Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> Ana Sayfa 7 Kasım 2017, Salı 18:14
banner

"Umut Tenekeleri" Projesi çerçevesinde yaptırılan “Teneke Evler” tamamlandı ve tanıtımı yapıldı

Umut Tenekeleri Projesi çerçevesinde yaptırılan “Teneke Evler” tamamlandı ve tanıtımı yapıldıYeşil Barış Hareketi (YBH) tarafından,  Avrupa Birliği’nin “Kıbrıslı Sivil Toplum İş Başında Hibe Programı V.” kapsamında yürütülen “Umut Tenekeleri” projesi çerçevesinde yaptırdığı “Teneke Ev”ler  (Geri Dönüşüm Kumbaraları) tamamlandı ve tanıtımı yapıldı.
Paylaş  
26
36
27
0

Yeşil Barış Hareketi (YBH) tarafından,  Avrupa Birliği’nin “Kıbrıslı Sivil Toplum İş Başında Hibe Programı V.” kapsamında yürütülen “Umut Tenekeleri” projesi çerçevesinde yaptırdığı “Teneke Ev”ler  (Geri Dönüşüm Kumbaraları) tamamlandı ve tanıtımı yapıldı.

Teneke Ev’ler,   AB Bilgi Merkezi’nde saat 16:00’da yapılan  törende halk ve belediyelerle buluşturuldu.

Açılışta yapılan konuşmalarda, kafeslerin (Teneke Evler) ilerleyen günlerde KKTC çapında farklı yerlere yerleştirileceği ve bu şekilde geri dönüşüm anlamında kazanç sağlanacağı belirtildi.

Halkın teneke meşrubat kutularını bu kafeslere atması istenilen konuşmalarda, geri dönüşümün önemine dikkat çekildi ve KKTC’de atıkların çok fazla olduğu ve azaltılması gerektiği ifade edildi. Konuşmalarda,  ülkede geri dönüşüme önem verilmediği de kaydedildi.

Projenin Lefkoşa bacağının LTB tarafından yürütüldüğü belirtilen konuşmalarda, atıklara sadece çöp olarak bakılmaması, ekonomik değerleri olduğunun unutulmaması istendi.

Törenin sonunda  folklor gösterisi ve resepsiyon yer aldı.


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
RSS DİĞER Ana Sayfa HABERLERİ
banner
banner
banner
banner
banner
banner