TMT ve ötesi...

loading
29 Mayıs, Cuma
£

8.40

7.55

$

6.82

A- A A+

TMT ve ötesi...

Bilimsel açıdan bilgi ve belge sunulan TMT Seminerlerinde o heyecanlı günler yeniden yaşandı.Çamur atmak isteyenlere de katılımcılar gereken yanıtı verdi.Üniversite Öğrencilerinin katılımı ve heyecanı heyecan verici idi.Bugüne kadar birçok toplantı,seminer,açık oturum yönettim ama bu kadar heyecanlandığımı anımsamıyorum. Doğu Akdeniz Üniversitesi gömlek değiştirdi ve rayına oturdu.Orada konuşmacıların arasına sıkıştırarak GaziMağusa'da 52 yıl önceki günlerimi dilim dilim aktardım.İngiliz Mezarlığı karşısındaki mahallede Rahmetli İrfan Nadir ve sevgili eşi Safiye Nadir oturuyordu. Aynı sokakta Namık Kemal Lisesinde görev yapan ve Türkiye'den gelen Öğretmenler vardı. Sabahlara kadar nöbet tutar,Safiye'nımın çorbasını,çayını içerek ayakta kalmaya çaba harcardık. (Asil Nadir henüz orta okulun birinci sınıfında idi.)Neticede TMT öncesi bir gönüllüler ordusu idi.Davaya gönül bağlayan ve nah şurasında o ateşi hissedenler topluluğu idi...

Bir de bugün elimize ulaşan bir habere bakıyorum. Rum haber kaynaklarından etrafa saçılan bir acı haber: Rum Teknik Okulunda okuyan bir Türk kız öğrenci, 28 Ekim'de, Rumların Milli günü olan " OHİ gününde" resmi geçite katılacakmış!...Maşallah.

Bir tarafta annesinin,kızkardeşinin,komşusunun namusunu korumak için genç yaşlarda TMT'nin temellerini atanlar,Milli Mücadeleye kan ve can verenler; öte yandan Ruma tavla teslim oluş!...

Tüm Üniversitelerimizde dönüşümlü olarak yapılan çalışmalar TMT'nin gerçek konumunu halkımıza açmaktadır. Bu konuşmaların bir kitap halinde yayınlanacak olması önemlidir. Çünkü TMT'nin saklayacak yüzü ve geçmişi yoktur. TMT,halkın bağrından doğdu.Türk Milleti ile ayağa kalkttı. Mehmetcik ve Mücahit, Kıbrıs Milli Mücadelesini ortak olarak omuzladı.Bugüne böyle gelindi. Barışı biz getirdik.Barışı her zaman Rumlar hançerledi. Kimse hâyâl görmesin.Bu adada bugün barış varsa, Türkü,Rumu,İngilizi,Rusu,Arabı hatta Kürt'ü bunu Türk Silâhlı Kuvvetlerine yani Türkiye'ye borçludur.Bosna'da AB Ordusu "Soykırımın destekcisi" olmuştu. Unutmayalım. Sreprenitsa'da Hollandalı General Sırp Komutanlarının şampanya bardağı kaldırmalarından sonra o topraklara 110 bin can düşmüştü.Bugün orada 110 bin kişi koyun koyuna yatmaktadır.

1963 öncesi ve 1963-1974 arasında, Kıbrıs'ta Rum Liderliğinin kendi halkından sakladığı olaylar ve kıyım BM Uzmanı Ortega raporuna yansımıştı. 103 köy yakılmış,yıkılmış,30 bin insanımız göç yollaırna düşmüştü.Yıllarca çadırlarda yaşamışilar ama Uluslaraaıs Örgütten uzanan ele rastlamamışlardı...Bişlkanmço 2800 Şehittir. Bunu Papapdoıpşuolso yok sayıyor,Rum Lişderliği külliyen yaşanmamış kabule dçşyuor ama bizler b ugğümnlerde Şehtileirmizi kuyulardan,tarlalardan madebn ocaklaırndfan toplkuyoruz.Paralim köyünde ise inşa eidlen Otelleirn tyemöelinde Şehitkeirmzi yatmaktadır...Gidiniz ve inceleyiniz.O raporlar açıklansın...

TMT,Kıbrıs Türk Halkının,eti,tırnağı ve kâlbi ile oluşmuştur...
&&&
OBAMA TARTIŞMASI

Geçen gün "Greek News" yoluyla medyaya dağılan bir haberde ABD Başkanlık seçimini kazanacağı belli olan Demokrat Parti adayı Barack Obama'nın bir değerlendirme yaparak Türkiye ve Kıbrıs Türkünün kabul edemeyeceği açıklamalar yaptığı öne çıkarılmıştı.Bu haberin üzerine atlayan Türk medyası ve KKTC medyası nerede ise Obama'yı hain ilan edecek noktaya gelmişti.

Ben de bunun bir Rum-Yunan lobi oyunu olduğunu yazdım ve Hillary Clinton hakkında da benzer yayının daha önce yapıldığını işaret ettim.Nitekim Obama'nın basın bürosu, "Seçim Bildirgesini" yayınladı ve orada Türkiye'yi Straetjik ortak ilân etti. PKK'ya karşı ortak mücadele zemini bulunacağını işaret etti. Kıbrıs kolnusunda da Türk Ordusunun işgâlci olduğunu asla ileri sürmedi.Türk ve Rum Halkı arasında denge kurdu.

Geldiğimiz noktaya bakınca Türk medyasının daha dikkatli olmasını salık vermekten başka yapacak var mı? Şu Rum-Yunan oyununa kolay gelmiyor muyuz?

banner

Yorumlar

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.