Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> EĞİTİM 30 Haziran 2017, Cuma 15:23
banner

Türk Maarif Koleji 54. Mezuniyet Töreni yapıldı

Türk Maarif Koleji 54. Mezuniyet Töreni yapıldıTürk Maarif Koleji, 54. Mezuniyet Töreni dün akşam gerçekleştirildi.
Paylaş  
30
30
34
0

Türk Maarif Koleji, 54. Mezuniyet Töreni dün akşam gerçekleştirildi.

Milli Eğitim Ve Kültür Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, okul bahçesinde gerçekleştirilen 2016- 2017 Eğitim Öğretim Yılı Mezuniyet törenine, Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Özdemir Berova, Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı Müsteşarı Bumin Paşa, Başbakanlık Daire Müdürü Mehmet Kortay, bakanlığa bağlı daire müdürleri ile mezun olan öğrencilerin aileleri katıldı.

Okul müdürü Fehmi Tokay törende yaptığı konuşmada, okul olarak gerek akademik gerekse de sosyal olarak yoğun bir yıl geçirdiklerini, bugünse verdikleri yeni mezunlar ile bir dönemin sonuna geldiklerini belirtti.

Yeni bir hayata başlayacak olan öğrencilere seslenen Tokay, yaşamları boyunca kendi kendine öğrenmeyi becerebilen, dürüstlük, cömertlik ve saygı değerlerini unutmayan bireyler olmaları tavsiyesinde bulundu.
 
BEROVA

Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Özdemir Berova da törende gerçekleştirdiği konuşmada, eski bir Türk Maarif Koleji mezunu olarak geçen zamana rağmen kazandığı bilgi, deneyim, düşünce ve arkadaşlıklarını kaybetmediğini, bugün mezun olan öğrencilerin de yaşamları boyunca burada kazandığı değerleri unutmayacağını söyledi.

Bakan Berova hayat yolunda seçtikleri meslekler ile ülkeye hizmet etmek için adım atan mezunlara mutlu, başarılarla dolu bir yaşam diledi ve “yolunuz açık olsun” dedi.

1980’li yıllardan bugüne okulun birçok değişim yaşadığını ancak değişmeyen tek şeyin eğitimin kalitesi olduğunu vurgulayan Berova, bu eğitim kalitesinin devamlılığını sağlayan ve mezunları yetiştiren öğretmenlere teşekkür etti.

Özdemir Berova ayrıca bugüne kadar çocuklarının eğitimleri için birçok fedakarlık yapan ve onları hazırlayan ailelerin haklı bir gurur yaşadığını söyledi ve tebrik etti.

Tören, 2016- 2017 eğitim öğretim yılı mezunlarına diplomalarının verilmesi ile sona erdi.


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
1
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner

Uluslararası Final Üniversitesi'nde "FIU English Language Day" gerçekleştiril...
image Uluslararası Final Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu ve Eğitim Bilimleri Fakültesi İngilizce Öğretmenliği programı akademik kadrosu ve öğrencileri tarafından ‘FIU English Language Day’ etkinliği düzenlendi.
GAÜ Müzik Öğretmenliği Bölümü yıl sonu konserini gerçekleştirdi
image Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) Eğitim Fakültesi, Müzik Öğretmenliği Bölümü’nün merakla beklenen ‘Yıl Sonu Konseri’, Spectrum Uluslararası Kongre Merkezi’nde geçtiğimiz akşam gerçekleştirildi.
KAÜ Rektörü Özgöker, "Avrupa Birliği'nde Güncel Gelişmeler Konferansı"na katı...
image İstinye Üniversitesi’nde, 21 Mayıs 2018 tarihinde, Kıbrıs Amerikan Üniversitesi Rektörü  Prof. Dr. Uğur Özgöker ve İstinye Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölüm Başkanı Prof. Dr. Mesut Hakkı Caşın’ın katılımlarıyl...