Ana Sayfa >> EĞİTİM 29 Haziran 2017, Perşembe 18:20
The English School of Kyrenia 4. Mezuniyet Töreni gerçekleşti
The English School of Kyrenia 4. Mezuniyet Töreni 24 Haziran 2017 tarihinde Yönetim Kurulu üyeleri, akademik kadro, öğrenci yakınları ve Imperial College’den gelen konuk konuşmacı Profesör Dorothy Griffiths’in katılımlarıyla gerçekleşti.
Paylaş  
9
8
8
0

The English School of Kyrenia 4. Mezuniyet Töreni 24 Haziran 2017 tarihinde Yönetim Kurulu üyeleri, akademik kadro, öğrenci yakınları ve Imperial College’den gelen konuk konuşmacı Profesör Dorothy Griffiths’in katılımlarıyla gerçekleşti.

Törende konuşan ESK Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Bilge Nevzat mezunları tebrik ederek, ESK’daki eğitimleri boyunca edindikleri altı çok önemli prensibi hayata taşımalarının önemine vurgu yaparken, saygı, dürüstlük, adalet, samimiyet, güven ve bütünlük anlayışı ile hayatları boyunca onları mutluluğa götürecek yolları seçmelerini dilediğini belirtti.

Konuşmacılardan Sayın Fehim Nevzat, başarılı bir eğitim ve öğretimdeki temel özelliklere dikkati çekerek, öğrenci, aile ve okul arasındaki işbirliğinin önemini vurgulayıp, mezunlara gelecekte başarılar diledi.

Profesör Dorothy Griffiths ve Okul Müdürü Hector MacDonald yaptıkları konuşmalarda ESK mezunlarının çok donanımlı, uluslararası bir eğitim alarak Cambridge Üniversites başta olmak dünyanın ileri gelen üniversitelerinden kabul aldıklarını, eğitim ve tüm hayatları boyunca çok başarılı bireyler olarak yollarını çizeceklerine inandıklarını dile getirerek, 2017 mezunlarına şans diledi.

Konuşmaların ardından mezunları aileleri ve öğretmenleri ile birlikte kutlamalara devam etti.


Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
2
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0

GAÜ Rektörü Prof. Dr. Öztürk, öğrencilere seslendi...
Girne Amerikan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutsal Öztürk, LYS süreci ardından, tercih döneminde yaşamlarına yön vermeye çalışan yüksek öğretim adaylarına tavsiyelerde bulundu. Prof. Dr. Öztürk, Kuzey Kıbrıs'ın huzu...
Girne Amerikan Üniversitesi öğrencileri denizcilik eğitimine davet ediyor
Kıbrıs Adası, Doğu Akdeniz'in 5000 yıllık kadim limanı. Gelecek 50 yılda daha da yükselecek "Denizcilik"; Kıbrıs Adası'nı; Akdeniz'de, yine hepsi birbirinden değerli yönlere açılan geçiş kapısı olarak değerlendiriyor.
The Amerıcan Future College'den Fransızca dilinde büyük başarı
Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) Okullar Grubu’na bağlı Lefkoşa Alayköy’de eğitim veren The American Future College, geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen DELF A1 sınavında %100 başarı elde etti.