Özersay'dan gövde gösterisi

loading
21 Eylül, Pazartesi
£

9.79

8.97

$

7.61

A- A A+

Özersay’dan gövde gösterisi

Başbakan yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay, ortağının defalarca kez Hükümet bozma isteğine bunu başaramamasına karşın yani bir diğer deyişle ifade edecek olursak bu kadar alengirli işlere rağmen tüm soğukkanlılığını koruyarak yoluna devam ediyor.

Geçtiğimiz gün Maraş bölgesinde adeta bir gövde gösterisi de gerçekleştirerek konu Maraş ise patron benim dercesine bir toplantı gerçekleştirdi.

Mesele yalnızca toplantının oldukça kalabalık geçmesi değil mesele Maraş’la ilgili herkes bir şey söylerken Özersay, yakından ilgilendiği hem kapalı hem açık olan Maraş’la ilgili o bölgede yaşayan yurttaşların halen odak noktası olduğunu göstermiş oldu herkese.

Başta UBP olmak üzere hemen hemen her aday ve her parti birşeyler söylüyor söylemesine ama kimse de demiyor Kapalı Maraş’ın sınırında yaşayan binlerce insan ne yapıyor ne düşünüyor.

Partilerin yemek toplantılarına hepimiz şahit oluyoruz. Genellikle hep taşıma partililerce yapılıyor. Örneğin İskele’de yapılan bir yemek toplantısına bakıyorsunuz ya da Mağusa’da gerçekleşen bir etkinliğe, ağırlıklı olarak hep başka bölgelerden katılmış partilileri görüyorsunuz. Mesele kalabalık olsun bu nedenle herkes mutlaka katılsın hesabı.

Ancak Özersay’ın geçtiğimiz günlerde Maraş’ta gerçekleştirdiği toplantıda sadece Maraşlılar vardı ve ilgi hayli yüksekti.

Özellikle UBP kanadı Türkiye Hükümetine bir şeyler hazırlayıp sunsa da Özersay’ın bu toplantısı herkese süreci kimin yürüttüğünü bir kez daha göstermiş oldu.

TOPLANTILARA İLGİ YÜKSEK

Bizim memlekette ilçeler genellikle partilerin hakimiyet alanıyla özdeşleşmiştir. Ama bu artık değişti ve ilginç fotoğraflar çıkmaya başladı karşımıza. Halkın Partisi’nin ilçelerde yaptığı toplantılara beklemediğim bir ilgi ve katılım vardı. Seçim ekibi Özersay’ın bölge ziyaretlerinin fotoğraflarını sürekli servis ediyor. Dikkatle inceledim. Taşıma ekip yok ve toplantılar hayli kalabalık.

Hayli kalabalık bir aday listesinin yarıştığını düşünürsek ilk üçte ve yapılan anketlerde  Akıncı, Tatar ve Erhürman gösteriliyor ancak bu isimler yer değiştirir de ilk üç sıralamasında  Özersay bu listeye dahil olursa hiç şaşırmayın. Ben birçok seçim ziyaretlerinin fotoğraflarını gördüm, şaşırdım ondan söylüyorum. Bir bir kapı kapı her eve her insana dokunuyor Kudret Hoca.

Bu kalabalığın oluşması bir günlük bir iş değil ; yaniÖzersay birkaç haftada harikalar yaratıp oluşturmadı bu sinerjiyi, anladığım. Sürekli devam eden bir temas var vatandaşla. İş gelip dayanıp seçim zamanına gelince de işte bu kalabalık fotoğraflara yansıyor. Bunlar benim gözlemlerim, sokakta adı konuşuluyor.

ÖZERSAY’A YÖNELME VAR

Bu yazacaklarım bazılarını rahatsız edebilir belki ama gelelim seçimin gidişatına. Ortada yapılıp açıklanan ve açıklanmayan anketler var ama öte yandan bir de derinden derine yapılan çalışmalar var. Bildiğiniz gibi Başbakan Ersin Tatar’ın, Ataoğlu’nun ve Arıklı’nın Ankara  ziyareti kamuoyunda hayli rahatsızlık yarattı. Ancak önemli bir ayrıntıyı dile getirmek lazım; UBP’de bazı önemli isimler kelime anlamıyla Kudret Özersay’a çalışıyor, dahası Tatar’dan rahatsızlık duyanlar ya da seçimi kaybettirip yerine oturmak isteyenler de Özersay’a çalışıyor. Dikkatinizi çekmek isterim.

Bir önceki Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde nasıl ki UBP’li belediye başkanları, bazı bakanlar ve milletvekilleri dönemin adayı UBP’nin adayına  oy vermeyip de birinci turda Özersay’a ikinci turda da başka bir adaya oy vermişlerse son birkaç haftadır bu seçimlerde de aynı durumun tekrarlanabileceği ihtimalini görüyorum ben.

Bu seçim süreci Picasso’nun tabloları gibi, herkesin bakıp da anlayamayacağı bir gizemle devam ediyor...

****************

Günün Sözü

Düşünceye dalmış adam işsiz değildir. Görünen iş vardır bir de görünmeyen iş.

Victor Hugo

banner

Yorumlar

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.