Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> Ana Sayfa 16 Aralık 2016, Cuma 07:58
banner

Sendikal Platform eylem ve grev yapacak

Sendikal Platform eylem ve grev yapacakSendikal Platform, bugün Lefkoşa’da örgütlü olduğu kamu işyerleri ve okullarda grev uygulayacak ve bazı eylemler yapacak. Ercan’daki grev ise Bakanlar Kurulu tarafından 60 gün ertelendi.
Paylaş  
46
45
39
0

banner

Sendikal Platform, bugün Lefkoşa’da örgütlü olduğu kamu işyerleri ve okullarda grev uygulayacak ve bazı eylemler yapacak. Ercan’daki grev ise Bakanlar Kurulu tarafından 60 gün ertelendi.

Sendikal Platform, Lefkoşa’daki tam gün grev sırasında saat 10.00’da Girne-Değirmenlik dağ yolunda ölümlü kazanın meydana geldiği yerde eylem düzenleyecek; saat 12.00’de ise hükümet için güvensizlik önergesi ve 3 bakan hakkında soruşturma açılması amacıyla Meclis’e giderek muhalefet milletvekillerinden imza toplayacak.

İstanbul’da meydana gelen terör saldırısı nedeniyle çarşamba günü için açıkladığı grev kararını geri alan Sendikal Platform içindeki sendikalar, yarın Lefkoşa bölgesinde örgütlü bulundukları işyerlerinde greve gidecek.

KAZA YERİNDE KIRMIZI KARANFİLLİ YOL KAPAMA VE ANMA EYLEMİ

Sendika yöneticileri, greve katılacak üyeleriyle topluca bugün saat 10.00’da Girne-Değirmenlik dağ yolunda 29 Kasım’daki ölümlü trafik kazasının meydana geldiği yere giderek, kırmızı karanfil bırakılacak, kazada hayatını kaybedenleri anacak.

Eylem sırasında yol bir saatliğine trafiğe kapatılacak.

Buradaki eylemin ardından Sendikal Platform’a bağlı sendika yöneticileri saat 12.00’de Meclis’e gidecek ve hükümete güvensizlik önergesi verilmesi ve 3 bakan hakkında soruşturma açılması için muhalefet partileriyle görüşecek.

KTOEÖS LEFKOŞA MERKEZ OKULLARINDA 08.00-13.00’TE GREVDE

Kıbrıs Türk Orta Eğitim Öğretmenler Sendikası (KTOEÖS), yarın Lefkoşa merkez okullarında 08.00 – 13.00 saatleri arasında grev ve eylemde olacağını duyurdu.

Grev; Lefkoşa Türk Lisesi, Sedat Simavi Endüstri Meslek Lisesi, Demokrasi Ortaokulu, Lefkoşa Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi, 20 Temmuz Fen Lisesi, Türk Maarif Koleji, Şehit Hüseyin Ruso Ortaokulu, Atleks Sanverler Ortaokulu, Haydarpaşa Ticaret Lisesi, Atatürk Meslek Lisesi, Bayraktar Ortaokulu, Bülent Ecevit Anadolu Lisesi ve Bayraktar Türk Maarif Koleji’nde yapılacak.

Öte yandan KTAMS da üyelerini, bugün 09.00’da sendikada toplanmaya ve 09.30’da kaza yerindeki anma etkinliğine otobüslerle gitmek için yola çıkmaya çağırdı.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
RSS DİĞER Ana Sayfa HABERLERİ
banner
banner
banner
banner