Topunuza lânet !

loading
31 Mayıs, Pazar
£

8.42

7.57

$

6.82

A- A A+

Topunuza lânet !

Türk Ulusu 15 Şehidine ağlıyor. Hepimiz kan ağlıyoruz…Kıbrıs Türkü Anavatanla birlikte yasta. Dış mihraklarca beslenen ve desteklenen,Türkiye'yi arkadan vuran namerdlere, lânet yağdırmaktayız.Topunuza birden lânet!…Türkün ekmeğini yiyor,Türkün o zengin hoş görüsünü tepe tepe kullanıyor sonra da Türk düşmanları ile kolkola girerek analara kan ağlatıyorsunuz. Sonra da karşımıza geçerek, TBMM'de, Medyada gazete köşelerinde veya sokakta timsah gözyaşları döküyorsunuz. Sorunun silâhla çözümlenmeyeceğini söylüyor ama içinizden Şehit edilen Mehmetciklerimize gülüyor, intikam alıyorsunuz. Sizi o Mecliste tutanlar, buna demokrasi diyenler, en az sizin kadar suçlu olanlardır. Bu Ulus onları da affetmemelidir. Çünkü hedef Türkiye'yi dize getirmek ve dağıtmaktır.

Bir taraftan şeriat,öte taraftan PKK; sınır dışında da Türk düşmanları…Türk Ulusu büyük sınavda. Elleri böğürlerinde bağlı olanların, dönüp Anıt Kâbire Mustafa Kemal Atatürk'e bakacak yüzleri yok…Yazıklar olsun. Namık Kemal'in haykırdığı gibi:

Yok mudur kurtaracak bahtı kara maderini…

&&&
Övgü yergiye döndü

Daha düne kadar KKTC Cumhurbaşkanı M.A.Talat'a övgüler yağdıran,onu yere göğe sığdıramayan Rum basını ve Rum Liderliği, şimdilerde ipini çekmekle meşgûl! "Yoldaşım ve dostum" diyerek Hristofyas'a asla verilemeyecek haklarımızı teslim eden M.A.Talat için alkış tutanlar şimdi "Politik yetenek"
fukarası olduğunu yazıyorlar. Niçin? Çünkü Talat ilk dalgada verdiği hakların gerisini getiremedi; Rumların istediği son üç adımı atamadı. "Ordu çıkıp gitmeli,Garanti antlaşmaları yok edilmeli ve yeni bir devlette değil, Kıbrıs (Rum) Cumhuriyeti içinde erimeyi kabul etmeli" idi…Bunu kabul etmediği ve bu konuda da Türkiye'nin yörüngesine girdiği sanıldığı için Rum cephesi Talatı yerden yere vurmaktadır.

Talat'ın kadim dostu,Moskova günlerinde yoldaşlığa birlikte terfi ettikleri
Hrisofyas'ın resmi yayın organı Haravgi gazetesi şunları yazdı:
"İşgalci gücün kabalığının ve mantıksızlığının ortaya çıkması için,
soğukkanlılığa, sabra ve politik yeteneğe ihtiyaç vardır. Bu özelliklere,
Hristofyas'ın sahip olduğu görülmektedir. Öyle olmasaydı, ne Rum tarafı için ve genel olarak Kıbrıs için uluslar arası anlamda olumlu bir atmosfer olurdu, ne de A.K.P.M. tarafından geçen Çarşamba elde ettiğimiz bildiriye sahip olurduk.

Bu adımdan sonra ilk kez, Türk tarafının ilgisizliği ve Türk tarafının
Ankara tarafından esir alınmış olması ortaya çıktı. Geçen Nisan ayında
Türkiye Milli Güvenlik Konseyi'nin söylediklerinin tam olarak aynılarını,
Talat tekrar etti. Kıbrıs Rum tarafı, Talat'ın açıklamasını yapmasına izin vermemek için yeri göğü inletseydi ve AKPM'de Talat'a karşı çıksaydı o zaman kesinlikle her şey daha farklı olacaktı. Öte yandan Avrupalılar, diğer taraftan gelen böyle bir hareketin farkına varacaklardı."

Rum tarafında tablo bu.Ya bizde nedir? Strazburg şamarından sonra Talat ne diyor? AKPM'nin o rezil raporuna rağmen görüşmelerin sürmekte olduğunu söyleyebilecek kadar hata içinde yüzmektedir. AKPM raporu, BM temel ilkelerine ve kararlarına aykırı olduğuna göre, bunun açıkca görüşmelerde masaya konulması gerekmez mi? Oysa rapor küçümsenerek geçiştirilmektedir. Satın Talat o kürsüde konuştu ya, sorun çözüldü. Alkış alındı.Hem de 30 dinleyiciden.Ya gerisi? Gerisi Talat'ın ne söylediğini umursamadı,katılmamakla tavır koydu …Uluslararası antlaşmalarla tescil edilen Türk haklarına saygı duymayan Avrupalı, Cumhurbaşkanına mı saygı duyacaktı?

Ama Sayın Talat'ın basına yaptığı bazı açıklamalar şaşırtıcı. 7 konuda uzlaşma olmuş.Ben listeye baktım; nerede ise tüm Anayasa demektir bu.Seçimlerde uzlaşma varsa kabul ettiklerini Partilere açıklasınlar da herkes Hanya yı Konyayı görsün.Oyun artık Federal yapıya kaymıştır.Listeye baktım;durumun iç açıcı olmadığı kesin. Bir yerlere doğru sürüklenmekteyiz. Talat ve Ankara'daki iktidar bunun başsorumlusu.

Yarın geç olacaktır.UBP ve DP öteki Parilerle işbirliği yaparak kazan kaldırmalıdır.Verilen verilmiş sayılacaksa, bu dava arkadan hançerlenmiş demektir. Partiler tam ve eksiksiz bilgi istemelidirler.

Sayın Talat "Kötü gidiyor" dedi. İyi ama bunun sorumlusu biz miyiz? Hala masada kalan sizler mi? "Birleşik Kıbrıs'ı yaratmak ana hedefimzidir" dediğinize göre acaba bunu ödünlerle mi sağlayacaksınız?Türk Ulusu bunu bilmek istemektedir.

banner

Yorumlar

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.