Ana Sayfa >> YAŞAM 22 Aralık 2017, Cuma 07:30

Sarhoş erkekler için kadınlar ne ifade ediyor?

Sarhoş erkekler için kadınlar ne ifade ediyor?Medicalxpress sitesinde yayınlanan bir makaleye göre, ABD’deki Nebraska-Lincoln Üniversitesi’nden bilim adamları erkeklerin kadınları nesneleştirmesinin altında yatan nedenlere yönelik bir araştırma gerçekleştirdi.
Paylaş  
12
16
11
0

Araştırma sırasında 20’li yaşlarda 49 erkekten 29’una iki alkollü içki, geri kalanına da alkollü olmayan, ancak placebo etkisi yaratan içkiler verildi.

Araştırmada yer alanlara daha sonra da giyinip kuşanmış 80 genç kadının fotoğrafı gösterildi. Katılımcılardan kadınların ne kadar çekici, doğal, dostane, zeki, özgüvenli göründüğünü belirtmeleri istenirken, o sırada bir göz denetim sistemi de erkeklerin kadınların vücutlarının hangi kısımlarına baktığını izledi.

Araştırma neticesinde alkol alan erkeklerin kadınların göğüs ve bel kısmına yüzlerinden daha uzun süre baktıkları saptandı. Ayrıca gördükleri kadınları 'çekici' veya 'özgüvensiz' olarak niteleyenlerin oranı alkollü katılımcılar arasında daha fazlaydı. Alkol almayan erkeklerse kadınların yüzlerini daha uzun süre inceledi.

ABD’deki Nebraska-Lincoln Üniversitesi’nden bilim adamlarının gerçekleştirdiği bir araştırma, alkolün etkisindeki erkeklerin kadınları cinsel bir obje olarak görmeye daha eğilimli olduğunu gösterdi.


Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0

Büyük markaların şişe sularında plastik maddeler bulundu
İçme suyu markalarının şişelerinde yapılan testler, hemen hemen hepsinde plastik parçacıklar bulunduğunu ortaya koydu.
BM mutluluk raporu: "En mutlusu Finlandiya, Türkiye 74. sırada"
Birleşmiş Milletler (BM) Sürdürülebilir Kalkınma Çözümleri Ağı tarafından yayınlanan Dünya Mutluluk Raporu'na göre Türkiye mutluluk sıralamasında 156 ülke içinde 74 sırada yer alıyor.
Instagram'da bu pozları verenlere kötü haber!
Sosyal medyada paylaştığımız yüzlerce hatta binlerce fotoğraf, diğer kullanıcılara ne hissettiriyor? Hangi fotoğraflar en çok beğenilirken, hangileri sinir bozuyor? Sorunun cevabını İngiliz bir turizm firması sorarken...