Ana Sayfa >> BÜYÜKKONUK 27 Mart 2017, Pazartesi 13:12
Sennaroğlu: "Herkesten çok hayvanseverim!... Tepki varsa yapmayız!"
Kıbrıs Postası'nın gündeme getirdiği, Büyükkonuk Belediyesi Başkanı Ahmet Sennaroğlu’nun Büyükkonuk bölgesinde deve güreşi etkinlikleri düzenleyeceğine dair açıklamalarının hem sivil toplum örgütleri hem de kamuoyunda büyük tepkiye yol açması üzerine, Başkan Sennaroğlu, sosyal medya hesabı üzerinden bir açıklama yaptı.
Paylaş  
51
72
40
1

Kıbrıs Postası

Kıbrıs Postası'nın gündeme getirdiği, Büyükkonuk Belediyesi Başkanı Ahmet Sennaroğlu’nun Büyükkonuk bölgesinde deve güreşi etkinlikleri düzenleyeceğine dair açıklamalarının hem sivil toplum örgütleri hem de kamuoyunda büyük tepkiye yol açması üzerine, Başkan Sennaroğlu, sosyal medya hesabı üzerinden bir açıklama yaptı.

HAYVANSEVERİZ, TEPKİ VARSA YAPMAYIZ..!

Büyükkonuk Belediyesi olarak İncirliova Belediyesinin daveti üzerine tohum takas şenliğine katıldıklarını, bu gezi esnasında da bölgenin en büyük önemi olan develerin burada turizmin bir parçası olduğunu gözlemlediklerini söyleyen Sennaroğlu, basında dövüş olayının ön plana çıkarıldığını ancak böyle bir durumun söz konusu olmadığını ifade etti.

Belediye olarak develerin ülkenin tarihinde de yeri olduğu düşüncesi ile, develerin ülkeye nasıl tekrar getirileceğini masaya yatırdıklarını söyleyen Sennaroğlu, deve güreşi için teklif aldıklarını belirtti.

Alınan teklif üzerine, gerekli izinlerin alınması ile bunun mümkün olabileceğini belirttiklerini söyleyen Sennaroğlu, "Daha ülkeye bile dönmedik. Bu kadar ucuz olmamalı. Telefonum açık dönüp sorulmadan bilinçli bir saldırı... Ne diyeyim ki.. Ancak gördük ki sosyal medyada farklı yansımış ve sanki develeri ülkemize sadece dövüştürmek için getireceğiz politikası güdülmüş. Açık net söylüyorum, iptal ettik" 

İZİNE DE BAŞVURMAYACAĞIZ

Sadece 2 adet deve (bir çift) deve getirip 7 Mayıs Ekogün'ünde ve The Pine view sosyal tesislerinde görsel amaçlı turizme katkı sağlayacağız. İzine de başvurmayacağız. Dövüş yok yani. Amacımız unutulmuş Kıbrıs Kültürünü tekrar kazandırmaktır. Turizm diyoruz, her gün muhalefet yapıyoruz, boş boş konuşuyoruz" diyerek yapılan haberlere tepki gösterdi.

"Ülkeye katkı sağlayacak develeri ülkeye tekrar getirmek istediklerini söyleyen Sennaroğlu, "Az kalsın cinayetle suçlanacağız. Bardon. Neyse..!!!" diyerek Lefkoşa Develiler Hanı'nda çekilmiş eski bir fotoğrafı da paylaşımında kullanarak "Hatta bir zamanlar Lefkoşa Develiler Hanı'nın bir resmi, yıllar önce! Herkesten çok hayvanseverim, hiç kimsenin şüphesi olmasın. Beni tanıyan bilir. Sevgiyle kalın" şeklinde açıklama yaptı.

 İlgili Haberler: 
 Dayanışma: "Deve güreşine ve hayvan zulmüne hayır!"
 Hayvanseverlerden Sennaroğlu'na, "deve güreşi" tepkisi
 Kanunen yasak olmasına rağmen KKTC'de deve güreşi düzenlenecek!

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

YORUMLAR
1
ONAY BEKLEYENLER
0
27 Mart 2017, Pazartesi
Gıbrız Türkü         - Şeherin Kuzeyi
Develer yerine kendileri güreşse çok daha fazla ilgi çekerlerdi diye düşünüyorum! Hatta bahis oyunları oynatılıp fazladan para kazanabilirler!

Sennaroğlu, temaslarda bulunmak üzere İstanbul'a gidecek
Büyükkonuk Belediye Başkanı Ahmet Sennaroğlu, Büyükkonuk’ta tıp fakültesi hastanesi açılması yönünde temaslarda bulunmak üzere İstanbul'a gidecek.
Büyükkonuk'ta yaşayan vatandaşın isyanı… "Durdurun bu vahşeti!"
Büyükkonuk'ta yaşan bir vatandaş, sabah saatlerinde sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı yayınla Büyükkonuk taş ocaklarında yaşanan doğa katliamına tepki gösterdi. Bölge sakinleri ise Büyükkonuk Belediye Başkanı Ahme...
"19. Geleneksel Büyük Eko-Gün" bugün yapıldı
Büyükkonuk Belediyesi’nin geleneksel olarak düzenlediği “Büyük Eko Gün” bugün gerçekleştirildi. Etkinlik 1.Uluslararası Akdeniz Slowfood Festivali’ne de ev sahipliği yaptı.