Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> TURİZM 28 Nisan 2017, Cuma 13:30
banner

Turizm ve Çevre Bakanlığı, "Enginar Hasatı" etkinliği düzenledi, turistler enginar topladı...

Turizm ve Çevre Bakanlığı, Enginar Hasatı etkinliği düzenledi, turistler enginar topladı...Turizm ve Çevre Bakanlığına bağlı Turizm Tanıtma ve Pazarlama Dairesi Müdürü İpek Tüccaroğlu ve Bakanlık personelinin organizasyonunda Güzelyurt’da gerçekleştirilen etkinlikte, Dünya’nın çeşitli ülkelerinden gelen turistlere enginar hasatı konusunda bilgiler verilerek, Enginar hasatı görsel etkinliği gerçekleştirildi.
Paylaş  
48
49
47
0

Turizm ve Çevre Bakanlığına bağlı Turizm Tanıtma ve Pazarlama Dairesi Müdürü İpek Tüccaroğlu ve Bakanlık personelinin organizasyonunda Güzelyurt’da gerçekleştirilen etkinlikte, Dünya’nın çeşitli ülkelerinden gelen turistlere enginar hasatı konusunda bilgiler verilerek, Enginar hasatı görsel etkinliği gerçekleştirildi.

HASAT TURİZMİNE HIZ VERİLDİ...

Geçtiğimiz hafta “Her Turiste Bir Fidan” etkinliği düzenleyen ve turistlere ülkemizde kendi isimlerini verdikleri fidanları ekme imkanı yaratan Turizm ve Çevre Bakanlığı, tur operatörlerinden turizm ürünlerinin zenginleştirilmesine yönelik olarak gelen talepleri değerlendirerek hasat turizmine hız verdi.

AĞAÇTAN PORTAKAL TOPLAMA TECRÜBESİ YAPTIRILDI...

Bu yıl ilk kez gerçekleştirilen hasat turizmi etkinliklerine hem halkımızdan hem de turistlerden olumlu tepkiler gelmeye devam ediyor. Geçtiğimiz hafta Avrupa’nın farklı ülkelerinden adamızda bulunan kafilelere portakal hasadı yapılan bahçeler gezdirilerek, ağaçtan portakal toplama tecrübesi yaşatıldı.

TURİSTLERİMİZ ÜLKEMİZDEN UNUTAMAYACAKLARI ANILARLA AYRILIYORLAR...

Konu ile ilgili açıklama yapan Turizm ve Çevre Bakanı Ataoğlu; Turistlere alternatif etkinlikler sunmak ve ülkemizdeki çeşitliliği anlatmak maksadıyla bu tür organizasyonlara devam edeceklerini ifade etti. Turizm ürünlerini çeşitlendirerek alternatif etkinlikler yaptıklarını anlatan Ataoğlu “Ülkemizi daha nitelikli turistlerin tercih etmesi ve Kuzey Kıbrıs’a geldiklerinde ülkenin dört bir yanında harcama yapmaları için çeşitli ürünlerimizi tanıtıyoruz. Amacımız turistlerimize yaşamadıkları tecrübeleri yaşatmaktır. “Memnuniyetle ifade etmeliyim ki bu tür etkinliklere katılan turistlerimiz ülkemizden unutamayacakları anılarla ayrılıyorlar”, dedi.

ÜLKE TANITIMINA BÜYÜK KATKI...

Ataoğlu, Etkinlik gerçekleştirilen bölgelerin turizm potansiyelinin keşfedilmesi açısından da fırsat olduğunu belirterek, turistler tarafından ülkelerinde anlatılacak tecrübelerin ülkenin tanıtılmasına büyük katkı yapacağını vurguladı.

YENİ ÜRÜNLER VİTRİNE ÇIKACAK...

Ülkemize turist akışını sağlamak maksadıyla değerlendirilebilecek her noktayı vitrine çıkarmak için sürekli fikirler ürettiklerini ifade eden Ataoğlu, Enginar etkinliğinde turistleri mutlu etmek için gönüllü olarak çalışan bölge halkı ile Akçay köy muhtarına teşekkür etti.

ÜLKEMİZİN EN ÖNEMLİ TURİSTİK ZENGİNLİĞİ İNSANIMIZDIR...

Bir sonraki etkinliğin Yeşilırmak’ta turistlere Çilek toplatma olarak organize edilğini söyleyen Ataoğlu ülkemizin her bölgesinde bir zenginlik olduğunu ve bu çeşitliliği yabancı turistlere göstermek için bu faaliyetleri arttırarak devam edeceklerini sözlerine ekledi. Ülke insanının turistlere gösterdiği yakın ilginin turistleri memnun ettiğini de ifade eden Ataoğlu “Ülkemizin en önemli turistik zenginliği insanımızın kendisidir” dedi.


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner

Ataoğlu ve Uluçay Bodrum'da... "Kuzey Kıbrıs ve Bodrum Akdeniz'in incileri"
image Turizm Bakanı Fikri Ataoğlu ve Meclis Başkanı Teberrüken Uluçay'ın da aralarında bulunduğu Gazimağusa Futbol Masterları Derneği üyeleri, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon ile bir araya geldi.
Ataoğlu: "Gerçekten turizm yapabilmek için kalifiye eleman önemli"
image Turizm sektörüne kalifiye ara eleman yetiştirmek amacıyla faaliyetlerini sürdüren OTEM Otelcilik Turizm Eğitim Merkezi yenilendi.
Ataoğlu'na "Turizm Tanıtma Ödülü"....
image KKTC Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu 14. Kent ve Yaşam Ödülleri töreninde Turizm Tanıtma ödülü aldı.