık’ta Haspolat İlkokulu’nda saat 10.00’da ağaç ve fide dikme etkinliği, 9 Ocak’ta Esentepe İlkokulu’nda saat 10.00’da ağaç ve fide dikme ve 10 Ocak’ta saat 10.00’da yerli ürünlerle yemek yapma etkinliği düzenlenecek.

Düzenlenen kampanya ve faaliyetlerimizi duyurmak üzere, 7 Aralık Perşembe günü saat 10.00’da Odamız’da basın toplantısı düzenleyeceğiz. Siz değerli basın mensuplarımızı aramızda görmek ve etkinliğimizi kamuoyuyla paylaşmaktan memnuniyet duyacağız.


Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0

Özersay: "Ankara'da TMK'nın finans modeliyle ilgili temaslarda bulunduk"
Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay, TC Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile Ankara'da gerçekleştirdiği görüşme sonrası, bu akşam saat 20.00 sıralarında yurda döndü.
Tatlısu'da ruhsatsız tarım ilacı satan bir depo mühürlendi
Tarım Dairesi'nden yapılan yazılı açıklamada, ruhsatsız tarımsal ilaç satan bir deponun mühürlendiği belirtildi.
Özersay: "Türkiye garantörümüz ve stratejik ortağımızdır"
Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Özersay, "Eğer tek taraflı işlemler konusunda ısrarlarında devam ederlerse Türkiye Cumhuriyeti ile istişare halinde, KKTC de yetki verdiği Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı üz...