Ana Sayfa >> SPOR 31 Ocak 2017, Salı 10:41
Sertoğlu, "evrodo" çıkışının arkasında
Türkiye Futbol Federasyonu, Kıbrıs Futbol Federasyonu ile ilişkiler ve daha bir çok konuda açıklamalarda bulunan Sertoğlu, geçtiğimiz yıllarda yaptığı "evrodo" çıkışıyla ilgili soru üzerine, "şu anda o günkünden daha da kötü durumda olduğumuzu düşünüyorum, o günkü durumumuzdan daha da yalnızlaştırılmış daha da kendi halimize bırakılmış olduğumuzu hissediyorum" şeklinde konuştu.
Paylaş  
49
42
34
1

Kıbrıs Postası - Ahmet Vamık

Genç TV’de Baykan Gürses Özdağ’ın hazırlayıp sunduğu “Yeni Güne Merhaba” programına konuk olan Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu Başkanı Hasan Sertoğlu, Bağımsız Futbol Federasyonları Birliği (CONIFA) Avrupa Şampiyonası’nın 4-11 Haziran tarihleri arasında ülkemizde düzenlenecek olmasıyla ve ülkemiz futboluyla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Türkiye Futbol Federasyonu, Kıbrıs Futbol Federasyonu ile ilişkiler ve daha bir çok konuda açıklamalarda bulunan Sertoğlu, 20015 yılında Hürriyet Gazetesi’nde "Kıbrıs’ta korkulan oldu. Kıbrıs Türkleri Rum’a Bağlanıyor” şeklindeki manşete yönelik olarak yaptığı “evrodo” çıkışıyla  ilgili soru üzerine,  “şu anda o günkünden daha da kötü durumda olduğumuzu düşünüyorum, o günkü durumumuzdan daha da yalnızlaştırılmış daha da kendi halimize bırakılmış olduğumuzu hissediyorum” şeklinde konuştu.


Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
1
 
0
 
3
 
1
 
0
 
0
 
0
 
Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

YORUMLAR
1
ONAY BEKLEYENLER
0
31 Ocak 2017, Salı
Alexy Flemming         - Massachusetts
HİÇBİR ŞEY YAPMAYAN SERTOĞLU, "daha da yalnızlaştırılmışız daha da kendi halimize bırakılmışız" diye söyleniyor.
Yol belli yordam belli.

1. KTFF'nin UEFA'ya üyelik başvurusunu yenile.
(Ek1'e KTFF'nin 2001'den önce yaptığı iki başvuruyu oy.
Ek2'ye Cebelitarık-UEFA sürecini koy. (Cebelitarık yüzünden UEFA'nın CAS'a tonla mahkeme masrafı ödediğini DOLAYLI olarak HATIRLATMIŞ olursun. ABA ALTINDAN SOPA GÖSTER!)
Ek3'e ABD Federal Mahkemesi'nin "KKTC demokratik bir Cumhuriyettir"ini koy.
Ek4'e AİHM'in: "'KKTC' kanunları yasaldır"ını koy.
Ek5'e Değirmenlikspor'lu Rum futbolcunun KKTC'de oynadığı için, Güney Kıbrıs'ta işten atılmasını ve evinin taşlanmasını koy)

2. Reddederlerse, Cebelitarık KÖYÜ gibi CAS'a (Uluslararası Spor Mahkemesi) git.

CAS'ta kazanırız. Cebelitarık, CAS'a başvurduktan sonra 1,5 yıl içinde UEFA üyesi oldu.

Koskoca Cebelitarık ve Kuzey Mariana Adaları EMSAL KARARLARINA rağmen, UEFA, CAS'taki hakimleri parayla satın alıp, KTFF'ye davayı kaybettirse bile yine de üzülme:

3. Asya Futbol Federasyonu'na (AFF) başvur.

AFF, UEFA'dan farklı olarak, üyelik için "BM üyesi olma" şartını aramıyor.
Kuveyt'i, Suudi Arabistan'ı, Umman'ı tepelemek, Hollanda'yı, Çek Cumhuriyeti'ni tepelemekten ÇOK DAHA KOLAY.

FİFA'ya (DÜNYA Futbol Federasyonları Birliği) üye olmak için, KITA (Avrupa, Asya, vb.) Federasyonlarından birine üye olmak yeterli. AFF'ye üye olduktan sonra git FİFA'ya üye ol. Dünya kupası elemelerinde Türk Kıbrıslı futbolcular mücadele ederler böylelikle.
Türkiye, 20 Dünya Kupası elemelerinin 18'inde elendi, SADECE 2 kez dünya kupası finallerine katılabildi.
Kıbrıs, 14 Dünya Kupası elemelerinin 14'ünde de elendi, dünya kupası finallerine HİÇ KATILAMADI.

30 BİN nüfuslu ve BM'ye üye olmayan Cebelitarık KÖYü, 2013'te UEFA'ya 2016'da FİFA'ya üye oldu. Dünyayla top oynuyor.
https://en.wikipedia.org/wiki/Gibraltar_Football_Association

BM'ye üye olmayan Kosova, 2016'da UEFA ve FİFA'ya üye oldu. Dünyayla top oynuyor.
https://en.wikipedia.org/wiki/Football_Federation_of_Kosovo#History

İtalya'nın Dünya Kupası hezimeti: Ventura gitti, en güçlü aday Ancelotti
İtalya'nın 60 yıldır ilk kez bir Dünya Kupası'na katılamamasından sorumlu tutulan milli takım teknik direktörü Gian Piero Ventura'nın görevine son verildi. İtalyan basını, Ventura'nın yerine geçmesi muhtemel isimler a...
Nazım Gökçezade ve Kaya gururumuz oldu
İngiltere'nin ünlü Tang Sou Dau Master'lerinden Kıbrıs'lı Türk Nazım Gökçezade ve torunu Kaya, İngiltere'deki Ulusal Şampiyona'da büyük başarı elde ederek Kıbrıs Türkünün gururu oldu.
2017 Rapa Drift Şampiyonası dördüncü yarışı bugün yapıldı
Kuzey Kıbrıs Otomobil Kulübü’nün organize ettiği 2017 Rapa Drift Şampiyonası dördüncü yarışı bugün Cemsa Sporting Center’de yapıldı. Keyifli geçen yarışta Enver Haskasap’ı finalde eleyen Celal Bozbeyli zafere ulaşmayı...