Ana Sayfa >> EĞİTİM 29 Haziran 2017, Perşembe 18:20
The English School of Kyrenia 4. Mezuniyet Töreni gerçekleşti
The English School of Kyrenia 4. Mezuniyet Töreni 24 Haziran 2017 tarihinde Yönetim Kurulu üyeleri, akademik kadro, öğrenci yakınları ve Imperial College’den gelen konuk konuşmacı Profesör Dorothy Griffiths’in katılımlarıyla gerçekleşti.
Paylaş  
13
11
11
0

The English School of Kyrenia 4. Mezuniyet Töreni 24 Haziran 2017 tarihinde Yönetim Kurulu üyeleri, akademik kadro, öğrenci yakınları ve Imperial College’den gelen konuk konuşmacı Profesör Dorothy Griffiths’in katılımlarıyla gerçekleşti.

Törende konuşan ESK Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Bilge Nevzat mezunları tebrik ederek, ESK’daki eğitimleri boyunca edindikleri altı çok önemli prensibi hayata taşımalarının önemine vurgu yaparken, saygı, dürüstlük, adalet, samimiyet, güven ve bütünlük anlayışı ile hayatları boyunca onları mutluluğa götürecek yolları seçmelerini dilediğini belirtti.

Konuşmacılardan Sayın Fehim Nevzat, başarılı bir eğitim ve öğretimdeki temel özelliklere dikkati çekerek, öğrenci, aile ve okul arasındaki işbirliğinin önemini vurgulayıp, mezunlara gelecekte başarılar diledi.

Profesör Dorothy Griffiths ve Okul Müdürü Hector MacDonald yaptıkları konuşmalarda ESK mezunlarının çok donanımlı, uluslararası bir eğitim alarak Cambridge Üniversites başta olmak dünyanın ileri gelen üniversitelerinden kabul aldıklarını, eğitim ve tüm hayatları boyunca çok başarılı bireyler olarak yollarını çizeceklerine inandıklarını dile getirerek, 2017 mezunlarına şans diledi.

Konuşmaların ardından mezunları aileleri ve öğretmenleri ile birlikte kutlamalara devam etti.


Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
2
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0

KKTC vatandaşlarının kredi ve yurtlar kurumuna bağlı yurt yerleştirme işlemle...
Türkiye Cumhuriyeti’ndeki üniversitelerde öğrenim görecek öğrencilerin Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü’ne bağlı yurtlara yerleştirilme işlemlerinin tamamlandığı açıklandı.
KTÖS, LAÜ Rektörü, AÖA Yönetim Kurulu Başkanı ve Eğitim Bakanı'nı YÖK'e şikay...
Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası (KTÖS) Genel Sekreteri Şener Elcil, Lefke Avrupa Üniversitesi (LAÜ) Rektörü Mehmetali Yükselen, Atatürk Öğretmen Akademisi (AÖA) Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Yaratan ve Eğitim Bakan...
ODTÜ-Girne Montessori okulları yeni akademik yılına başladı
Lefkoşa’dan sonra Girne ve ODTÜ Montessori Okulu da yeni eğitim yılına “Merhaba” dedi. Kıbrıs Montessori Okulları’nın Girne ve ODTÜ şubelerinde yeni akademik yılı açılışı önceki gün gerçekleşti.