Denktaş, Gençlik ve TMT Komutanı Tansu'dan mesaj var

Yayın Tarihi: 05/06/08 00:00
okuma süresi: 6 dak.
A- A A+

Yapılan açıklamalara ve yapılan temaslara baktığımızda, "Kıbrıs davamızın" ne denli tehlike içinde olduğunu anlıyoruz. İlk işareti Lider ve KKTC'nin ilk Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş verdi. Gazetelerde yayınlanan yazılarında ve son günlerde yaptığı televizyon konuşmalarında sürekli olarak AKP Hükümetini uyarmakta ve Anavatan Türkiye'yi "Devlet" olarak ayakta görmek istediğini vurgulamaktadır.Çünkü Milli Dava ile haşır neşir olan ve onca Rum Lideri ile Kıbrıs konusunda müzakere yapan bir Lider olarak nereye doğru sürüklenilmekte olduğunu iliklerine kadar duyarak herkesi uyarmaktadır. Sivil,asker,yaşlı,genç herkesi...

&&&

İşte bu uyarıya KKTC Gençliğinden yanıt geldi. Ben bunu gönülden alkışladım. Çünkü umudumu asla yitirmedim; onlara hep inandım. Kim ne baskı yaparsa yapsın gerçek yolun, Kıbrıs Türk Gençliği, kendi bayrağı altında, kendi yönetiminde olduğunu, Atatürk'e bağlı her genç iliklerine kadar hissederek davranmaktadır.

Volkan gazetesi "YakınDoğu Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü" Öğretim üyesi Yrd.Doç. Dr.Bülent Evre'nin yönetiminde KKTC'deki Liseli gençlerle yapılan anket, bu gençliğin kendi devleti olan KKTC'ye %85 destek verdiğini,asla dağıtılmaması, birleştirilip ortadan kaldırılmamasını desteklediğini açıkladı.Yani bu "Gençlik öldü-gitti" diyenleri ya da "Ruma teslim bayrağı" çekenleri hep yalanladı.

O anket Milli Eğitim Bakanlığı Orta Öğretim Dairesine bağlı Lefkoşa, GaziMağusa, Girne, Güzelyurt, Lefke, Değirmenlik, Geçitkale ve Akdoğan'daki okullarda Lise son sınıfa devam etmekte olan 720 öğrenci kapsamlı olarak yapıldı."Kıbrıs sorununa sizce en iyi çözüm hangisidir?" sorusuna alınan karşılıklar şöyle: "%46.4 KKTC'nin tanıtılması, %10.9 şimdiki durumun kalması; %12.6'sı iki bölgeli federasyon; %5 iki devletli Konfederasyon; %25 fikrim yok" dedi.

Şimdiki durumun kalması ve iki devletli Konfederasyon diyenlerle, KKTC'nin tanıtılması ve fikri olmayanların oransal olarak dağılımı bize KKTC desteğini %85 oranında vermektedir.

Her durumda Rumlarla birleşme veya ortaklık oluşturmak, azınlığın tercihi olarak kalmaktadır. Bu da %15 olarak algılanmaktadır.

Bu sonuçlara bakarak sslında%15'lik kitleye hayret etmemek gerek.Çünkü bu ülke çapında da bu görüşü savunanların oranıdır. Hayret etmemek gerek. KKTC'ye destek %85 olarak yansıyor;çünkü halk geleceği Rumla ortaklıkta aramamakta ve tedirgin durumdadır.Geçmişte denediklerini deneyerek,bir daha kan revan içinde kalmak istememektedir.

Bu sonuçlara bakarak Kıbrıs Türk Gençliğinin Atatürk'ün "Özgürlük ve Cumhuriyeti,Devletin bağımsızlığını" emanet ettiği gençlik olduğunu, göğsümüz kabararak söyleyebiliriz.

&&&

Üçüncü notum TMT'nin Ankara Merkez Kurucu Komutanı Ismail Tansu'dan geldi .

Komutan Tansu, Kıbrıs'ta kuruluşunu açıklayan "Kıbrıs Türk Milli Konsey'ini" coşkuyla karşıladı ve Mücahit ruhunun tehlike anında yağa kalkmasını alkışladı. İşte bu kutlamadan bazı bölümler:

"Mücadele ve direniş ruhunu yeniden canlandırmak maksadıyla "Kıbrıs Türk Milli Konsey'inin kurulduğuna dair haber ve bildirileri büyük bir memnunluk ve coşku ile okudum. Sizleri ve sizlerle birlikte çalışan Mücahit kardeşlerimi içtenlikle kutluyorum. Özelllikle ve yeniden başlatılan şu kritik dönemde, Milli davamızın savunulması için atacağınız bu adım, her türlü takdirin üstündedir.Bu girişiminiz, TMT'nin 17 yıllık tarihi ve efsanevi "Hazırlık ve Direniş" döneminde sizlere hakim olmuş bulunan TMT RUHU ateşinin sönmemiş olduğunun da delilidir. Sizler yeniden alevlenen "O ruhun" ateşiyle mücadele meş'âlesini ortamı aydınlatmak için alevlendirdiniz.

TMT'nin kahramanlıklarla direnişinin ardından, Kıbrıslı soydaşlarımızın imdadına koşan Türk Silâhlı Kuvvetleri, Mehmetciklerle birlikte siz kahraman MÜCAHİTLERİN kazanmış olduğunuz zaferle, Kıbrıs Türklerinin "Makûs talihi de yenilmişti".

....................

Türkiye Hükümetinin izlediği yanlış Kıbrıs politikasından yararlanan adaletsiz, Rum-Yunan taraflısı batılı emperyalist devletlerin,"Kıbrıs sorununun" çözümlenmediği görüşünü maalesef kabul etmiş olması, sorunun 34 yıl sonrasına taşarak ve müzminleşerek sürmesine neden olmuştur. Şimdi KKTC'nin geleceğini tehlikeye sokabilecek yeni bir dönem başlamıştır. Bana göre tehlike dıştan değil, kendi içimizdendir...

Bu nedenle düşündüğünüz gibi KKTC'nin VAROLUŞ mücadelesi için seferber olma zamanı gelmiştir kanısındayım. Sizlerin birleşik milli iradenizin, azim, kararlılık ve sönmez TMT RUHU ile güçlenen milli hareketinizi, hiç bir güç durduramaz, engelleyemez. Güç sizlerdedir. Bu mesele Türklüğün namus, şeref, haysiyet, onur ve büyüklüğü meselesidir.
Yolunuz açık, gazanız mübarek olsun sevgili Mücahit kardeşlerim! Sizlere sağlık dileklerimle sevgilerimi sunuyorum."
Albay(E) Ismail Tansu(TMT Kurucu Komutanı)...

İşte Lider ve Cumhurbaşkanı Denktaş, işte Kıbrıs Gençliğinin kararı ...İşte Komutan, işte emri...Milli Konsey, davanın bekçiliğindedir...

Yorumlar

Dikkat!
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.