Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> GÜNEY KIBRIS 11 Ocak 2018, Perşembe 14:55
banner

Tsipras: "Kıbrıs sorununa adil ve yaşayabilir bir çözüm bulunması önemidir"

Tsipras: Kıbrıs sorununa adil ve yaşayabilir bir çözüm bulunması önemidirYunanistan Başbakanı Aleksis Tsipras, Kıbrıs sorununa adil ve yaşayabilir bir çözüm bulunmasının önemine işaret etti.
Paylaş  
10
13
8
0

Yunanistan Başbakanı Aleksis Tsipras, Kıbrıs sorununa adil ve yaşayabilir bir çözüm bulunmasının önemine işaret etti.

Tsipras, Roma’da yer alan Kıbrıs, Malta, Yunanistan, Portekiz, İspanya, Fransa ve İtalya devlet ya da hükümet başkanlarının katıldığı Avrupa Birliği yedi güney ülkesi 4. Zirvesi çerçevesinde gazetecilere yukarıdaki açıklamayı yaptı.

Yunanistan Başbakanı, Zirve sırasında liderlerin uluslararası ve bölgesel gelişmeleri görüştüklerini belirterek, “Avrupa Birliği’nin uluslararası ve bölgesel gelişmelere ilişkin olarak tüm önemli cephelerde ve özellikle Akdeniz bölgesindeki barış, güvenlik ve kriz çözümü için AB'nin uluslararası hukuk lehine tavır alması gerekir” dedi.

Kıbrıs sorununa yaşayabilir ve adil bir çözüm bulunmasının önemine işaret eden Aleksis Tsipras “arzumuz, Ege denizinin barış ve işbirliğini teşvik eden bir deniz, bölgemizin de tehditler olmayan ve tüm komşu ülkelerimizin uluslararası hukuka saygı duyması gereken bir bölge olmasıdır” şeklinde konuştu.


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
1
 
0
 
0
 
2
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Hristodulidis: "Lute'un gelişi Kıbrıs sorununa ilişkin hakikat zamanı anlamın...
image Rum Dışişleri Bakanı Nikos Hristodulidis, BM Genel Sekreteri Antonio Guterres’in Kıbrıs sorunu için görevlendirdiği geçici özel danışmanı Jane Holl Lute’un, gelişinin, “tüm olguları netleştireceğine göre”, Kıbrıs soru...
Neofitu yeni Güney Galler Eyaleti'nde etkinliğe katıldı
image DİSİ Başkanı, Rum Meclisi Bütçe ve Maliye Komitesi Başkanı Averof Neofitu’nun Avustralya’nın Yeni Güney Galler eyaletinde, 1974 darbesi ve Barış Harekatı’nın kınanması için düzenlenen bir etkinliğe katıldığı belirtild...
Hristodulidis Amerikan Yahudi Komitesi'nde konuştu
image Rum Dışişleri Bakanı Nikos Hristodulidis’in, Amerikan Yahudi Komitesi'nin Avrupa'da faaliyet göstermek için kurduğu Transatlantic Institute toplantısında, enerji konusunda konuşma yaptığı bildirildi.