BIOENERGY

Nihal Derya ÖZBAYOĞLU
nihoz@hotmail.com
Nihal Derya ÖZBAYOĞLU

Biz ne ara koptuk?

Yayın Tarihi: 26/09/20 14:23
okuma süresi: 5 dak.
A- A A+

İlişki durumum  karmaşık..

İlişkilerde kadın ve erkek ne ara duygusal boyuttan çıkıp hayvansal içdürtüler seviyesine indi.

Ne ara sevmekten sevilmekten uzaklaştık ve tahammülü bıraktık.

Bizler baştan beri yalnızmıydık? Yoksa yalnız olmayı mı seçtik. Kimsenin kimseyi çekmediği , sabretmediği, kalbinin kapılarını yaşadığı tek bir acıya bağlayarak genellediği hale ne zaman düştük? Daha öncede böylemiydi.
Kadınlar ilişki yaşayacakları yada evlenebilecekleri adamları neden bulamaz oldu? Yada erkekler kadınların yaşattığı acıyı , kederi neden tümü ile genelleyip sevmekten vazgeçtiler. Doğru kadın yada doğru erkek kavramı neye göre kime göre belirlenmişti. Yoksa herşey seçimsel bir kader mekanizmasımıydı? Günümüzdeki ilişkilere bakınca karmaşık bir hal aldığını herkes görebilir. Bence toplumsal bir sorun olmaya başladı. Tek tek yada bütünene baktığımda herkes çok yalnız ,( bu yalnız seçilmiş yada seçmek zorunda kalınmış yalnızlık) çok mutsuz .. peki neden..Ne olmuştuda böylesine ilişki konusunda yorulmuştuk, yıpranmıştık.

Erkekler açısından bakıldığında  kadın tarafından ihanet, reddedilme yada bırakılma sonucunda kalbinin kapılarını kapatmış ve en derinliklerde yaşanan korku, acı , kin, nefret ve geçmişin enerjisi ile büyütülmüş affetmeme duygusu boyutunda kalma.

Kadınlar açısından bakıldığında ; erkeklerin söylediği süslü laflarla kandırma , ihanet, duygusal boşluk , ilişki ve evlilikten korkan bir kesim ile uğraşma, doğru kişiyi bulamamadan şikayet, sex odaklı ilişkilerden sıkılma, yalnızlık korkusu.

Şuanda  dünya genelinde kadın ve erkeğin yaşadığı korku, kaygı , maddi sıkıntılar, hastalıklar vs derken yaşanan sevgi açlığı kocaman bir boşluk bırakmıştı hayatımızda..

Peki insanlar bundan memnunmuydu? Memnun olduğunu zannedenler aslında kocaman bir sevgi boşluğunun içerisinde yaşıyordu.

İlişki durumu karmaşık..

İlişkiler bundan 20 sene önce sorsaydınız bir kaç kelime ile anlatılırdı . Şimdiki ilişki yapısını anlat anlat bitmez. Ne değişmişti ki de böylesine yabancı kavramlar girmişti hayatımıza..

Friends with benefits diye bir kavram girmişti erkek ve kadın arasına .

Arkadaşlık kavramı fazlaca genişlemiş ve bu kavramın içine değişik eklentiler olmuş. Mesela Arkadaş adı altında sex yapabilme karşılıklı alışveriş yapısı.Birden fazla arkadaş adı altında onları günlere bölme . Mesela sinema arkadaşı ile sadece sinemalara gidilir, yatak arkadaşı, geyik arkadaşı gibi. Ne zaman bizler bu hale geldik, ne zaman duygularımızı bir kenara bırakıp ruhumuzu tükettik ve herşey beden seviyesinde kaldı.Beden seviyesinde kalan varlık dönüşemez. Dünya alemi içinde , uyku aleminde takılı kalır.

Kendi enerjine uygun kişi çağır, gelsin..

Eğer hayatınızda hep aynı tip insanlar giriyorsa ve hep aynı şeyleri yaşıyorsanız burda bir terslik var demekki.

Sizin enerjinize ve frekansınıza uyumlu insanları hayatınıza alabilmek mümkün.

Öncelikle gerçekten ne istediğinizi biliyormusunuz? Hiç şüphe yada korku olmadan gerçek anlamda ne istiyorsun?? Sorunun cevabı da çözümüde sende.

Senden ve senin kanından gelen ata ve ata ailenden gelen ve geçmişden gelen yeminler, anlaşmalar, karmalar , ahları temizlemek , arındırmak ve şifalandırmak gerekiyor.Bu yapıldığında döngü değişir.

İnsanlar severek bütünleşir ve çoğalır. Hakikatı beden seviyesinde değil kalp de bulursun.Kalbinizin sevgiyle dolduğu an'lar olsun🙏🏼

 

 

 

Yorumlar

Dikkat!
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Diğer Nihal Derya ÖZBAYOĞLU yazıları