Ataoğlu: “DP artık daha demokratik”

Yayın Tarihi: 21/10/21 07:00
okuma süresi: 5 dak.
A- A A+

Malum ülke gündemi bazı çirkin durumlarla çalkalanıyor. Başbakan Ersan Saner’e yapılan ve hiçbir ahlaki kurala uymayan video kurgu meselesi toplumu gerçekten rahatsız etmiş durumda. En nihayetinde herkesin özel hayatı kendini bağlar. Olayın tamamını hoş karşılamak mümkün değil ancak özel hayatın gizliliği son derece önemlidir ve Polis bu asayişi sağlamalıdır.

Bu konuyla ilgili açıkçası bir yazı kaleme almayı pek düşünmüyorum. Belki yarın bir yazı kaleme alabilirim ama muhtemelen almayacağım. Çünkü olayı neresinden tutarsak tutalım yazması konuşması son derece rahatsız edici bir konudur. Siyasilere kim kendince ceza keserse kessin

 Bir siyasinin ailesi olduğunu unutmamak gerekir.

Neyse konumuza geçelim. Demokrat Parti Genel Başkanı Fikri Ataoğlu’nu dün sabah ki programımda konuk olarak ağırladım.

Hükümetin istifasıi erken seçim süreci ve Demokrat Parti’nin baraj sorunu olup olmadığını uzun uzun konuştuk.

Turizmde yaşanan umut verici gelişmeleri konuştuk.

Söyleşinin detaylarını paylaşıyorum sizlerle...

“HÜKÜMETİN İSTİFASINI ARKADAŞLARIMDAN ÖĞRENDİM”

Ortağı olduğu hükümetin istifasını arkadaşlarından öğrendiğini ifade eden Ataoğlu, istifa sonrası kurtuluşun erken seçim olduğu düşünülürse, bunun en yakın zamanda olması gerektiğini kaydetti.

“İÇ KAVGANIN MEMLEKETE YANSITILMAMASI GEREKİRDİ”

Ulusal Birlik Partisi’nin (UBP) içinde yaşanılan kavganın hükümete ve memlekete yansıtılmaması gerektiğinin altını çizen Ataoğlu, yaşanan kurultay kavgalarıyla hükümetin bugüne geldiğini söyledi; bunun kendisini üzdüğünü ifade etti.  Yapılan Danışma Kurulu toplantısını hatırlatan Ataoğlu, diğer parti yetkilileriyle yapılan sohbette yeni bir hükümet modeli kurma fikrinin olmadığını dile getirdi.

“TATAR, TARAF OLDU”

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın hükümetin istifası sonrası, parti başkanlarıyla görüşmeye başladığına işaret eden Ataoğlu, sürecin kurultay nedeniyle UBP endeksli ilerlediğini belirtti. Ataoğlu, “Tatar açıklamasıyla taraf oldu. Bu süreci uzatma yönünde de taraf oldu. Bu işin uzamasına gerek yok. Görebildiğim tamamen UBP’nin kurultayın bitmesi sonrasında seçim kararı alınmasıdır” dedi. 

“MALİYEDE BÜTÇE YOK”

Maliye Bakanı Dursun Oğuz’un her Bakanlar Kurulu toplantısında, bütçe olmaması nedeniyle dert yandığını söyleyen Ataoğlu, “Maliyede bütçede sıkıntı var. Henüz istediğimiz noktaya ülkeyi taşıyamadık. Bu geliri artacak etkenler nedeyse formül üretmeliyiz” dedi.

“TURİZM ARZU ETTİĞİMİZ NOKTADA”

Turizm sektöründe arzu edilen noktada olunduğunu ifade eden Ataoğlu, sektörle ilgili bazı bilgiler de paylaştı. Ataoğlu, “1 acenteyle yaptığımız çalışmayla 14 geceleme olarak getirdiğimiz turistler, q hafta boyunca gezdiriliyor ve esnafla uzun süre kalıyor. 2. hafta ise turistleri serbest bırakıyoruz.  İlk konuştuğumuzda 100 bin kişi getirebileceğimizi konuştuk.1 milyon 400 bin kişi, 14 gece kalıp gitti. 100 bin değil bu rakam 150 bine çıktı. Otel çalışanlarının yüzü gülüyor. Turizm arzu ettiğimiz noktada. Çok iyi durumdayız” dedi.

“KENDİ İÇİNDE KAVGASI OLMAYAN TEK PARTİ DP’DİR”

Partisiyle ilgili de konuşan DP lideri, kendi içinde kavgası olmayan tek partinin DP olduğunu ileri sürdü.  Hükümetin nisabı sağlamasına destek vermeyen DP Milletvekili Serdar Denktaş’ın parti içinde bir olumsuzluğu olmadığını belirten Ataoğlu,  partiye katılımlar olduğunu da ifade etti. Ataoğlu, Girne’de bin 500 kişilik bir katılım oldu. Diğer bölgelerde de katılımlar olacak. Küskünlerin dönüşü de başladı. Komitelerimizi oluşturduk. Hazımsızlıktan dolayı DP üzerinde oyunlar oynanıyor. Hazımsızlıktan dolayı üzerimize oyunlar oynanıyor” dedi.

***

Günün Sözü

"Cehennem boş ve bütün şeytanlar burada."

Shakespeare

#mesajınızvar
Levent ÖZADAM'dan
#mesajınızvar
Levent Kutay
Levent KUTAY'dan
#inbox #gozdenkacmadi

Yorumlar

Dikkat!
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Diğer Gökhan ALTINER yazıları