Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> EMLAK 2 Kasım 2016, Çarşamba 14:05
banner

Yatırım amaçlı alınan gayrimenkulde nelere dikkat edilmelidir?

Yatırım amaçlı alınan gayrimenkulde nelere dikkat edilmelidir?Yatırım için ev ya da arsa almayı düşünüyor ve ileride büyük bir hayal kırıklığına uğramamak için nelere dikkat etmeniz gerektiğini merak ediyorsanız bu içeriğe göz atarak tüm detayları öğrenebilirsiniz.
Paylaş  
35
49
28
0

Yatırım için ev ya da arsa almayı düşünüyor ve ileride büyük bir hayal kırıklığına uğramamak için nelere dikkat etmeniz gerektiğini merak ediyorsanız bu içeriğe göz atarak tüm detayları öğrenebilirsiniz.

BÜTÇE KONUSUNDA DİKKATLİ OLUNMALI

Kullanım için değil de yatırım için gayrimenkul satın alınıyorsa satın alınacak olan mülk, temel ve acil bir ihtiyaç sayılmayacağından hem bütçe konusunda hem süre konusunda sınırları zorlamamak gerekir. Standartlarınızı aşıp, "İyi bir yatırım yaparak yüksek kâr elde edeceğim." diye düşünürken yaşam kalitenizi düşürebilir, üstüne borçlu hale gelebilirsiniz.

Bu yüzden eldeki birikimle ev ya da arsa almalı; eğer bu tutar iyi bir yatırım için yetmiyorsa miktarı arttırmak amacıyla biraz daha beklemeniz en doğru seçim olacaktır.

İKİNCİ AŞAMA: KONUM VE SATIŞ KANALININ BELİRLENMESİ

Hazır birikiminiz gelecek vadeden bir gayrimenkule yetiyorsa ikinci aşama olarak konum ve satış kanalı belirlenmelidir. Yatırım amaçlı alınan ev ya da arsanın merkezi konumda olmasından çok, ileride konum durumunun ne olacağı önemlidir. Halihazırda merkezi noktalardaki konut ve arsalar belirli bir değere ulaşmış oldukları için bu tarz noktalara yatırım yapmak maddi açıdan zorlayıcı olabilir ve bu nedenle pek mantıklı değildir.

Bunun yerine; özellikle merkez çevrelerine inşa edilen üniversite kampüslerinin, hastanelerin, konut projelerinin, spor tesislerinin ve benzeri yerlere yakın bölgeler tercih edilmelidir. Böylece uygun fiyata, geleceği olan bir gayrimenkulü satın almış olursunuz.

Emlak alternatifleri söz konusu olduğunda çoğu zaman sahibinden satın almak komisyon ve benzeri masrafları ortadan kaldırdığı için daha avantajlıdır. Ancak bu tarz bir imkana sahip değilseniz ya da farklı bir seçeneğe ihtiyaç duyuyorsanız yatırım açısından başarıya ulaşmış referansları bulunan inşaat firmalarını tercih edebilirsiniz.

İnşaat firmalarının geçmişte yaptıkları konut projelerine, bu konut projelerinin şimdiki değerlerine göz atarak karar verme sürecinizi kolaylaştırabilirsiniz. Bu konuda dikkat edilmesi gereken diğer bir detay ise konut projelerinden ucuza daire almak için sıfırdan projeye dahil olma zorunluluğunuzun bulunmamasıdır. Bazı durumlarda hemen teslim kampanyaları ve proje beklentilerinin kısa sürede gerçekleşmemesinden dolayı da oldukça uygun fiyatlarla daireler satılabilmektedir.

YATIRIMLIK GAYRİMENKUL KONUSUNDA ÖNEM TAŞIYAN DİĞER DETAYLAR

Yatırımlık ev ya da yatırımlık arsa alırken unutulmaması gereken başka önemli bir detay da; konut değerlerinin her zaman düşme veya yerinde sayma ihtimali varken arsalarda ise bu tarz bir durumun çoğu zaman söz konusu olmamasıdır. Bu yüzden konuta yatırım yaparken arsaya oranla daha dikkatli olunması gerekmektedir. 


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner

Milos Park Homes'un başarı hikayesi DAÜ'de anlatıldı
image Kıbrıs Developments Proje Tasarımı ve Pazarlama Bölümü Direktörü Harper Özbirim, Doğu Akdeniz Üniversitesi’nin düzenlemiş olduğu ‘‘Marka Yönetimi’’ konulu seminerde Milos Park Homes’un başarı hikayesini İletişim Fakül...
Dengiz Kürşat'tan "uydu ofisi" atılımı
image Emlak sektörünün başını tutan, 15 yıllık tecrübesiyle Kuzey Kıbrıs’ta emlak sektörünün öncülerinden olan, başarılı iş adamı Dengiz Kürşat kısa bir süre önce yaptığı atılımla yine bir ilke imza attı.
"Yapıcılıktan Müteahhitliğe" belgeseli galası yapıldı
image Kıbrıs Türk İnşaat Müteahhitleri Birliği tarafından Gayıt Guyut Film’e hazırlatılan “Yapıcılıktan Müteahhitliğe” isimli belgeselin birinci bölümü için görkemli bir gala gecesi yapıldı.