Ana Sayfa >> TOPLUM 27 Kasım 2017, Pazartesi 12:03

Uyuşturucu ile Mücadele komisyonu'ndan "Bağımlılıklarda Farkındalık" eğitimi...

Uyuşturucu ile Mücadele komisyonu'ndan Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu, madde bağımlılığına yönelik önleme çalışmaları çerçevesinde hazırladığı “Bağımlılıklarda Farkındalık Eğitimi” Girne Dr. Akçiçek Devlet Hastanesi’nde gerçekleştirildi.
Paylaş  
15
26
12
0

Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu, madde bağımlılığına yönelik önleme çalışmaları çerçevesinde hazırladığı “Bağımlılıklarda Farkındalık Eğitimi” Girne Dr. Akçiçek Devlet Hastanesi’nde gerçekleştirildi.

Komisyondan yapılan açıklamaya göre, Girne Dr. Akçiçek Devlet Hastanesi’nde görev yapan 25 sağlık çalışanına 3 gün boyunca komisyon uzmanları Dr. Gülcem Sala Razı ile Psikolog Danışman Teyfide Tecel Hatipoğlu tarafından eğitim verildi.

KARAOKÇU

Eğitim çalışmasının kapanış oturumuna katılan Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu Başkanı Hasan Karaokçu, madde bağımlılığına yönelik olarak toplumun eğitim, bilinç ve farkındalık düzeyini yükseltmek amacıyla hayata geçirdikleri “Bağımlılıklarda Farkındalık Eğitimi Projesi”ne ilgi olduğunu söyledi.

Özellikle sağlık çalışanlarından böyle bir talebin gelmesinin çok önemli olduğuna işaret eden Karaokçu, Girne Dr. Akçiçek Devlet Hastanesi sağlık çalışanlarına gösterdikleri duyarlılıktan dolayı teşekkür etti.

Toplumun tüm kesimlerinden gelecek eğitim taleplerine yanıt vermeye hazır olduklarına da dikkati çeken Karaokçu, “Başlattığımız eğitimler yanında, sportif, kültürel ve kişisel gelişim alanlarında geliştirip hayata geçirdiğimiz projelerimizle, tüm toplumu kucaklayan bir anlayışla, çocuklarımızı ve gençlerimizi koruma adına çalışmalarımızı aralıksız sürdüreceğiz” dedi.


Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0

"Feministival" Akçay'daydı
Kadın Eğitimi Kolektifi tarafından düzenlenen “Feministival” dün gece Akçay Kültür ve Sanat Derneği iş birliği ile Akçay'daydı.
Kanserle mücadele için "Bir şarkı da sen söyle" etkinliği yarın Gemikonağı Sa...
Kemal Saraçoğlu Lösemili Çocuklar ve Kanserle Savaş Vakfı yararına Gemikonağı Sahil Yolu’nda “Bir Şarkı da Sen Söyle!” etkinliği düzenleniyor.
Feministival başladı
Feministival “Değişen Çalışma Yaşamında Kadın Olmak” temalı sunum ile dün akşam başladı. Festival açılışında Feministivali organize eden Kadın Eğitimi Kolektifi aktivistleri sahneye çıktı.