Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> GÜNEY KIBRIS 11 Ocak 2018, Perşembe 14:55
banner

Tsipras: "Kıbrıs sorununa adil ve yaşayabilir bir çözüm bulunması önemidir"

Tsipras: Kıbrıs sorununa adil ve yaşayabilir bir çözüm bulunması önemidirYunanistan Başbakanı Aleksis Tsipras, Kıbrıs sorununa adil ve yaşayabilir bir çözüm bulunmasının önemine işaret etti.
Paylaş  
10
13
8
0

Yunanistan Başbakanı Aleksis Tsipras, Kıbrıs sorununa adil ve yaşayabilir bir çözüm bulunmasının önemine işaret etti.

Tsipras, Roma’da yer alan Kıbrıs, Malta, Yunanistan, Portekiz, İspanya, Fransa ve İtalya devlet ya da hükümet başkanlarının katıldığı Avrupa Birliği yedi güney ülkesi 4. Zirvesi çerçevesinde gazetecilere yukarıdaki açıklamayı yaptı.

Yunanistan Başbakanı, Zirve sırasında liderlerin uluslararası ve bölgesel gelişmeleri görüştüklerini belirterek, “Avrupa Birliği’nin uluslararası ve bölgesel gelişmelere ilişkin olarak tüm önemli cephelerde ve özellikle Akdeniz bölgesindeki barış, güvenlik ve kriz çözümü için AB'nin uluslararası hukuk lehine tavır alması gerekir” dedi.

Kıbrıs sorununa yaşayabilir ve adil bir çözüm bulunmasının önemine işaret eden Aleksis Tsipras “arzumuz, Ege denizinin barış ve işbirliğini teşvik eden bir deniz, bölgemizin de tehditler olmayan ve tüm komşu ülkelerimizin uluslararası hukuka saygı duyması gereken bir bölge olmasıdır” şeklinde konuştu.


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
1
 
0
 
0
 
2
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner

Lukaidis Akkuyu Santrali konusunu gündeme getirdi
image AKEL’in Meclis Grup Sözcüsü Yorgos Lukaidis’in, dün Strazburg’da gerçekleştirilen Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi (AKPM) genel kurul toplantısında, Türkiye Akkuyu’da inşa edilecek nükleer santral konusunu gündem...
Güney Kıbrıs'ta okullara toza karşı maske dağıtılıyor
image Güney Kıbrıs’taki okullara, öğrencilerin toz bulutlarının olumsuz etkilerinden korunmaları amacıyla maske dağıtılmaya başlandı.
BM'ye Türkiye hakkında şikayet mektubu
image Güney Kıbrıs’ın BM’deki daimi temsilcisi Kornilios Korniliu, BM Genel Sekreteri’ne 2 Nisan’da gönderdiği mektupla Türkiye’yi şubat ayında “Kıbrıs Cumhuriyeti’nin ulusal hava sahasını ihlal etmek ve kapalı limanlarını ...