Fatura Pilli’ye kesilir

Yayın Tarihi: 14/12/20 07:00
okuma süresi: 5 dak.
A- A A+
  • Bakan Pilli, ülkeye karantinasız girişlerin kaldırılması yönünde yeter ki destek istesin. Biz gazeteciler toplum menfaati için her zaman kendisine yardım etmeye hazırız. Bu ülke hepimizin ve bu halkın sağlığını hepimizin düşünmesi lazım. Yakın çevresinde menfaat elde etmek isteyenlere kulaklarını kapasın ve boyun eğmesin.

Yeni kabinede Ali Pilli’nin yeniden Sağlık Bakanı olmasından hiç rahatsız değilim. Öncelikle bu yazının başında ifade edeyim. Mevcutların içerisinde ya Faiz Sucuoğlu’nu bakan yapacaklardı ya da Ali Pilli’yi. Ne Faiz beyin ne Taçoy’un yeni kabinede bakan olması bence doğru olmazdı. Zira 10 ay sonra veya çok daha erken UBP kurultayının gerçekleşeceğini düşünürsek zaten kurultayda iddia sahibi olan Sucuoğlu’nun bakan olması kendisi için de yakışık olmazdı bence.

Bakan Ali Pilli’yi sanırım en sert eleştiren gazetecilerden biri de benim. Bunu Pilli’den rahatsız olduğum için değil yanlış icraatlarından ötürü yaptım bugüne kadar.

Örneğin ülkeye karantinasız girişlerin durdurulması noktasında baskılara rağmen aldığı kararı da son derece yerinde buluyorum.

Bakan Pilli şimdilik son derece iyi götürüyor ve bu zor süreçte tecrübe kazandı. Bundan sonraki süreci de doğru ve cesurca yönetmesi gerekiyor.

YILBAŞI MESELESİ

Gelelim Yılbaşı tatiline. Hepimiz biliyoruz ki Türkiye’de her Allah’ın günü 32-34 bin vaka çıkıyor, böylesine kötü bir süreç yaşayan Türkiye’ye Allah yardım etsin ancak bu kadar tehlikeli bir süreçten geçiyorken Türkiye sırf casinolar bayram etsin diye 3 ya da 5 gün yılbaşına yönelik karantinasız turistin gelmesine izin vermek tek kelimeyle intihar etmektir.

Bakan Pilli’nin böyle bir yanlışa düşmeyeceğini tahmin ediyorum.

MÜSTEŞAR ÇAYGÜR BASKI YAPIYORMUŞ

Duyduğuma göre Müsteşar Ali Çaygür, Bakan Pilli’ye yılbaşında günde 32 bin vakanın çıktığı Türkiye’den ülkemize karantinasız girişlerin yapılmasına onay vermesi için ciddi baskı yapıyormuş.

Umarım bu duyduğum doğru değildir ve net bir şekilde Müsteşar Çaygür’ü bu konuda kamuoyuna açıklama yapmaya davet ediyorum.

Bu konuyu araştıracağım, eğer bu doğruysa Kıbrıs Türk Halkına yapılacak en büyük kötülük olacaktır bu davranış.

PANDEMİ TEKRAR BAŞLADI

Bir bakın dünkü sonuçlara. Sekiz yerel vaka var. Bu durum bize ülke genelinde yerel vakaların arttığını ve artacağını gösteriyor. Sağlık Bakanı Ali Pilli’ye sesleniyorum, lütfen bu süreci doğru yönetin. Bu işin ülkemizde patlaması an meselesidir. Hiçbir baskıya boyun eğmeyin. Hepimizin çok dikkatli olması gerekiyor. Bu iş patlarsa bunun önünü alamayız ve net olarak söylüyorum hedef tahtasına Bakan Pilli konulur ve fatura ona kesilir.

CUMHURBAŞKANI TATAR DA RAHATSIZ

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ile geçtiğimiz gün birlikteydik. Cumhurbaşkanı Tatar son derece duyarlı ve halkını seven bir insan. Başbakan olduğu dönemde bu süreci başarıyla yönetenlerden biriydi. Tatar’ın gerek yılbaşına yönelik gerekse sonrası için ülkeye karantinasız girişlerin olmaması yönünde net bir kararlılık içinde olduğunu biliyorum. Bu konuyu kendisiyle konuştuk ve bana da söyledi. Hatta bu konuda hem Başbakan Saner’i hem de Bakan Pilli’yi uyaracağını anlattı bana.

PİLLİ YETER Kİ DESTEK İSTESİN

Bakan Pilli, ülkeye karantinasız girişlerin kaldırılması yönünde yeter ki destek istesin. Biz gazeteciler toplum menfaati için her zaman kendisine yardım etmeye hazırız. Bu ülke hepimizin ve bu halkın sağlığını hepimizin düşünmesi lazım.

Yakın çevresinde menfaat elde etmek isteyenlere kulaklarını kapasın ve boyun eğmesin.

Dostlar hepiniz çok dikkatli olun. Koronanın ülkemizde patlaması gerekli tedbirler en sert şekilde alınmazsa an meselesidir.

Eski Başhekim Bülent Dizdarlı’nın açıklaması son derece doğru… Yılbaşında evinizde oturun…

******************

GÜNÜN SÖZÜ

"Eğer aç ve kimsesiz bir köpeği alıp bakar ve rahata kavuşturursanız sizi ısırmaz. İnsan ve köpek arasındaki temel fark budur."

Mark Twain

Yorumlar

Dikkat!
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Diğer Gökhan ALTINER yazıları