Arıklı’yı yalnızlaştırıyorlar...

Yayın Tarihi: 10/03/21 07:00
okuma süresi: 6 dak.
A- A A+
  • Öyle görüyorum ki Erhan başkanı yalnızlaştırma operasyonu son sürat devam ediyor ama bunu Erhan başkanın rakipleri ya da sevmeyenleri değil yanındakiler yapıyor ve Erhan başkan öyle anlıyorum ki bunu görmüyor. 
  • Sn müsteşar, bürokrat kimliğini bir yana bırakmış siyaset yapmaya başlamıştır. Şahap bey kusura bakmasın ama her iyi bürokrattan iyi siyasetçi çıkmıyor. Milletvekili adayı olmak istediğini kaç defa duydum, güzel bir ideal. Yalnız gazetecilere para alır haber yapar para alır haber yapmaz diye giriş yaptıysanız bu işlere bir de isim veremem diyorsanız, o zaman boşuna milletvekili adaylığı falan düşünmeyin.

Birileri Başbakan Yardımcısı Erhan Arıklı’ya bir oyun mu oynuyor ya da farkında olmadan Erhan başkan çok kötü bir kavganın içine mi çekiliyor çok anlamış değilim ama fark ettiğim bir şey varsa o da Erhan başkanın gereksiz yere kendini yıprattığıdır.

Erhan Arıklı’yı uzun yıllardır tanırım, defalarca kez de konuk almışlığım vardır hem de herkes niye “bu adamı konuk alıyorsun” diye eleştirmesine karşın.

Çünkü bana göre Arıklı bu ülkeye hizmet edebilecek bir potansiyele sahip, ben böyle olduğunu gördüğüm ve düşündüğüm için bugüne kadar her zaman destekledim, iyi ilişkiler içinde olduk birbirimizle.

Hiçbir zaman da kırıcı olmadık birbirimize. Öyle tahmin ediyorum ki yapacağım yapıcı eleştirilerden dolayı kırılmaz.

ŞU KIB-TEK VURGUNU

Erhan Arıklı’ya göre Kıb-Tek'de bir vurgun var, soruşturma yürütülüyor. Amenna; eğer Kıb-Tek'de bir vurgun varsa bu araştırılır ve neticeye bağlanır. Usulsüzlük yapan varsa da yargı yoluna sevk edilir.

Sorun şu ki bu konuyu Erhan başkan kendine o kadar bir dert edinmiş ki Kıb-Tek ile yatıyor Kıb-Tek ile kalkıyor. Bu da yetmezmiş gibi Bakanlığın Müsteşarı Şahap Aşıkoğlu gazetecilere saldırıyor, mafyadan bahsediyor. Aşıkoğlu’nun dayanıksız olduğunu anladığımız iddialarına Erhan başkan destek veriyor, verdiğini açıklıyor.

Ekonomi Bakanlığında tam bir kriz ortamı var ve Erhan başkanın aleyhine sarıyor bu kriz.

ARIKLI İLE MEDYANIN ARASI AÇILIYOR

Şimdi eğri oturalım doğru konuşalım. Bu memlekette propaganda meselesini iyi bilen insanlardan biridir Erhan başkan. Bu konuda eğitimlidir de. Böylesine eğitimli bir insan nasıl olur da neredeyse birçok gazeteciyi karşısına alır duruma gelmeye başlamıştır. Müsteşarı konuşturan kendi mi başkası mı bilemem ama izin veriyor ki Müsteşar Aşıkoğlu, Bakan Arıklı’nın gazetecilerle olan ilişkisini sırayla bozmaya başladı.

Şimdi ben buradan soruyorum, namaz arkadaşım Arıklı’ya “Başkan bu işler böyle mi yapılır?”

Ekibiniz medya ile gazeteciler ile aranızı açtıkça açıyor, medyayı karşınıza aldığınız ve giderek aleyhinize büyüyen bir anti propagandayla siyasetteki ömrünüzü ne kadar uzun görürsünüz?

Halbuki siz halka hizmet etmek için siyasete girmiştiniz; hatırlayın. Başbakan Yardımcısı olduğunuzda ne kadar güzel fikir ve projeleriniz vardı halk yararına!

Şimdi onları unuttunuz ve bir Kıb-Tek kavgası başlattınız. Üstelik müsteşarınız da gazetecilerle aranızı bozma noktasında emin adımlarla yol açıyor size.

Sizin gibi tecrübeli birinin asla düşmeyeceği bir hata bu.

Kıb-Tek’i denetlemeyin diyen yok size, varsa hırsızı arsızı ayıklayın yargı önüne koyun, zaten buna kimsenin itirazı olmaz. Ama şekil ve yöntemde çok yanlış ilerliyorsunuz peşinen söyleyim.

Dost acı söyler başkan, incinsen de bu yazdıklarıma inan iyiliğine söylüyorum ben.

MÜSTEŞAR SİYASET YAPMAYA BAŞLADI

Şahap Aşıkoğlu benim nazarımda değerli bir bürokrattır. Bürokratlığına diyecek bir şeyim yok ama Sn Müsteşar, bürokrat kimliğini bir yana bırakmış siyaset yapmaya başlamıştır. Şahap bey kusura bakmasın ama her iyi bürokrattan iyi siyasetçi çıkmıyor. Milletvekili adayı olmak istediğini kaç defa duydum, güzel bir ideal. Yalnız gazetecilere para alır haber yapar para alır haber yapmaz diye giriş yaptıysanız bu işlere bir de isim veremem diyorsanız, o zaman boşuna milletvekili adaylığı falan düşünmeyin.

Çünkü bu memlekette medyayı karşısına alan ne bir bakan ne bir aday siyasette yer alamaz. Hani gerçekleri konuşacaksak konuşalım. Üstelik üslubunuzu da çok yanlış buluyorum. Yanlış yolda ilerliyorsunuz. Bence biraz sakin.

Her dönem bir bakanlıkta sizi müsteşar yapan bazı güçler de olabilir yanınızda bilemem ama emin olun birçok gazeteye o güçler işlemeyecektir bazı durumlarda. Belki hayatınız boyunca müsteşar hatta bakan da olursunuz hatta faydanız da çok dokunabilir bu ülkeye ama Gazetecilere para alır iftiraları atarsanız Medya sizi hayır ettirmez böyle altı boş iddiaları ortaya attıkça.

Gerçekten dostça söylüyorum bunu. İyi müsteşar, çalışkan müsteşar algısı bir anda ortadan kayboldu ve ben buna gerçekten üzüldüm.

Sonuç olarak tekrardan Erhan başkana dönecek olursak. Öyle görüyorum ki Erhan başkanı yalnızlaştırma operasyonu son sürat devam ediyor ama bunu Erhan başkanın rakipleri ya da sevmeyenleri değil yanındakiler yapıyor ve Erhan başkan öyle anlıyorum ki bunu görmüyor. 

GÜNÜN SÖZÜ

"Eğer aç ve kimsesiz bir köpeği alıp bakar ve rahata kavuşturursanız sizi ısırmaz. İnsan ve köpek arasındaki temel fark budur."

Mark Twain

Yorumlar

Dikkat!
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Diğer Gökhan ALTINER yazıları