Pazarlık: Gurur Haftası

loading
29 Mayıs, Cuma
£

8.41

7.57

$

6.82

A- A A+

Pazarlık: Gurur Haftası

Başarıyı kucaklayarak kıvanç duymak bize güç verdi. Kim ne derse desin ay-yıldızlı Onca sıkıntı,onca sorun içinde "Milli takımı" izlemek, gururlanmak, gençlerimizin Avrupa devlerine karşı oynadıkları her oyun bizim için final oldu. Hakemlerden şikâyet etmek modadır diyenleri işitir gibi oluyorum ama Avrupa'nın kendi sorunlarını henüz aşmadığını gördük. Ben hayret etmedim, edenler oldu. 7 kart yasaklısı ve onca yaralı oyuncuya rağmen 3-4. ncü olabilmek ve 4 takım arasına girerek Almanya'ya karşı bu kadar başarılı oyun ortaya koymak, hem Fatih Terim, hem de oyuncularımız açısından büyük başarıdır.

Almanya'yı yenen Hırvatlarla, Milli takımımızın oynadığı oyunda, annesi Hırvat İtalyan asıllı hakemin tek yanlı gösterdiği sarı kartlar işin rengini gösteriyordu.Oysa karşı tarafın penaltıya kadar varan hataları es geçildi. Hatta Almanya maçında Kâzım'ın 18 içinde düşürülmesi üzerine yine penaltı verilmedi. Yani Güney Amerikalı hakemlerle bu maçlara çıkılmış olsaydı sonuç farklı olurdu.

Oynanan maçların düzeyinden, onca yaralı oyuncuya rağmen alınan sonuçtan ben mutluyum. Fatih Terim'i ve Millilerimizi kutlarım. Bize kıvanç ve gurur verdiler. Ay-yıldızlı bayraklarımızı ve renklerimizi Avrupa'nın her yanında görmek başka bir mutluluk idi.

&&&
OKUYUCU MEKTUBU
GEÇ KALAN PROTESTOM

"Güney Kıbrıs sözde devlet başkanı(!) Hristofyas, Kıbrıs'la hiç alâkası olmayan sahte "Ermeni soykırım(!) heykelinin" Lârnaka'da açılışını yaptı. Açılış konuşmasında Anavatan Türkiye'ye ve Türk Ulusuna hakaretler yağdırdı.

Benim saygıdeğer halkım ve halkın sözcüleri, Siyasi Parti Sorumlularım, sizler bu hakaretlerden sonra, bu kişiyle aynı masaya oturup da Kıbrıs meselesini nasıl hâlledeceksiniz? Bu nasıl iştir? Merak ediyorum. Bu adam KKTC ve Anavatan Türkiye'den özür dilemediği sürece, görüşmeler kesilmelidir.Hangi sözünde durdu ki? Bu rezillik kabul edilmemelidir"

MUSTAFA HAKTAN-Girne

&&&

SÜRÜKLENİYORUZ

"Türkiye Dışişleri Bakanlığı Kıbrıs İşlerinden de Sorumlu Müsteşar Yardımcılığı görevinde bulunan emekli Büyükelçi değerli Tugay Uluçevik günlerden beri bizleri uyarmaktadır.Uluçevik bir "Kıbrıs "uzmanıdır. "23 Mayıs anlaşması Annan Plânından da geridir.Kıbrıs'ta kötü bir çözüme sürükleniyoruz" diyor. Memorandum ve 23 Mayıs için söyledikleri tehlike çanlarının çalındığının göstergesidir.

Oysa ne KKTC Cumhurbaşknaı Talat, ne de CTP-ÖP Hükümeti, bu gidişe aldırmıyorlar. Sayın Talat her görüşmede verdiği ödünleri değerlendirip gidişten ürkeceğine, "Görüşme üstüne görüşme " istemekte ve güya Hristofyas'ı sıkıştırdığını sanmaktadır. Hristofyas ise Talat'ı oyuna getirmenin hazzını çıkarmaktadır. Uluslararası alanda yaptıkları Talat'ın arkasından dolanmaktır. Ne acı, Büyükelçi Uluçevik'in uyarısını, ne Tâlât ne de CTP dikkate almamaktadır.

Ama sürüklenme sürüyor.Nereye kadar? Bizler Tâlât ve takımı ile sürüklenmeyi sürdürmeyeceğiz. Bir yerde elimizi çekecek ve de onların tek başlarına sürüklenmelerini seyredeceğiz. O zaman hem onlardan hem de zarar görmekten kurtulacağız…"

SALİH ÖZDEN-GaziMağusa

&&&

KİTAP DÜŞMANLARI BULUŞTU

KKTC'de CTP ve Uluslararası alanda, Kıbrıs Türküne tuzak kuranlar birleştiler. Önce Rum ve Yunan uzmanlarının da dâhil olduğu komisyonlarda, Okullarımızda okutulan kitaplarımızı değiştirdiler. Osmanlıdan bu yana İngiliz sömürge döneminde bile okullarımıza giremeyen Rum ve Yunanlı, bu yolla kitaplarımızın namusuna girmeyi başardı. Atatürk kitaplardan söküldü,Kıbrıs Milli Mücadele tarihimiz yere çalındı. Bu rezillik okullarımızda sürmektedir.

Şimdi de Türkiye'de CTP'nın hamisi AKP, Suudi kökenli oyunun peşinde…Abdulhamid ve Saidi Nursi'yi aklamak için özel çocuk kitapları basmakta. Kitaplarda Cumhuriyet tarihi yerine, Osmanlılık vurgusu yapılmakta. Atatürk'ü akıllarınca saf dışı bırakıyorlar. Kurtuluş Savaşını, Meclisi ve devrimleri lekeliyorlar...Eh AB de, Atatürk düşmanlığı yapmadı mı? Kemalizmden arınıp öyle geliniz demedi mi?

Al birini vur ötekine…Ankara'dakine bak; Lefkoşa'dakini anla…"

ALİ DİNÇKÖK- Lefkoşa

&&&

TALAT: "MEMORANDUM ARD NİYETLİ "DEMİŞ

"İnsaf. O kadar kişi yazdı ve söyledi;Partiler eleştirdi.Onca zamandan sonra KKTC Cumhurbaşkanı Talat, "Memorandum ard niyetli" demiş sonuçta…E pes doğrusu.Günaydın. Nihayet anladı! Sen memoranduma değil yoldaşın Hristofyas'ın yaptıklarına bak. Onunla hangi iyi niyeti arayarak masaya oturacaksın? Oynanmakta olan oyunu anlamadın mı? Yoksa seve seve bu oyunun bir parçacı olmaktan memnun musun? Öyle ya eşiniz, gidişi hızlandırmak için öteki tarafa, ziyaretlerini sıklaştırdı da…"

HAYRİYE FURKAN-Lefkoşa

banner

Yorumlar

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.