Annan Plânı döneminde olduğu gibi üstümüze geliyorlar

loading
2 Haziran, Salı
£

8.45

7.53

$

6.73

A- A A+

Annan Plânı döneminde olduğu gibi üstümüze geliyorlar

Yol kavşakları,kurum ve kuruluş merkez binaları,gazete köşeleri,radyo mikrofonları ve televizyon stüdyoları yine tutuldu. Yaftalar havada."Birleşik Kıbrıs;şimdi hemen barış"…Sırada Köy kahvelerinin işgâli,meydanlara militan taşıma dönemi vardır.Türkiye basını,Türkiye kuurm ve kuruluşları da bundan nasibini alacaktır.

Bildik yazarlar, köşelerinde bizlere "tasma taktırmak""için olmadık lâfı geveleyeceklerdir."Uzayan Kıbrıs sorunu,Kıbrıs Türk Halkının varolan yapıdan memnun olmadığı,bunun için gidip Rum Pasaportu aldığı,Tükriye'nin AB yolundaki engelinin kalkması" ısıtılıp ısıtılıp masaya sürülecektir.Kıbrıs'ı ödün olarak vermeye hazır olanlar da bir yandan bunu teşvik edecekler,KKTC'deki bazı muhtarlara "Sizin Hükümetiniz biziz; biz ne dersek o olur.Ayağınızı denk alınız " diyecekler ve sonra da bilmez pozlarda üstüne atlayacaklalar:" Ne yapalım Kıbrıs Türkü daha fazla dayanamadı,anlaşma istiyor;biz bunu engelleyemeyiz" diyecekler.

Tıpkı halk tarafından sayfası açılmamış,%80'inin haberdar olmaıdğı Annan Plânının referanduma sunulduğu günleri yaşıyoruz. Atina'da saptanan "Hedefler" doğrultusunda Talat-Hristofyas mutabakatı sağlandı.Şimdi "Türk Ordusunun adadan çıkarılması,pamuk ipliğine bağlanmakta olan Garanti antlaşması ve ceplerine para konarak adadan geri gönderilmek istenen kardeşlerimizin" konusuna geldi sıra…

Çünkü Rum ve Yunanlının istediği,ABD, İngiltere, Rusya ve AB'nin onayladığı antlaşmanın kuralları bellidir. Zaten hemen hemen her gün Rum liderlerden biri bunları yinelmekte ve gözümüze sokmaktadır.,:

1.45 yıl önce silâhlı saldırı sonunda, Türklerin katledilmeleri,göçmen durumuna düşürülemeleri, yönetimden uzaklaştırılması sonucunda ortaya konan "Kıbrıs(Rum)Cumhuriyeti" aynen devam edecek ve Türkler azınlık olarak buna monte edileceklerdir(bağlanacaklardır).

2.İki millet,iki halk,iki devlet,iki din,iki dil söz konusu olmayacak,toplumlara dayalı "Tek devlet" yapısı korunacaktır.Bunun tek egemenliği ve tek vatandaşlığı olacaktır.

3.AB üyeliği aynen korunacak,hiçbir antlaşma veya Anayasa maddesi AB hukukuna aykırı olamayacaktır.(Yani derogasyon lafazanlığı yenildi yutuldu hazmedildi).

4.Garanti antlaşmasına gerek kalmadı; AB Güvenlik sistemi içinde bu iş çözümlendi.Türk askeri de küçük bir karakol bırakarak Türkiye'ye dönecektir.Tek yanlı veya çoklu askeri müdahale asla olamayacaktır.

5.İngilzi Üsleri aynen korunacaktır.Ada silahsızlanacaksa bu İngiliz Üslerini kapsamayacaktır.

6.Devlet yapısı topluma dayalı iki veya üç eyaletten oluşacaktır.Etnik çoğunluğun bulunacağı eyalet söz konusu olmayacak,yerleşme serbest olacaktır.Bu politik yönetime de aynen yansıtılacaktır.

7.İsviçre'de gizli olarak yapılan çalışmalar sonucunda ortaya konan "Yeni Kıbrıs Anayasası" ani olarak ortaya çıkarılacak ve halkımıza dayatılacaktır. Bu çalışmalara KKTC'den de gizlice katılanlar oldu ve de bunu halka hangi sıfatla yaptıklarını resmen açıkladılar. Annan Plânında da aynı oyun oynanmış ve halka arkadan kazık atılmıştı.

İşte bu kadar gizli işi halka açıklayacak değiller ya?! Türkiye'nin 40 mil güneyinde, sıcak karnında bir Yunan üssü; Meğalo İdeanın denizdeki son hedefi,13 ncü ada… İyisi mi gerçeği örtmek için "Dünyada barış,KKTC barış" çığırtkanlarını sahaya sürmek."Şimdi hemen barış" demek…Ama neyin barışı? Bunun bedeli ne ola ki?Halka bunu anlatmak varken propaganda ile araları doldurmak yeğlenmektedir.

İşte yine Annan plânında olduğu gibi "Baskın" şekilde halkın üzerne geliyorlar.Yani halktan gerçekleri saklayarak sonuca gitmekte ısrar ediyorlar.Dikkat ediniz yakında bu konuda sizlere gerçekleri yazıp söyleyenlere saldırı yapacaklar. Halka gerçeklerin ulaşmasının önünü kesecekler. Geçen defa yaptıkları gibi…

Türk tarihi, Yüce Atatürk'ün Kurtuluş zaferinden sonra ilk büyük yenilgisine tanık olacaktır.Çünkü Kıbrıs'ta Yunan egemenliğinin tam olarak başlaması ve Türkün yenilgisi gelip gündeme oturtuldu. Önlenemezse yarının sonu bugünden bellidir.Türkiye'de iktidar ve muhalefet partileri,Türk Ordusu, medya ve elbette sonuçta halk,Türkiye'nin 40 millik güneyinde sıcak karnındaki "Kıbrıs'I" Yunanistan'a armağan etmek isterse bunca tuzak karşısında 300 bin Kıbrıs Türkü ne yapsın? Belki tek seçenek kalan intiharı seçebilir…Başka yol var mı?

banner

Yorumlar

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.