Ana Sayfa >> EĞİTİM 30 Haziran 2017, Cuma 15:23
Türk Maarif Koleji 54. Mezuniyet Töreni yapıldı
Türk Maarif Koleji, 54. Mezuniyet Töreni dün akşam gerçekleştirildi.
Paylaş  
16
18
20
0

Türk Maarif Koleji, 54. Mezuniyet Töreni dün akşam gerçekleştirildi.

Milli Eğitim Ve Kültür Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, okul bahçesinde gerçekleştirilen 2016- 2017 Eğitim Öğretim Yılı Mezuniyet törenine, Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Özdemir Berova, Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı Müsteşarı Bumin Paşa, Başbakanlık Daire Müdürü Mehmet Kortay, bakanlığa bağlı daire müdürleri ile mezun olan öğrencilerin aileleri katıldı.

Okul müdürü Fehmi Tokay törende yaptığı konuşmada, okul olarak gerek akademik gerekse de sosyal olarak yoğun bir yıl geçirdiklerini, bugünse verdikleri yeni mezunlar ile bir dönemin sonuna geldiklerini belirtti.

Yeni bir hayata başlayacak olan öğrencilere seslenen Tokay, yaşamları boyunca kendi kendine öğrenmeyi becerebilen, dürüstlük, cömertlik ve saygı değerlerini unutmayan bireyler olmaları tavsiyesinde bulundu.
 
BEROVA

Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Özdemir Berova da törende gerçekleştirdiği konuşmada, eski bir Türk Maarif Koleji mezunu olarak geçen zamana rağmen kazandığı bilgi, deneyim, düşünce ve arkadaşlıklarını kaybetmediğini, bugün mezun olan öğrencilerin de yaşamları boyunca burada kazandığı değerleri unutmayacağını söyledi.

Bakan Berova hayat yolunda seçtikleri meslekler ile ülkeye hizmet etmek için adım atan mezunlara mutlu, başarılarla dolu bir yaşam diledi ve “yolunuz açık olsun” dedi.

1980’li yıllardan bugüne okulun birçok değişim yaşadığını ancak değişmeyen tek şeyin eğitimin kalitesi olduğunu vurgulayan Berova, bu eğitim kalitesinin devamlılığını sağlayan ve mezunları yetiştiren öğretmenlere teşekkür etti.

Özdemir Berova ayrıca bugüne kadar çocuklarının eğitimleri için birçok fedakarlık yapan ve onları hazırlayan ailelerin haklı bir gurur yaşadığını söyledi ve tebrik etti.

Tören, 2016- 2017 eğitim öğretim yılı mezunlarına diplomalarının verilmesi ile sona erdi.


Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
1
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0

Birleşik Krallık Üniversiteleri Fuarla tanıtılıyor...
British Council tarafından Birleşik Krallık’taki üniversiteleri ve eğitimi tanıtmak amacıyla bu yıl 34’üncüsü düzenlenen Fuar, üniversite çağı gençler ve ailelerinin katılımıyla gerçekleşti.
Koopbank eğitim çalışması gerçekleştirdi
Kooperatif Merkez Bankası (Koopbank) tüm çalışanların katılımı ile eğitim semineri gerçekleştirdi. Üç oturum şeklinde gerçekleşen seminerde çalışanlara bankacılık ile bağlantılı birçok farklı konuda eğitim verilirken,...
Enerji tasarrufu eğitimlerinin ilki Şehit Tuncer İlkokulu'nda verildi
Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu’nun (KIB-TEK) “El Ele Veriyoruz, Enerjimizi Daha Verimli Kullanıyoruz” sloganıyla düzenlediği enerji tasarrufu eğitimlerinin ilki Lefkoşa Şehit Tuncer İlkokulu’nda yapıldı.