Ana Sayfa >> EĞİTİM 30 Haziran 2017, Cuma 08:45
Yazgın: "Her bir çocuğun özgün potansiyelini, en üst düzeyde ortaya çıkarmaya çalışıyoruz"
GAÜ Okullar Grubu bünyesinde Lefkoşa’da eğitim ve öğretim veren ‘The American Future Pre-School’ Müdüresi Fügen Yazgın; okul öncesi eğitim döneminin, çocukluğun “Altın Yılları” olarak adlandırıldığını vurgulayarak, bu farkındalık ile programlarını geliştirdiklerini belirtti.
Paylaş  
10
10
9
0

GAÜ Okullar Grubu bünyesinde Lefkoşa’da eğitim ve öğretim veren ‘The American Future Pre-School’ Müdüresi Fügen Yazgın; okul öncesi eğitim döneminin, çocukluğun “Altın Yılları” olarak adlandırıldığını vurgulayarak, bu farkındalık ile programlarını geliştirdiklerini belirtti.

2016-2017 Eğitim ve Öğretim Yılı’nın ardından bir değerlendirmede bulunan Yazgın; “Çocukların gelişmesinde ve sosyalleşmesinde; okul öncesi eğitimin artan önemi, bilim dünyası tarafından kabul edilen bir gerçektir. Bu nedenle , çocukların gelişim özelliklerini, bireysel farklılıklarını ve yeteneklerini göz önüne alan; fiziksel , duygusal , sosyal ve zihinsel yönden gelişmelerini destekleyen nitelikli eğitim ortamının sağlanması önceliğimizdir. Bunun bilincinde, okulumuzda kullanılan metodlar ile, her çocuğun bireysel potansiyelini en üst düzeye çıkarmayı hedefliyoruz.” dedi.

İfade gücü yüksek, iletişimi etkili kullanabilecek ve problem çözme konusunda insiyatif alabilecek bireylerin; öğrencilik yaşamlarının kalitesi ile ilgili yaşamsal öneme dikkat çeken Yazgın; “okulumuzda; İki yaşından itibaren; her sınıfın zenginleştirilmiş ingilizce eğitimi aldığını ve üçüncü dil olarak Fransızca ile tanıştıklarını ve uygulanan eğitim programı sayesinde de; çocukların, yaşayarak öğrenebilmelerinin gücünün altını çizmek istiyorum” şeklinde konuştu.

Eğitimde oyunun,  etkili bir şekilde kullanılması gerektiğine de işaret eden  ‘The American Future Pre-School’ Müdüresi Fügen Yazgın; “Özellikle; Yaz dönemi için, daha keyifli ve eğlenceye yönelik programların olduğu American Future Pre-School; spordan dansa, denizden müziğe, satrançtan mutfak etkinliklerine, sinemadan oyuna ve resimden çeşitli yerlere yapılacak gezilere kadar dolu bir program ile öğrencilerimizin güzel bir yaz geçirmelerini de hedefliyoruz.” ifadelerini kullandı.


Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0

KKTC vatandaşlarının kredi ve yurtlar kurumuna bağlı yurt yerleştirme işlemle...
Türkiye Cumhuriyeti’ndeki üniversitelerde öğrenim görecek öğrencilerin Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü’ne bağlı yurtlara yerleştirilme işlemlerinin tamamlandığı açıklandı.
KTÖS, LAÜ Rektörü, AÖA Yönetim Kurulu Başkanı ve Eğitim Bakanı'nı YÖK'e şikay...
Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası (KTÖS) Genel Sekreteri Şener Elcil, Lefke Avrupa Üniversitesi (LAÜ) Rektörü Mehmetali Yükselen, Atatürk Öğretmen Akademisi (AÖA) Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Yaratan ve Eğitim Bakan...
ODTÜ-Girne Montessori okulları yeni akademik yılına başladı
Lefkoşa’dan sonra Girne ve ODTÜ Montessori Okulu da yeni eğitim yılına “Merhaba” dedi. Kıbrıs Montessori Okulları’nın Girne ve ODTÜ şubelerinde yeni akademik yılı açılışı önceki gün gerçekleşti.