Ana Sayfa >> EĞİTİM 30 Haziran 2017, Cuma 15:23
Türk Maarif Koleji 54. Mezuniyet Töreni yapıldı
Türk Maarif Koleji, 54. Mezuniyet Töreni dün akşam gerçekleştirildi.
Paylaş  
12
11
13
0

Türk Maarif Koleji, 54. Mezuniyet Töreni dün akşam gerçekleştirildi.

Milli Eğitim Ve Kültür Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, okul bahçesinde gerçekleştirilen 2016- 2017 Eğitim Öğretim Yılı Mezuniyet törenine, Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Özdemir Berova, Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı Müsteşarı Bumin Paşa, Başbakanlık Daire Müdürü Mehmet Kortay, bakanlığa bağlı daire müdürleri ile mezun olan öğrencilerin aileleri katıldı.

Okul müdürü Fehmi Tokay törende yaptığı konuşmada, okul olarak gerek akademik gerekse de sosyal olarak yoğun bir yıl geçirdiklerini, bugünse verdikleri yeni mezunlar ile bir dönemin sonuna geldiklerini belirtti.

Yeni bir hayata başlayacak olan öğrencilere seslenen Tokay, yaşamları boyunca kendi kendine öğrenmeyi becerebilen, dürüstlük, cömertlik ve saygı değerlerini unutmayan bireyler olmaları tavsiyesinde bulundu.
 
BEROVA

Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Özdemir Berova da törende gerçekleştirdiği konuşmada, eski bir Türk Maarif Koleji mezunu olarak geçen zamana rağmen kazandığı bilgi, deneyim, düşünce ve arkadaşlıklarını kaybetmediğini, bugün mezun olan öğrencilerin de yaşamları boyunca burada kazandığı değerleri unutmayacağını söyledi.

Bakan Berova hayat yolunda seçtikleri meslekler ile ülkeye hizmet etmek için adım atan mezunlara mutlu, başarılarla dolu bir yaşam diledi ve “yolunuz açık olsun” dedi.

1980’li yıllardan bugüne okulun birçok değişim yaşadığını ancak değişmeyen tek şeyin eğitimin kalitesi olduğunu vurgulayan Berova, bu eğitim kalitesinin devamlılığını sağlayan ve mezunları yetiştiren öğretmenlere teşekkür etti.

Özdemir Berova ayrıca bugüne kadar çocuklarının eğitimleri için birçok fedakarlık yapan ve onları hazırlayan ailelerin haklı bir gurur yaşadığını söyledi ve tebrik etti.

Tören, 2016- 2017 eğitim öğretim yılı mezunlarına diplomalarının verilmesi ile sona erdi.


Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
1
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0

KKTC vatandaşlarının kredi ve yurtlar kurumuna bağlı yurt yerleştirme işlemle...
Türkiye Cumhuriyeti’ndeki üniversitelerde öğrenim görecek öğrencilerin Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü’ne bağlı yurtlara yerleştirilme işlemlerinin tamamlandığı açıklandı.
KTÖS, LAÜ Rektörü, AÖA Yönetim Kurulu Başkanı ve Eğitim Bakanı'nı YÖK'e şikay...
Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası (KTÖS) Genel Sekreteri Şener Elcil, Lefke Avrupa Üniversitesi (LAÜ) Rektörü Mehmetali Yükselen, Atatürk Öğretmen Akademisi (AÖA) Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Yaratan ve Eğitim Bakan...
ODTÜ-Girne Montessori okulları yeni akademik yılına başladı
Lefkoşa’dan sonra Girne ve ODTÜ Montessori Okulu da yeni eğitim yılına “Merhaba” dedi. Kıbrıs Montessori Okulları’nın Girne ve ODTÜ şubelerinde yeni akademik yılı açılışı önceki gün gerçekleşti.