Ana Sayfa >> EĞİTİM 30 Haziran 2017, Cuma 15:23

Türk Maarif Koleji 54. Mezuniyet Töreni yapıldı

Türk Maarif Koleji 54. Mezuniyet Töreni yapıldıTürk Maarif Koleji, 54. Mezuniyet Töreni dün akşam gerçekleştirildi.
Paylaş  
29
29
30
0

Türk Maarif Koleji, 54. Mezuniyet Töreni dün akşam gerçekleştirildi.

Milli Eğitim Ve Kültür Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, okul bahçesinde gerçekleştirilen 2016- 2017 Eğitim Öğretim Yılı Mezuniyet törenine, Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Özdemir Berova, Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı Müsteşarı Bumin Paşa, Başbakanlık Daire Müdürü Mehmet Kortay, bakanlığa bağlı daire müdürleri ile mezun olan öğrencilerin aileleri katıldı.

Okul müdürü Fehmi Tokay törende yaptığı konuşmada, okul olarak gerek akademik gerekse de sosyal olarak yoğun bir yıl geçirdiklerini, bugünse verdikleri yeni mezunlar ile bir dönemin sonuna geldiklerini belirtti.

Yeni bir hayata başlayacak olan öğrencilere seslenen Tokay, yaşamları boyunca kendi kendine öğrenmeyi becerebilen, dürüstlük, cömertlik ve saygı değerlerini unutmayan bireyler olmaları tavsiyesinde bulundu.
 
BEROVA

Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Özdemir Berova da törende gerçekleştirdiği konuşmada, eski bir Türk Maarif Koleji mezunu olarak geçen zamana rağmen kazandığı bilgi, deneyim, düşünce ve arkadaşlıklarını kaybetmediğini, bugün mezun olan öğrencilerin de yaşamları boyunca burada kazandığı değerleri unutmayacağını söyledi.

Bakan Berova hayat yolunda seçtikleri meslekler ile ülkeye hizmet etmek için adım atan mezunlara mutlu, başarılarla dolu bir yaşam diledi ve “yolunuz açık olsun” dedi.

1980’li yıllardan bugüne okulun birçok değişim yaşadığını ancak değişmeyen tek şeyin eğitimin kalitesi olduğunu vurgulayan Berova, bu eğitim kalitesinin devamlılığını sağlayan ve mezunları yetiştiren öğretmenlere teşekkür etti.

Özdemir Berova ayrıca bugüne kadar çocuklarının eğitimleri için birçok fedakarlık yapan ve onları hazırlayan ailelerin haklı bir gurur yaşadığını söyledi ve tebrik etti.

Tören, 2016- 2017 eğitim öğretim yılı mezunlarına diplomalarının verilmesi ile sona erdi.


Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
1
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0

GAÜ öğrencileri, Lefkoşa TC Büyükelçiliği'ne sektörel eğitim gezileri kapsamı...
Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) Siyasal Bilimler Fakültesi başta olmak üzere, Hukuk, İletişim, Beşeri ve Sağlık Bilimleri Fakültelerinden öğrencilerin katılımı ile, Lefkoşa’da bulunan TC Büyükelçiliğine ziyarette bu...
TC 26. Genelkurmay Başkanı Emekli Orgeneral Başbuğ, DAÜ'lü öğrencilerle buluş...
Doğu Akdeniz Üniversitesi Atatürk Araştırma ve Uygulama Merkezi (DAÜ-ATAUM) tarafından düzenlenen konferans kapsamında Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne gelen Türkiye Cumhuriyeti’nin 26. Genelkurmay Başkanı Emekli Orge...
GAÜ Eskrim takımları, Türkiye şampiyonasından 3 kupa ile dönüyor
Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) Erkek Kılıç ve Kadın Flöre Eskrim takımları, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi’nde gerçekleştirilen Türkiye Eskrim Şampiyonası’nda büyük bir başarıya imza atarak; Erkek Kılıç Tak...