Canaltay in; Taçoy out!

loading
28 Mayıs, Perşembe
£

8.41

7.56

$

6.82

A- A A+

Canaltay in; Taçoy out!

Bazı siyasilerin seçim yasaklarına ramak kala işe aldığı bazı gençleri sosyal medyada militan olarak kullanmasına şahit oluyorum. İsim listeleri bende mevcut. Yayınlamayı düşündüm ama vazgeçtim. Bu çocuklar kullanıldıklarının ne yazık ki farkında değiller. Mesele şu ki birçok işsiz gencin hakkı yenerek istihdam edildiklerini unutmasınlar, zira aynı şekilde başka bir bakan tarafından da işten atılabilirler, başka partizanca istihdamlar için.

Yine bazı siyasilerin borç harç içindeyken bu borçlarının nasıl olup da ödendiğini ve denize nazır lüks villaları nasıl aldıklarını da günü geldiğinde sorgulayacağız. Hangi parayla, nasıl ? ! Anlatacağız, ses kayıtlarıyla, görüntülerle. Ama bunun zamanı şimdi değil. Günü gelince !!!

 Başbakan Ersin Tatar, geçtiğimiz gece dostum Mustafa Alkan’ın programında kabine değişimiyle ilgili ilk sinyali verdi. Ama ekledi şu an için böyle bir durum yok. açıklamasının tamamını paylaşacağım. Zor bir dönemden geçiliyor ve elbette ki bu zor dönemde doğru kararların alınması lazım. Hassas bir dönemdeyiz. Kabine değişimi elzem mi ? Evet elzem. Sağlık Bakanı Ali Pilli’ye, Başbakan dahil tüm bakanlar yardım ediyor. Umarım Ali Pilli bu zor süreci atlatır. Ali Pilli’yi çok eleştirsem dahi bir yönüyle takdir etmişimdir hep; Başbakan Tatar’a her zaman sadık kalmayı başardı, halen de sadıktır. Bu nedenle Pilli’ye bu zor süreci aşması için gerekli yardımın yapılması lazım.

Ama gelin görün ki Başbakan Tatar’ın kuyusunu kazan vekiller var, bakanlar var. İşte bu kabine değişimi o bakanları kapsıyor.

Başbakan Tatar’a kabineyi değişmemesi için baskı yapanlarda var ama bu baskı işe yaramayacak ve Başbakan günü geldiğinde kabineyi değişecek.

Bakın Başbakan Tatar ne diyor ; “Tatar, “Şu an böyle bir şey söylemedim. Dolayısıyla şu anda böyle bir gündem yok ama siyaset bildiğiniz gibi çok hareketlidir. Çok önemli gelişmeler olabilir. Bazı hareketlilikler olabilir. O nedenle kesin bir şey söylemek doğru olmaz. Bekleyip göreceğiz bakalım...” şeklinde konuştu. Öte yandan siyasette her an her şeyin olabileceğine vurgu yapan Tatar, “Elbette siyasette makamlar verilir, makamlar alınır. Buda onu yapanın takdirine bağlı olmalıdır. Bizim, siyasette o bakanlığı yapacak farklı farklı milletvekillerimiz ve insanlarımız vardır. Nöbet değişimi her zaman olabilir. Buna da herkesin hazır olması lazımdır” dedi.

"SİYASETTE HER ŞEY OLABİLİR KÜSMECE DARILMACA YOK"

Tatar, “Verilen görev verildiği gibi alınabilirde. Taktir verenin ve alanındır... Çünkü en sonunda onun kellesidir ortaya konulacak olan... Siyaset böyle bir şeydir... dolayısıyla zamanı geldiğinde bu gibi değişikler yapılacağında küsmeler darılmalar olmamalıdır” sözlerini kullandı.

Başbakan Tatar, “Siyasettir bu belli olmaz, nöbet değişimi olabilir. Her şey olabilir, küsmece darılmaca yok...” şeklinde konuştu. https://www.kibrispostasi.com/c35-KIBRIS_HABERLERI/n318890-tatar-nobet-degisimi-olabilir-kusmece-darilmaca-yok

Başbakanın kabineyi hem dengeler açısından, hem de ülkenin bekası açısından kaçınılmaz bir gerekliliktir. Bu algı ve bu talep artık kamuoyunda oluşmuştur.

Kıbrıs Postası’nda her sabah yayın yapıyorum ve bu yayınlar her gün 12 bin ve üzeri bir izleyiciye ulaşıyor. Dünkü yayınımda kabine değişmeleri mi diye bir anket yaptırdım % 82 evet çıktı. Bu algı artık talep şekline değişti. Bu nedenle Başbakan bu salgın dönemi biter bitmez ki bu tarih 26 Nisan öncesi gerçekleşecek muhtemelen kabine değişmeli.  

TAÇOY YERİNE CANALTAY GELMELİ

Şöyle bir bakıyorum da gerçekten başarısız bir Ekonomi Bakanımız var. Genel Sekreterken sırf genel sekreter kalıp da Genel Başkanın yıpratmasın diye Bakan yapılmış bir isim. Üstelik Resmiye Canaltay gibi bakanlığı hak etmesine rağmen bakan yapılmamış bir kişi dururken.

Koskoca hükümetin UBP kanadında bir kadın bakan yok. olacak iş mi bu ? Resmiye hanımı  severim. Benim nazarımda çok değerli bir insandır. Bizim, kendisiyle çok güzel bir Dergah dostluğumuzda vardır. Başarılı bir milletvekili olmasının yanı sıra başarılı da bir İşkadını geçmişi de vardır.

Alın size ekonomiden çok iyi anlayan, birçok sektörün sorunlarını çok iyi bilen üstelik insanları ciddiye alan, önemseyen değerli bir insan. Resmiye hanımdan gayet de başarılı Ekonomi ve Enerji Bakanı olur.

Başarılı olacağına dair imzamı atarım.

Ekonomi ciddi iştir dostlar; Sn Taçoy ciddi işleri başarabilecek bir siyasetçi değil bunu yalnız ben değil birçok bakan, vekil ve UBP’li de yorumluyor. Tek derdi Başbakanı Cumhurbaşkanı seçtirip Başbakanlık koltuğuna oturmak olan bir siyasi ülke sorunlarına konsantre olamaz.

Böylesine ekonomik zorlukların yaşandığı bir dönemde açlıkla sınanan bir halkı Parti parti gezip bakan olan bir siyasetçi değil ancak halkın içinden gelmiş bir İş insanı anlayabilir. Hayatını halk sevgisiyle güçlendiren bir vekil; bu isimde şüphesiz Resmiye hanımdır.

Başbakan Ersin Tatar kabinesinde mutlak surette Resmiye hanıma yer vermelidir. Ekonomiye, esnafı, halkı anlayan bir el değmeli.  Üstelik bu Resmiye hanımın da hakkıdır !

**************

GÜNÜN SÖZÜ

Yolcudur Abbas, bağlasan durmaz.

Anonim

banner

Yorumlar

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.