Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> EKONOMİ 3 Mart 2017, Cuma 12:37
banner

Türkiye'nin en zengini Murat Ülker'den ders niteliğinde açıklama

Türkiye'nin en zengini Murat Ülker'den ders niteliğinde açıklamaForbes Türkiye'nin "En Zengin 100 Türk" listesinin 4 yıldır 1 numarası olan Murat Ülker'den ders niteliğinde açıklama; "Cebindeki paran kadar değil, ailen ve çevrendeki dostların kadar zenginsin."
Paylaş  
44
76
41
0

Forbes Türkiye, "En Zengin 100 Türk" listesini dün açıkladı. Listenin zirvesinde geçen 3 yılda olduğu gibi bu yıl da Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ülker var.

Murat Ülker'in başarısını bugünkü köşesine taşıyan Posta Gazetesi yazarı, Ülker'i tebrik etmek için aradı. Candaş Tolga Işık, Murat Ülker'le yaptığı görüşmenin detaylarını bugünkü köşesinden yazdı. Görüşmeye Türkiye'nin en zengin insanı olan Murat Ülker'in mütevazi açıklamaları damga vurdu.

Murat Ülker, listeye girmekle ilgili ilk tepkisi şöyle oldu;

'Rahmetli Babam Sabri Bey’den öğrendiğim bir şey var: Cebindeki paran kadar değil, ailen ve çevrendeki dostların kadar zenginsin.'

MURAT ÜLKER, İÇİN ZENGİNLİK NE DEMEKMİŞ PEKİ?

'Benim ya da bir başkasının neye sahip olduğu ya da sizin tabirinizle ne kadar ‘zengin’ olduğu mühim değil. Mühim olan ülkemin, milletimin neye sahip olduğu... Bizim için en büyük servet ülkemizin birliğidir, dirliğidir. Allah buna zeval vermesin. Türkiye varsa bizler varız. Ben kazanırken kendi ülkeme, insanıma, devletime kazandırabiliyor muyum diye bakarım. Bence en büyük zenginlik de budur.'

Peki Murat Ülker, bu kadar parayı nerede saklıyordu?

'Piyasadaki tüm bisküvi ve çikolatalarda! Bu açıklanan servettir para değil. Çoğu da mal-mülk, fabrika tüm dünyadaki raflardaki mallar... İçiniz rahat olsun: Öyle bir param yok yani.'

İşte Candaş Tolga Işık kaleminden Türkiye'nin en zengin işadamı Murat Ülker...

PARAN KADAR DEĞİL ÇEVRENDEKİ İNSANLAR KADAR ZENGİNSİN

FORBES Türkiye, bu yıl 12'nci kez hazırladığı “En Zengin 100 Türk” listesini açıkladı. FORBES 100’de 31 dolar milyarderi ve dokuz yeni isim var. 118 kişinin 46’sı servetini artırdı. Toplam servet 8,2 milyar dolar artışla 102,9 milyar dolar oldu.

Listenin 1 numarası 4 yıldır aynı. 3 milyar 700 milyon dolarlık servetiyle Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ülker.

Haber dün patlayınca Murat Bey’i aradım. “Tebrik ederim” dedim. “Ne için?” dedi. “Forbes Listesi’nde yine 1 numara olmuşsunuz” dedim.

Ülker önce güldü, sonra şöyle cevap verdi: “Çok naziksiniz teşekkür ederim ama ben bu konuyu pek tebrik edilecek bir şey olarak görmüyorum. Rahmetli Babam Sabri Bey’den öğrendiğim bir şey var: Cebindeki paran kadar değil, ailen ve çevrendeki dostların kadar zenginsin.”

Forbes’e göre Murat Ülker’in sahibi olduğu 3 milyar 700 milyon hayal dahi edemediğimiz bir para.

Murat Bey’e “Bu kadar parayı nerede saklıyorsunuz?” diye bir espri yaptım. Güldü ve şahane bir şakayla yanıt verdi:

“Piyasadaki tüm bisküvi ve çikolatalarda! Bu açıklanan servettir para değil. Çoğu da mal-mülk, fabrika tüm dünyadaki raflardaki mallar... İçiniz rahat olsun:

Öyle bir param yok yani.”

Telefonu kapatırken, “Türkiye’nin en zengin adamı için ‘zenginlik’ nedir?” diye sordum.

Şöyle cevap verdi Ülker:

“Benim ya da bir başkasının neye sahip olduğu ya da sizin tabirinizle ne kadar ‘zengin’ olduğu mühim değil. Mühim olan ülkemin, milletimin neye sahip olduğu... Bizim için en büyük servet ülkemizin birliğidir, dirliğidir. Allah buna zeval vermesin. Türkiye varsa bizler varız. Ben kazanırken kendi ülkeme, insanıma, devletime kazandırabiliyor muyum diye bakarım. Bence en büyük zenginlik de budur.”


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
2
 
0
 
1
 
1
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Rum Kooperatif Bankası, takipte kredisi olan müşterilerin hesaplarını bloke e...
image Rum Kooperatif Bankasının, takipte kredisi bulunan müşterilerinin hesaplarını bloke ettiği belirtildi.
IMF, Türkiye için 'acil durum grubu oluşturdu'
image DW Türkçe, edindiği bilgilere göre, IMF'nin, Türkiye'nin kapısını çalma ihtimaline karşı acil durum grubu oluşturduğunu duyurdu.
KTTO'nun yayın organı "Ekonomi" çıktı
image Kıbrıs Türk Ticaret Odası’nın (KTTO) yayın organı “Ekonomi”, uzun bir aradan sonra yeniden e farklı bir formatla yayınlandı.