Ana Sayfa >> GEÇİTKALE 31 Mayıs 2017, Çarşamba 13:24
TKP Yeni Güçler Geçitkale Örgütü kuruldu, Başkanlığa Celal Ant getirildi
Toplumcu Kurtuluş Partisi Yeni Güçler ( TKP Yeni Güçler) örgütlenme çalışmaları kapsamında Geçitkale köyünde örgüt kuruldu. Başkanlığa Celal Ant getirildi.
Paylaş  
52
58
53
0

Toplumcu Kurtuluş Partisi Yeni Güçler ( TKP Yeni Güçler) örgütlenme çalışmaları kapsamında Geçitkale köyünde örgüt kuruldu. Başkanlığa Celal Ant getirildi.

TKP Yeni Güçler Geçitkale Örgüt Başkanlığına Celal Ant getirilirken; Yönetim Kurulu, Emin Soyal, Mehmet Salih Çeto, Şirin İsmailoğlu, Mehmet Çavuş, Atay Unku, Mete Unku’dan oluştu.

Geçitkale’de düzenlenen törene TKP Yeni Güçler Genel Başkanı Prof. Dr. Mehmet Çakıcı yanında, Genel Sekreter Sonay Adem, Başkan Yardımcısı Mustafa Emiroğulları, Örgütlenmeden Sorumlu Genel Sekreter Yardımcısı Ali Gülle, Dış İlişkilerde Sorumlu Genel Sekreter Yardımcısı Sami Dayıoğlu, Sendika Sivil Toplum Örgütlerinden Sorumlu Genel Sekreter Yardımcısı Memduh Çeto, Gazimağusa İlçe Başkanı Tamer Karakasli ve çok sayıda TKP üyesi ve sempatizanları katıldı.

Etkinlikte konuşan Çakıcı, TKP Yeni Güçler’in kurulduğu ilk günden itibaren tüm bölgelerde örgütlenme çalışmalarına ağırlık verdiklerini ve yoğun bir şekilde çalışmalar yaptıklarını dile getirdi. Çakıcı örgütlenme çalışmaları çerçevesinde Geçitkale Örgütün oluşturulmasından dolayı büyük mutluluk duyduğunu ifade etti ve örgütün kurulmasında emeği geçen tüm arkadaşlara teşekkür etti.

TKP Yeni Güçler Genel Başkanı Prof. Dr. Mehmet Çakıcı, “Geniş bir kitleye hitap eden ve merkezde yer alan bir parti oluşturduklarını” söyledi ve hedeflerinin ilk seçimde iktidarın kilit partisi olacağının altını çizdi. TKP Yeni Güçler olarak çok hızlı büyüdüklerini ifade eden Çakıcı, Kıbrıs Türk Halkından olumlu tepkiler aldıklarını, TKP Yeni Güçler’e siyasi yelpazenin farklı kesiminden vatandaşımızın üye olduğunun altını çizdi.

Çakıcı bu dönemin adının Talan ve Yağma Dönemi olduğunun artık ortaya çıktığını ve Kıbrıs Türk Halkının buna layık olmadığını bildirdi. Çakıcı, herkesin bir kurtuluşa ihtiyaç olduğunu, bu yapının bu şekilde sürdürülemeyeceğini, Bakanların topluma hizmet yerine kendi ceplerine hizmet etme noktasında olduğunu, devlet olanaklarını kendi yakın çevrelerine hizmet eder hale getirdiklerini ve bakanlarının ise vatandaşın devletin işini değil kendi işlerini tahin eder pozisyonda bulunduğunu ifade etti.

TKP Yeni Güçler olarak buna izin verilmeyeceğini ve hesabının sorulacağı, çözümün geleceğini vurguladı.


Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0

KED, Öztaş'ı ziyaret etti
Kıbrıs Edebiyat Derneği, Geçitkale Belediye Başkanı Hasan Öztaş’ı makamında ziyaret etti. Ziyarette konuşan Geçitkale Belediye Başkanı Hasan Öztaş, göreve geldiği ilk günden itibaren sanata ve sanatçıya önem verdikler...
Geçitkale'de "Pembe Gün" etkinliği düzenlendi...
1-31 Ekim tarihlerinin “Meme Kanserinde Farkındalık Ayı” olması nedeniyle, ülkemizde çeşitli etkinlikler düzenleniyor.
Telsim'in önce kadın standları Geçitkale Kültür ve Sanat Festivali'nde yoğun ...
Telsim’in iletişim desteği verdiği ve bu yıl üçüncüsü gerçekleştirilen Geçitkale Kültür ve Sanat Festivali, beş günlük programın sonunda Kurtalan Ekspres konseriyle son buldu.