×
banner
banner
banner
Ana Sayfa YAZARLAR
banner
Yılmaz PARLAN
Yılmaz PARLAN
Kadın cinayetleri ve şiddet
Giriş Tarihi: 27/11/2018
07:00

Kadın cinayetleri ve şiddet


Kadın cinayetleri, şiddeti ve istismarı insanlığın ve o toplumun ayıbıdır . Kadınların öldürülmesi, sistematik şekilde şiddete uğramaları aslında o ülkede hukuk sisteminin çalışmadığını iflas ettiğini de gösterir.


Acı gerçek budur.


Polis yasaları çalıştırmak yerine dosya açmanak, yazı yazmamak için kolayı seçip uzlaştırmayı seçiyor ve mağduru yalnız bırakıyor.


Bırakmakla kalmıyor ısrar edersen ikinizide dava açarız diyor ve inanın Polis bunu yaşamın her alanında yapıyor..


Dahası insanların güvencesi olması gereken Yargı da ayni şeyleri yapıyor yasaları çalıştırmak sonuç almak yerine erteliyor, konuyu sürekli öteliyor ve sonun da mahkemeye gidenler usanıyor, bırakıyor bunun adına da uzlaşma diyorlar.


Böyle olunca da şiddet de yoluna tam gaz devam ediyor.


Başbakan Erhürman ve hükümeti Meclisin yanıbaşında yapılan AFRİKA'ya linç girişimini kınamadıkları ve sorumluları yargılamadıkları sürece ne kadınları koruyabilir, ne de şiddeti önleyebilir. Pazar günkü yürüyüş için yapacakları açıklamaların hiçbir kıymeti harbiyesi yoktur.
Gerçekle yüzleşilmediği sürece söylenenler rüzgarın içinde kaybolup gidecek Pazartesi ve sonraki günlerde gazetelerin manşetleri kadın cinayetleri, intiharlar kriminal olaylar ve şiddet haberlerinden geçilmeyecektir.


Son söz kadınlar sosyal çok güzel varlıklardır..Sevmek, sevilmek varken niye öldürüyorsun kardeşim.


Pazar günü yapılan kadın cinayetlerine dikkat çekmek ve kadına şiddeti protesto yürüyüşünü şapka çıkarıyor ve selamlıyorum...
banner
banner
DİĞER Yılmaz PARLAN YAZILARI
banner
banner
banner
Döviz Kurları
USD 5.69
GBP 7.32
EUR 6.29
banner
banner
banner
banner
banner

2001 © 2019 KIBRIS POSTASI | CITYPRESS YAYINCILIK LTD
www.kibrispostasi.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı CITYPRESS YAYINCILIK LTD’ye aittir. İzin alınmadan kullanılamaz... Kıbrıs Postası Gazetesi'nin hem basılı nüshasında hem de internet sitesinde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı CityPress Yayıncılık Ltd.'e aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. İzin almak kaydı ile içeriği 3-4 cümlelik basın özeti şeklinde alıntılamanız ve kaynak olarak URL bağlantısı olan kibrispostasi.com'u göstermeniz talep edilmektedir. Kıbrıs Postası`nda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan Kıbrıs Postası hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Kıbrıs Postası harici linklerin sorumluluğunu almaz.