Sucuoğlu: “UBP üzerinden oyun oynatmayız”

Yayın Tarihi: 30/10/20 07:00
okuma süresi: 6 dak.
A- A A+

Ulusal Birlik Partisi Genel Başkan adayı Faiz Sucuoğlu ile birlikte oldukça güzel bir yayın yaptık. Son derece verimli bir yayındı diyebilirim. Son günlerde yaşanan birçok şeyi konuşma fırsatı bulduk.

Cumhurbaşkanlığı seçimi süresince tüm adayların gecelerinin gündüzlerinin birbirine karıştığını, özellikle kendisinin Ersin Tatar’ın seçilmesi için yoğun bir çaba sarf ettiğini anlatan Sucuoğlu Cumartesi günü gerçekleşecek kurultay da tüm üyelerin oy kullanması gerekliliği üzerinde durdu. Sucuoğlu “üyelerimizin oy kullanması çok önemli. Bu geminin kaptanının kim olacağını tespit edip, kendi hür vicdanları ve beyin süzgecinden geçirerek oy vermelidirler” dedi.

Genel Başkanlık seçimine UBP tabanından yoğun bir ilgi olacağını söyleyen aday Sucuoğlu, “Önemli olan ülkenin ekonomik kriz içerisindeyken çözüm odaklı çalışan ve üretebilecek bir Başbakan seçilmesi” dedi.

“UBP ÜZERİNDEN OYUN OYNATMAYIZ”

Sonuçları dolayısıyla oldukça tepki çeken Murat Gezici’nin yaptığı anket hakkında da konuşan Genel Başkan adayı Faiz Sucuoğlu, anketlerin hâlâ yapıldığını söyleyerek “Anket yaparken tarafsız olunmalı, sizi para yönlendirmemeli” diyerek yapılan anketi eleştirdi.

Anket sonucunun para karşılığında düzenlenmiş bir sonuç olduğunu aktaran Sucuoğlu, ‘güdülü ve amaçlı’ bir olay olduğuna işaret ederek UBP tabanında yer alan vatandaşlardan oldukça tepki çektiğini belirtti. Sucuoğlu, vatandaşların “UBP içerisinde bu kadar da oyun oynanmaz” şeklinde tepkiler olduğunu belirtti.

“UBP üzerinden oyun oynatmayız” diyen Sucuoğlu, anketten önce parti içerisinde seviyeli bir yarış olduğunu fakat korku ve endişe içerisinde olan adaylardan birinin bu yolu tercih ettiğini söyledi.

“ALAY KONUSU OLDU…”

Yapılan anketin art niyetle yapılmış bel altı ve çirkin bir olay olduğunu dile getiren Genel Başkan adayı Sucuoğlu, “Manipüle edici ve parti içi huzuru, barışı etkileyen şeyler bunlar” dedi. Sucuoğlu, yapılan anketin bir algı operasyonu olduğunu ancak istenilen geri dönüşü alamadığına işaret ederek, alay konusu olduğunu belirtti.

“MAHALLE POLİTİKASINDAN ÇIKMALIYIZ”

Genel Başkan adayı Faiz Sucuoğlu, Genel Başkanlık manifestosuna da değinerek en önemlilerinden birinin şeffaflık olduğunu ve siyasetin ilime, bilime dayandırılması gerektiğini ve bunun için önemli adımlar atılacağının altını çizdi.

“Mahalle politikasından, köy politikasından çıkmamız gerekir” diyen Sucuoğlu, dürüstlük ve şaibeden uzak yeni bir yönetim olması adına önemli çalışmalar yapacağını dile getirdi.

KKTC’nin şu ana kadar çektiği sıkıntıların sebebi olarak tanınmamışlığı olduğunu aktaran Sucuoğlu, “bunu avantaja çevirerek Kuzey Kıbrıs’ı yatırımcı dostu bir ülke yapacağız. Hellim satmakla, portakal satmakla bu ülke zengin olmaz…” dedi.

Sucuoğlu, ülkenin, performansı düşük orta kalitede bir hükümeti bu durumda kaldıramayacağını, 24 saat çalışarak ekonomik anlamda adımlar atılacağını söyledi.

Bütçede 3.5 milyar TL’lik açık öngörüldüğünü anımsatan Sucuoğlu, 2021 yılının zor geçeceğini vurguladı. Bütçe konusu için Türkiye ile tekrardan elden geçecek bir mali protokol imzalanması gerektiğine dikkat çeken Sucuoğlu, “kısa vadede çözüm bulunması lazımdır” dedi.

“2013'DE YAŞANANLAR DÜNYA SİYASİ TARİHİNDE TEKTİR”

Güvensizlik Önergesi adı altında 2013 yılında yazılan bir dilekçede, UBP Genel Başkan adayı olan Hasan Taçoy’un imzası olmasına ilişkin açıklama yapan Sucuoğlu, “Dünya siyasi tarihinde tektir” diyerek böyle bir olayın bir daha da olmayacağını belirtti.

Sucuoğlu, “Kendi partisini düşürmek için çalışan bir partili vekil” ifadelerini kullanarak yanlış bir olay olduğunu dile getirdi.

Sonuç olarak Faiz bey değerli bir isim, kurultaya oldukça iyi hazırlanıyor. Sonuç ne olursa olsun umarım UBP’liler KKTC için doğru kararı verirler.

Günün Sözü

Her insanın hayatı aynı şekilde sona erer. Bir insanı diğerinden ayırt eden, nasıl yaşadığı ve nasıl öldüğünün ayrıntılarıdır.

Ernest Hemingway

Yorumlar

Dikkat!
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Diğer Gökhan ALTINER yazıları