Komplo giderek büyüyor

loading
30 Mayıs, Cumartesi
£

8.42

7.57

$

6.82

A- A A+

Komplo giderek büyüyor

Bir bakarsınız kavgalılar; bir bakarsınız destek atışındalar. Ama sahnede aynı aktörler. Yetmeyince sınırı da geçip Kıbrıs(Rum)Cumhuriyeti Başkanını veya Bakanlarını da ziyaret ederek yüz suyu dökerler.

İşte bu takım, önce "Talat-Hristofyas görüşmelerine tam destek veren gösteriyi" yaptılar; Cuma günü de Hükümeti ve de "güya" zamları protestoya soyunacaklar. Garip bir durum.Hem destek, hem köstek! Biraz ondan, biraz bundan…

Amaç belli.Annan Plânının halka dayatılması günlerinde olduğu gibi perde gerisinde tam destek vereceklerine anlaştılar ama başka gerekçelerle kendi kitlelerini diri tutma kararı aldılar. Onu uyguladılar. Şimdi de aynı oyunun yeni versiyonunu oynuyorlar.Gariptir bunların arasında bir zamanlar Ulusal davaya tam destek olan Türk-Sen gibi üyelerini bile feda edenler de vardır.Garip bir koalisyon!

Gel gör ki verdikleri desteğin öteki ucu kirli. Destekledikleri görüşmeler, ne doğurdu? İşte Hristofyas'tan sıcağı sıcağına açıklama: " Sorunu en kısa zamanda çözme temenni ediyoruz. Çözüm işgâli sonlandıracak, ülkeyi, toprağı, ekonomiyi ve devlet kurumlarını birleştirecektir. Çözüm 1977 ve 1979 doruk antlaşmalarında öngörülen iki kesimli, iki bölgeli federasyon çerçevesinde sağlanmalıdır. Birleşik, iki bölgeli, iki cemaatlı Kıbrıs Cumhuriyeti'nin çerçevesi, iki cemaatin siyasi eşitliğine dayanacak, tek egemenlik, tek vatandaşlık ve tek uluslararası kimlikli bir devlet olacaktır. Bunun Devlet Başkanı da Rum olacaktır.Mücadelemiz zordur ancak büyük çaba harcıyoruz."

Bu elbette 45 yıldan beri işgâl altında tutulan ve kabuk değiştirerek "Kıbrıs(Rum)Cumhuriyeti" ne dönüşen yapının tepesindeki adamın halka söyledikleridir. Rum Ortodoks Kilisesi Başpapazı Hrisostomos'un kulağına söyledikleri ise farklı.Papaz önceleri Hristofyas'a karşıydı. Kulağa fısıldananlardan sonra Komünist AKEL'in Liderine bile arka çıktı. Hatta bu desteği açıkladı. Gerekçesini de söyledi. "Kulağa fısıldanan ve Talat'a kabul ettirilenler"…

İşte gelinen nokta budur.Ödün üstüne ödün verilmektedir. Bunlar Türkiye'nin saptadığı kırmızı çizgilere hep aykırıdır. Kıbrıs Türkünü "Devlet" düzeyinden Cemaat düzeyine indirmektedir. Türk Halkını azınlık koltuğuna oturtmakta,Türk Ordusunun adadan çıkışını ve Garanti antlaşmasının kaldırılmasını yani "Etkin ve fiili" konumun kaldırılmasını öngörmektedir.Gelinen nokta ABD'nin referandumdan sonra "Plânda Rumların isteklerine yaklaşınız" komutuna uygundur.

Yani Kıbrıs Türkü, Rumun ve Yunanlının insafına terkedilmektedir. Kıbrıs Türkü Bosna'da 650 bin insanımızın katledilmesine göz yuman AB'ye emanet edilmektedir. Kıbrıs Türkü,Sosyalist hayâlcilerin, yoldaşlıklar uğruna yeniden göç, yeniden can derdine düşürülmektedir.

Buna karşın dört buçuk Sendiacı ve goygoycu, "Talat-Hristofyas görüşmelerini desteklediklerini" meydana çıkarak açıklayacak kadar kendilerinden geçmişlerdir.Tam bir acı güldürü. Bir gün protesto, ertesi gün destek. Niçin? Meydanın başkasına kalmaması için…

Ve de Kıbrıs Türkünün bu rezilliklere izin vereceğini mi sanıyorsunuz?Demokrasi oyunu ile devleti ortadan kaldırmanın kolay olduğunu mu sanıyorsunuz? Onca yıl hor görülen,yoldan alınıp yok edilen,kurşunlanan ve kuyulara atılan, Devlette yeri silinen, tam 11 yıl ölümle burun buruna yaşamak durumunda bırakılan,tam 45 yıldır ambargo altında inleyen, iş olanağından yoksunluktan yurt dışına göç eden veya evlâtlaırnı uğurlayan ana ve babalar,bugün de ambargo altında insanını güneye ekmek parası için göndermek durumunda bırakılanlar, elbette bu Rum ve Rumla kolkola girenlerin oyununa gelmeyeceklerdir.

Bu defa Annan Plânı dönemindeki sessizliği vurdumduymazlığı kimse bizden beklemesin…Türk Halkını yeniden göç yollarına düşürmeyecek, can güvenliğini tehlikeye atılmasına razı olmayacağız.KKTC vardır ve yıkımına asl izin vermeyeceğiz. İsteyen üçüncü seçenek olan "Kıbrıs(Rum)Cumhuriyeti'ne" yeniden dilekçe vererek seçimlerine katılabilirler…Kabul edilirlerse…

UYANINIZ! Halktan ve hatta Türkiye'den gizlenenler vardır.

banner

Yorumlar

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.