Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İSKELE 13 Ocak 2017, Cuma 15:28
banner

TDP, İskele ilçe kongresi yapıldı

TDP, İskele ilçe kongresi yapıldıToplumcu Demokrasi Partisi (TDP) İskele Olağanüstü İlçe Kongresi yapıldı.
Paylaş  
44
80
49
0

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) İskele Olağanüstü İlçe Kongresi yapıldı.

Geçmiş günlerde yapılan ve tüm divan üyelerinin kadınlardan oluştuğu kongrede ilçe başkanlığına da ilk kez bir kadın, Cemaliye Soğancı seçildi.

TDP’den yapılan açıklamaya göre, Soğancı’nın oy birliğiyle seçildiği kongrede yönetim kurulu ise şu isimlerden oluştu:

“ Turgut Eryıldız, Nevin Aspri, Ali Riza Arıoğlu, Emine Ceylan, Ali Gülyaz, Zişan Pekri, Naim Zorali, Aliye Osum Kasapoğlu, Özer Öykün.
Yedekler: Canan Karagil, Ali Beyaz, İsmail Osum, Yakup Yılmabaşar.
Disiplin Kurulu:  Ecevit Aspri, Rengin Kömür, Niyazi Aygın. Yedek: Osman Dağcı.”

ÖZYİĞİT

TDP Genel Başkanı Cemal Özyiğit kongrede yaptığı konuşmada, ülkede gerçek anlamda değişim hedefiyle mücadele verdiklerini, parti içerisinde de temizlik, şeffaflık ve hesap verebilirlik ilkelerinden taviz vermeden bir değişim başlattıklarını belirtti.

Özyiğit, İskele'de bir kadın ilçe başkanının göreve seçilmesinin bu değişim ve cesaretin önemli göstergelerinden biri olduğunu kaydetti.

"Düşünce ve projelerimizle, 'ben' değil 'biz' anlayışıyla ve en önemlisi sağlıklı büyüyen kadrolarımızla sosyal demokrasiyi çok daha güçlü hale getirmekte kararlıyız” diyen Özyiğit, TDP'nin yolunda emin ve kararlı adımlarla yürümekte olduğunu, toplumun da zaten bunun farkında olduğunu söyledi.

Özellikle son bir ayda tüm ilçelerde çeşitli etkinlikler düzenlediklerini, yoğun bir katılımla gerçekleştirilen bu etkinliklerde ortaya çıkan birliktelik ve dayanışmanın önemli olduğunu vurgulayan Özyiğit, "Biz demokrasiye sahip çıktıkça, biz temizliğe, şeffaflığa sarıldıkça, görüyoruz ki üyelerimiz de, sempatizanlarımız da bizlere sahip çıkmaktadır" dedi.

İç politikaya da değinen TDP Genel Başkanı Özyiğit, ülkede hükümetler değişse de sorunlarının değişmediğini, toplumun günden güne fakirleştiğini, alım gücünün düştüğünü, buna önlem alması gereken hükümetin ise tek derinin partizanca atamalar ve zamlar olduğunu savundu.

Özyiğit, elektriğe yapılan zammın ardından, akaryakıt fiyatları ile tüp gaza da zam yapıldığını, bunun  zincirleme zamlara neden olacağını, zaten zor durumda olan toplumun daha zora gireceğini  ifade etti.

İDRİS

TDP Genel Sekreteri Asım İdris, özellikle son dönemde İskele, Güzelyurt ve Girne'de yüzlerce kişinin katıldığı etkinlikler düzenlediklerini, İskele İlçe kongresinin de güzel bir dayanışma ve dikkat çekici bir katılımla gerçekleştiğini belirtti.

TKP'nin köklerinden gelen TDP'nin yolculuğunun 1976'da başladığını anımsatan İdris, "Geldiğimiz kökenin de, TDP'nin de ismi toplumcu ile başlar, dolayısı ile bu yapıda 'ben' yoktur 'biz' vardır, 'ben yaptım' yoktur, 'biz yaptık' varız" ifadelerini kullandı.

İdris, TDP'nin bireysel değil toplumsal çıkarlar için mücadeleye devam edeceğini vurguladı.

İdris, Cenevre zirvesinden çözümün temellerinin atılacağı olumlu bir sonuç beklentisi ve umudu içinde olduklarını söyledi.

SOĞANCI

TDP İskele İlçe Başkanlığı görevine getirilen Cemaliye Soğancı ise, kongrenin hem TDP'ye, hem de İskele bölgesine yeni bir başlangıç, yeni bir enerji getireceğine olan inancını dile getirerek, bunun için var gücüyle çalışacağının sözünü verdi. 

Bir kadın İlçe başkanı olmasının hem parti, hem de kadının siyasal yaşamdaki temsiliyeti için önemli bir adım, büyük bir fırsat olarak gördüğünü kaydeden Cemaliye Soğancı, "Tüm yönetimlerimizde gittikçe artan kadın sayısı ve etkinliği, bu adımlarla daha etkin hale gelecek ve TDP bu konuda parmakla gösterilen bir duruma gelecektir" dedi.

Soğancı son dönemde İskele bölgesinde TDP'ye 30 yeni katılım olduğunu aktardı.


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner

İskele'de 23 Nisan coşkusu
image 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, İskele’de de coşku ile kutlandı.
Devletin unuttuğu köy Sipahi...
image Kıbrıs Postası yıllardan beri Kıbrıslı Rum ve Türklerin ortak yaşam sürdüğü Sipahi’yi ziyaret etti. Sipahi'de Rum - Türk kavgası hiçbir zaman yaşanmadı ancak halk geçinmek için resmen savaş veriyor...
İskele Belediyesi'nde 23 Nisan kutlaması yapıldı: "Çocuk Başkan Ali Tilki old...
image 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle İskele Belediye Başkanı Hasan Sadıkoğlu, koltuğunu Şht. İlker Karter İlkokulu 5. sınıf öğrencisi Ali Tilki’ye emanet etti.