Ana Sayfa >> EĞİTİM 13 Eylül 2017, Çarşamba 15:30
The Future Elementary School, yeni eğitim öğretim yılına başladı
Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) Okullar Grubuna bağlı, Alayköy’de eğitim veren The Future Elementary School, “Future demek yarın demek, yarın demek Future American demek” sloganı ile 2017-2018 eğitim öğretim yılına başladı.
Paylaş  
6
11
4
0

Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) Okullar Grubuna bağlı, Alayköy’de eğitim veren The Future Elementary School, “Future demek yarın demek, yarın demek Future American demek” sloganı ile 2017-2018 eğitim öğretim yılına başladı.

2017-2018 Eğitim-Öğretim yılının başlamasıyla öğrencilerine kavuşan The Future Elementary School Müdürü Sevim Kayıkçı, ailelere ve öğrencilere seslenerek, okulların birer eğitim kurumu olmasının yanında, öğrencilerin ikinci evi öğretmenlerinin ise ikinci ailesi olduğunu söyledi. Kayıkçı açıklamasının devamında ise şunları söyledi;  

“Çocukların ilk öğretmenleri aileleridir. Ancak ikinci anneleri ve babaları da öğretmenleridir ve okul da onların ikinci evleridir. Çocuklarımızı emanet edeceğimiz öğretmenlerin sadece donanımlı olmaları değil, bunun yanında aile şefkatini sağlayabilmeleri önem verdiğimiz değerlerden biridir. İnsan oğlunun en kıymetlisi yavrusudur ve kıymetli çocuklarımızın topluma faydalı, her yönüyle güçlü ve saygılı bir birey olabilmesi için; en çok görev bu noktada öğretmenlerimize düşmektedir.İşte burada öğretmenin önemi ortaya çıkıyor. Bizler derslerinin yanında sosyal, kültürel yönleri güçlü, değerlerine sahip çıkan; doğrudan, haktan yana,yeniliğe açık, öğrenmeye hevesli, soran ve sorgulayan bireyler yetiştirmek için varız. Bunları yerine getirirken bir aile ortamı içerisinde çocuklarımızı sevgi ile yarınlara hazırlamak ve her geçen yıl daha iyiyi yakalamak için çalışıyoruz ve çalışmaya da devam edeceğiz.”

“Öğretmek, bir insan hayatına dokunmaktır.” Biz, Future American Elementary School olarak bu dokunuşun çocuklarımızın hayatına en olumlu biçimde olması için canla başla çalışıyoruz. Özellikle 5-11 yaş aralığındaki çocuklar, yaş bakımından öğrenmeye en açık oldukları zaman dilimindedirler ve biz bunun önemini bilerek, bu yönde eğitim veriyoruz. Türkçe verdiğimiz eğitimi, dünyaca kabul edilen İngilizce ve ayrıca Fransızcayla da destekleyip, çocuklarımıza vizyonlarını genişletebilmeleri için olanak sağlıyoruz. Ve siz saygıdeğer velilerimize; bizlere güvenip en değerlilerinizi, çocuklarınızı emanet ettiğiniz için hepinize ayrı ayrı teşekkürü bir borç biliyoruz. Çocuklarımızın elde ettiği başarılar elbette ki öğretmen-veli iş birliği ile sağlanıyor. Okulumuz çocuklarımızın olduğu kadar sizlerin de ikinci evi. Sizlerin iş birliği ile aşamayacağımız engel yoktur kapımız her zaman sizlere açıktır” dedi.

 


Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0

Ulusal Meslek Standartlarının oluşturulması için protokol imzalandı
Ulusal meslek standartlarının oluşturulması amacıyla bugün Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı arasında protokol imzalandı.
KKTC vatandaşlarının kredi ve yurtlar kurumuna bağlı yurt yerleştirme işlemle...
Türkiye Cumhuriyeti’ndeki üniversitelerde öğrenim görecek öğrencilerin Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü’ne bağlı yurtlara yerleştirilme işlemlerinin tamamlandığı açıklandı.
KTÖS, LAÜ Rektörü, AÖA Yönetim Kurulu Başkanı ve Eğitim Bakanı'nı YÖK'e şikay...
Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası (KTÖS) Genel Sekreteri Şener Elcil, Lefke Avrupa Üniversitesi (LAÜ) Rektörü Mehmetali Yükselen, Atatürk Öğretmen Akademisi (AÖA) Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Yaratan ve Eğitim Bakan...