Dayanaksız sloganla

Yayın Tarihi: 26/05/21 08:48
okuma süresi: 5 dak.
A- A A+

Silah zoru ile hedeflerine ulaşamayacağını bilen düşmanlarımız, halen halkımızı anavatandan, koparmak, korumasız bırakmak ve böylece Kıbrıs’ın tümünü  egemenliği altına almak çabasındadır.

Bu amaçla, en gelişmiş  toplum mühendisliği ve yöntemlerle, yoğun beyin yıkama faaliyetleri ve devamlı uydurdukları yeni sloganlarla hedeflerine ulaşmaya çalışıyorlar.

İçimizdeki bazı yolunu şaşırtmışlar, yabancı devlet ile uluslararası  kuruluşlara anavatanın bizi yok etmek istediğini, irademize karıştığı, demokratik haklarımızı gasp ettiği ve halkımızca istenmediği yalanını yaymaktadır.

Bazı yolunu şaşırtmışlar, anavatan yetkilileri ile aramızı açmak için, dayanaksızca kötülemekte, aşağılamakta halkımızdan soğutmaya ve kırmaya, halkımızın imajına gölge düşürmeye ve vefasız göstermeye çalışmaktadırlar.

Ayrıca içimizdeki bazı yolunu şaşırtmışlar, halkımızı duygu sömürüsü ve  sloganlarla kışkırtarak ,dayanaksızca  kötüleyerek, anavatandan soğutulmak koparmak çabasındadırlar.

Sürekli olarak  yeni, etkileyici kulağa hoş gelen sloganlar çıkarılmasının tesadüfi olamayacağını akla getirmektedir.

Sık sık yeni ve değişik sloganların genellikle belli bir kesim tarafından kullanılması, belirli bir merkezde üretildiği ve işbirlikçiler tarafından KKTC de servis edilmekte olduğu kuşkularını güçlendirmektedir.

Eylemlerde üzerinde slogan bulunan afiş ve pankartların gökten yağmadığı ve belirli bir yerde hazırlandığı inkar edilemeyen bir gerçektir.

Bu sloganların tek dayanağımız olan anavatanın kötülenmesi amacı ile üretilip kullanılması,  iyi niyetle bağdaştırılamaz. Halkımızın iyiliği için olamaz.

Birçok kişi gibi ben de son zamanlarda çok kullanılan ‘Dik duruş, biat, irade, bu memleket bizim, müdahale,demokrasi  özgürlük’  gibi sloganların gerçekleri yansıtmadığı görüşündeyim.

Kişisel görüşüme göre bu sloganların bize her konuda ana şefkati ile yardım elini uzatan anavatana karşı kullanılmasının üzücü olması bir yana vefasızlık, samimiyetsizlik, komik, çifte standart ve art niyetli bir tutum olamaz.

Anavatanın irademize karıştığını ileri sürenler, acaba  hür irademizle kurduğumuz devletimize ve seçtiğimiz yetkililerimize sahte diyerek hakaret eden ve varlığımız tanımayanlara, neden geçmişten günümüze hiç tepki göstermedi?

Anavatanın halkımızın iyiliği için ve geleceğimizin belirlenmesinde risk altına sokulmamamız için, mali yardımlarınınbizimle  hazırlanan  plan ve  protokoller uyarınca harcanması için samimi ve yapıcı uyarılarda bulunması, müdahale  mi?

Devletimize ve seçtiğimiz kişilere sahte diyen, Rum yöneticilerine ve basınına tepki göstermemek, öte yandan, anavatan yetkililerinin ağzından çıkan her kelimeyi kötüye yorumlayarak halkı kışkırtmak dik duruş mu?

Bizden hiçbir çıkar beklentisi olmayan, her konuda fedakarca iyiliğimiz için yardım eden, destekleyen anavatanla işbirliği içinde hareket etmeyi biat etmek olarak tanımlamak, iyi niyetli bir tutum olabilir mi?

Biat etmek  iyiliğimiz için, yapıcı samimi uyarı yapan anavatanla işbirliği içinde hareket etmek mi?

Yoksa, biat 2004 referandumunda söz vermesine rağmen ambargoları kaldırmayanadil davranmayan, uluslararası anlaşmalara aykırı olarak sadece Rum’u Kıbrıs cumhuriyeti adı altında üyeliğe alan AB, bize karşı dürüstçe davranmayan BM ve Rum’a şirin görünme yarışında olmak, taleplerini ve  kararlarını kutsal ayet kabul etmek mi?

Özgürlük mücadelesini kime karşı yapmalıyız? Silah zoru ile bizi ortak Kıbrıs Cumhuriyetinden atan ve izolasyonlarla çökertmeye çalışan ve 52 yıldan beri sürdürülen müzakerelerde bizimle eşit ortaklığa razı olmayan Rum’a karşı mı?

Yoksa 1974’de bizi katledilmekten kurtaran ve bize ait bir bölgede can ve mal korkusu içinde olmadan yaşama olanağına kavuşturan, mali destekle tüm ihtiyaçlarımızı karşılayanve koruyan anavatana karşı mı?

Demokrasi mücadelemizi, gençlerimizin sportif etkinlikler katılmasını engelleyen, ambargolarla seyahat özgürlüğümüzü kısıtlayan, AB ile BM ve  Leymosun’da yaşayan Türklere ana dillerinde öğrenim hakkı bile tanımayan Rum’a karşı mı? yoksa dünyaya açılmamızı sağlayan anavatana karşı mı yapmalıyız?

Yorumlar

Dikkat!
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Mete Baris26/05/21 09:04
Senin anavatan takimlari catir catir mac yapar o "Rum"la, biz da kenardan bakarik sadece, ona ne den haci?