Amaç Türk Silâhlı Kuvvetlerini tartışır konuma sokmak

loading
1 Haziran, Pazartesi
£

8.45

7.58

$

6.82

A- A A+

Amaç Türk Silâhlı Kuvvetlerini tartışır konuma sokmak

Kısacası Anavatan Türkiye'de tek güvenilir ''Kurum olan Türk Silâhlı Kuvvetleri'' olduğundan şimdiki amaç bu Kuruma güveni sarsmaktır. Oyun budur. Anketlerde Türk Ulusunun %99'lara varan güven kaynağı Türk Ordusudur. Şimdi bu güvenin uygun formülle kırılmasına oynanmaktadır. Hele Genel Kurmay Başkanına karşı nerede ise açıktan kin güdülmekte, kin sergilenmektedir. Unutulmasın ki PKK sözcüleri ve de DTP Milletvekilleri de ''Erdoğan ve Büyükanıt'ı'' açıkça işaret ederek gereken yanıtın verileceği ima edilmişti.

Bu konu halen Anavatanda tartışıldığı ve de bazıları da bunu gündemde tutmakta ısrarlı olduğu için, ben de can alıcı noktaları irdelemek istedim. Çünkü ABD'den aldığım bir e-mail'de nerede ise benim yazmak istediklerim yazıldı. O ''e-mail'i'' yayınlıyorum:

''Sayın Kotak, benim dikkatimi ceken ABD'nin zamanlaması. Bu operasyonda, ABD ile istihbarat birliği yapılıyordu. Özellikle uydu bilgileri, bu kapsamda. Türk birliklerinin çekilme plânının ve zamanının, çekilme emri verildigi an ABD'nin bunu yakaladığına eminim. Zaten, buna gerek kalmaksızın, ABD'nin çekilme hareketini uydudan da teyid ettigine 100% eminim.

Beni kızdıran konu, ABD'nin birliklerimizin çekilme talimatının verildiğini öğrendikleri anda, özellikle Bush hazretlerinin buradan, Savunma Bakanının da Ankara'dan, "Bir an önce çekilin haaa.!" diye beyanat vermesi.! Bunu özellikle yaptılar. Üstüne tuzu biberi koyarak da, Irak yetkililerinin bile çekildiğimizi, bizim AKP zevatından önce açıklamasını sağladılar. Maksat, TSK'ni Türk kamuoyunda küçük düşürmek. Öyle bir hava yaratılmış oldu ki, sanki ta baştan beri TSK bunun çok kısa ve sınırlı bir operasyon olacağını söylememiş gibi, millette çok daha uzun ve kapsamlı bir harekât beklentisi yaratıldı ve sanki TSK ABD, ''Çık'' dedi diye çıkmış duruma düşürüldü. Zamanlamaya dikkat. AKP sefilleri de, özellikle zamanında açıklama yapmayıp, sanki TSK Türk Milletinin değil de ABD'nin hızmetindeymiş gibi bir hava yaratılmasını sağlamaya çalıştılar.

Sizin de yazdığınız gibi, aslında çok başarılı geçen ve TSK'nın kabiliyetini ve gücünü tüm dünyaya ispat eden böyle bir operasyondan sonra bile - belki de özellikle başarılı olmasından dolayı ve TSK'nın çok itibar kazanmasını önlemek için- kalkıp böyle bir oyun oynadılar.

ABD, TSK ve AKP arasında çok tehlikeli bir oyun oynuyor. Büyük plânın neler içerdiğini bence birkaç ay içinde göreceğiz....Sevgiler....M.S.- ABD''

Bana gönderilen mesaj bu kadar. Altına nal kadar imzamı basarım. Elbette son yayınlar Türk Ordusuna olan güveni zayıflatmak için yapıldı. Bunu görerek hesaplı davranmak zorundayız. Bu CHP Genel başkanı ve kadrosu için de geçerlidir. Atatürk'ün Partisi, Türkiye'nin son kalesi olan Atatürk'ün Ordusu hakkında kuşku yaratacak açıklama yapamaz.Yapmamalı....

Komutanın gösterdiği tepkiyi yazımı tamamlamak için kısmen buraya alıyorum.Çünkü istenen Komutanın oradan ayrılması. O yanıt da erken geldi. Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt, sınırötesi operasyonun Amerika'nın müdahalesiyle bitirildiği iddialarına sert tepki gösterdi. Büyükanıt, asılsız olarak nitelediği iddiaların ispat edilmesi durumunda "üniformasını" çıkaracağını söyledi.

Orgeneral Büyükanıt, 8 günlük operasyonun kısa sürmesiyle ilgili medya ve siyaset çevrelerinde yapılan eleştirilerin 'yanlış anlama ve algılamadan' kaynaklandığını söylerken, operasyonun başlangıç ve bitişiyle ilgili tüm planlamaları Türkiye'nin yaptığını vurguladı. Aksi iddiaları yalnızca TSK'ya değil, Türkiye Cumhuriyeti'ne de yapılan 'seviyesiz bir saldırı' olarak niteleyen Büyükanıt, "Amerika çık dedi, Türkiye çıktı iddiası tamamen asılsız. Eğer ispat ederlerse üniformamı çıkartırım" çıkışında bulundu. Büyükanıt, harekatın bitişinden Başbakan Tayyip Erdoğan'ın haberdar edilmediğine ilişkin iddiaların da yanlış olduğunu söyledi.

Ama asıl nokta şu: ABD bunun zaten kısa bir harekât olacağını biliyordu.Bitiş anında iplerin kendisinde olduğunu etrafa göstermek ve Kürt kitlesini yanında tumak için Başkan Bush konuştu Savunma Bakanı Gates de çizmeyi aştı...Temenni edelim ilk fırsatta yılanın başını ezmek için girişim yapılır ve bu şom ağızlar kapatılır...Çünkü hedef Irak'ı parçaladıktan sonra Türkiye'yi bölmektir.

Türk Ulusu ve Kıbrıs Türkü, Türk Ordusunun yanındadır ve güveni tamdır...

banner

Yorumlar

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.