Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> EĞİTİM 30 Haziran 2017, Cuma 08:45
banner

Yazgın: "Her bir çocuğun özgün potansiyelini, en üst düzeyde ortaya çıkarmaya çalışıyoruz"

Yazgın: Her bir çocuğun özgün potansiyelini, en üst düzeyde ortaya çıkarmaya çalışıyoruzGAÜ Okullar Grubu bünyesinde Lefkoşa’da eğitim ve öğretim veren ‘The American Future Pre-School’ Müdüresi Fügen Yazgın; okul öncesi eğitim döneminin, çocukluğun “Altın Yılları” olarak adlandırıldığını vurgulayarak, bu farkındalık ile programlarını geliştirdiklerini belirtti.
Paylaş  
37
27
30
0

GAÜ Okullar Grubu bünyesinde Lefkoşa’da eğitim ve öğretim veren ‘The American Future Pre-School’ Müdüresi Fügen Yazgın; okul öncesi eğitim döneminin, çocukluğun “Altın Yılları” olarak adlandırıldığını vurgulayarak, bu farkındalık ile programlarını geliştirdiklerini belirtti.

2016-2017 Eğitim ve Öğretim Yılı’nın ardından bir değerlendirmede bulunan Yazgın; “Çocukların gelişmesinde ve sosyalleşmesinde; okul öncesi eğitimin artan önemi, bilim dünyası tarafından kabul edilen bir gerçektir. Bu nedenle , çocukların gelişim özelliklerini, bireysel farklılıklarını ve yeteneklerini göz önüne alan; fiziksel , duygusal , sosyal ve zihinsel yönden gelişmelerini destekleyen nitelikli eğitim ortamının sağlanması önceliğimizdir. Bunun bilincinde, okulumuzda kullanılan metodlar ile, her çocuğun bireysel potansiyelini en üst düzeye çıkarmayı hedefliyoruz.” dedi.

İfade gücü yüksek, iletişimi etkili kullanabilecek ve problem çözme konusunda insiyatif alabilecek bireylerin; öğrencilik yaşamlarının kalitesi ile ilgili yaşamsal öneme dikkat çeken Yazgın; “okulumuzda; İki yaşından itibaren; her sınıfın zenginleştirilmiş ingilizce eğitimi aldığını ve üçüncü dil olarak Fransızca ile tanıştıklarını ve uygulanan eğitim programı sayesinde de; çocukların, yaşayarak öğrenebilmelerinin gücünün altını çizmek istiyorum” şeklinde konuştu.

Eğitimde oyunun,  etkili bir şekilde kullanılması gerektiğine de işaret eden  ‘The American Future Pre-School’ Müdüresi Fügen Yazgın; “Özellikle; Yaz dönemi için, daha keyifli ve eğlenceye yönelik programların olduğu American Future Pre-School; spordan dansa, denizden müziğe, satrançtan mutfak etkinliklerine, sinemadan oyuna ve resimden çeşitli yerlere yapılacak gezilere kadar dolu bir program ile öğrencilerimizin güzel bir yaz geçirmelerini de hedefliyoruz.” ifadelerini kullandı.


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner

Uluslararası Final Üniversitesi'nde "FIU English Language Day" gerçekleştiril...
image Uluslararası Final Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu ve Eğitim Bilimleri Fakültesi İngilizce Öğretmenliği programı akademik kadrosu ve öğrencileri tarafından ‘FIU English Language Day’ etkinliği düzenlendi.
GAÜ Müzik Öğretmenliği Bölümü yıl sonu konserini gerçekleştirdi
image Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) Eğitim Fakültesi, Müzik Öğretmenliği Bölümü’nün merakla beklenen ‘Yıl Sonu Konseri’, Spectrum Uluslararası Kongre Merkezi’nde geçtiğimiz akşam gerçekleştirildi.
KAÜ Rektörü Özgöker, "Avrupa Birliği'nde Güncel Gelişmeler Konferansı"na katı...
image İstinye Üniversitesi’nde, 21 Mayıs 2018 tarihinde, Kıbrıs Amerikan Üniversitesi Rektörü  Prof. Dr. Uğur Özgöker ve İstinye Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölüm Başkanı Prof. Dr. Mesut Hakkı Caşın’ın katılımlarıyl...