Namsoy iddialı...

Yayın Tarihi: 06/12/22 07:00
okuma süresi: 6 dak.
A- A A+

Lapta-Alsancak-Çamlıbel Belediye Başkan adayı Fuat Namsoy ile dün bir araya gelip güzel bir canlı yayın yaptık. Fuat başkan projelerini anlatmasının yanı sıra rakibi Fırat Ataser’in bir önceki seçimde aday olup nelere söz verdiğini ve yapmadığını da sıralamayı ihmal etmedi. Fuat Namsoy aday belirlenme sürecinde UBP’li bir aday yerine CTP kökenli bir adaya destek verilmesini UBP’de kimsenin hazmetmediğini ifade ederek “Gerek ben gerekse başka UBP’li bir arkadaşımıza bu görev verilebilirdi. Kaldı ki teker teker bu görev için başvurduk ancak bu başvurular değerlendirmeye alınmadı” dedi.

Namsoy “Biz de anket yaptırdık. Anket sonuçlarına göre yüzde 50 oyu ben alıyorum geriye kalan yüzdeliği ise diğer adaylar paylaşıyor. Kendime güveniyorum. 24 yıl belediye başkanlığı 4 yıl meclis üyeliği yaptım. İnsanımıza nasıl dokunacağımızı biliyoruz. Bölge halkı bizi tanıyor ve destekliyor. Yarım kalan onca projelerimiz var bunları tamamlamak için adayız ve kazanacağımı da biliyorum” ifadelerini kullandı.

Yarım kalan projelerinin olduğunu ve bunları tamamlamak için yeniden aday olduğunu anlatan Fuat Namsoy; 51/95 sayılı yasanın geçmesinin ardından belediyelerin rahatlayacağına ve daha çok gelirlerinin olacağını anlattı. Namsoy “en önemli sıkıntımız maddidir. Her belediye bugün devlet katkı payları konusunda sıkıntılar yaşıyor. Yasanın geçmesinin ardından havuz sisteminin oluşturulacak ve belediyeler daha çok katkı alacak. Lapta büyük nüfusun yaşadığı ve Alsancak’a oranla daha çok insana hizmet edildiği bir bölgedir. Seçilmem halinde hem Alsancak’ın hem de Lapta’nın, Çamlıbel’in sorunlarına titizlikle eğileceğimin bilinmesini isterim. Özellikle personelin haklarının korunacağını ve personele sahip çıkacağımız bilinmelidir” dedi.

Söyleşinin detaylarını paylaşıyorum sizlerle…

Fuat Namsoy, Ulusal Birlik Partisi’nde (UBP) gençlik kollarından genel sekreterliğe kadar görev yaptığını kaydederek, parti içerisinden birinin aday gösterilmesini beklediklerini söyledi. Fırat Ataser’e ise destek verileceğini ansızın haberlerden öğrendiklerini ifade eden Namsoy, bu olayın UBP içerisinde büyük bir infial yarattığını belirtti.

Bir anket çalışması yaptıklarından bahseden Namsoy, her geçen gün desteklerinin çoğaldığını ve buna bağlı olarak grafiklerinin de yükseldiğini kaydetti. 24 yıl belediye başkanlığı yaptığını söyleyen Namsoy, ilgili bölgenin her sorununu tek tek bilen biri olduğundan bahsederek, halkın destek oranının da arttığını vurguladı. Namsoy, “Tecrübem, vizyonum ve bilgi birikimim ile bu işi başaracağız” dedi.

Hizmet etmeyi sevdiğinden bahseden Namsoy, yarım kalan hedeflerini tamamlamak istediğini ve aynı zamanda bu projelerin Alsancak beldesini de kapsamasını istediğini dile getirdi. Arkasında kalıcı eserler bırakmak istediğine değinen Namsoy, “Bizim gailemiz halkımız ve memleketimizdir” ifadelerini kullandı.

Tüm çalışmalarını halkın iyiliği yönünde yaptığına değinen Namsoy, Lapta bölgesinde belli başlı mali sıkıntılar yaşadıkları zamanlar olduğunu bunu tekrar yaşamamak için ise şimdiden çalışmalar başlattıklarını kaydetti.

“Turizmcilerle, esnafımız ve derneklerimizle istişare ederek turizme yönelik çalışmalar yapmak istiyoruz” diyen Namsoy, turistlerin merkezlere kolayca ulaşabileceği imkanları yaratmak istediklerinin altını çizdi.

Alsancak’a bağlı Milos bölgesinden bahseden Namsoy, burası için daha önce hareket sağlanmadığını fakat butik otel yapılma fikrinin ortaya atıldığını vurguladı. Butik otel konusuna karşı olduğunu belirten Namsoy, Milos bölgesinde tüm halkın sosyalleşebileceği bir alan yaratmak istediğini ifade etti.

Turizm açısından yapacakları bir diğer projenin daha olduğundan bahseden Namsoy, yeşil atık konusunda Avrupa Birliği’nden kazandıkları bir geri dönüşüm projeleri olduğunu ve tesisin bittiğini sadece hayata geçirilmesinin kaldığını ifade etti.

“Ben görevi yarım dönem bıraktığım zaman bin 200 civarı 65 yaş üstü yaşlıların evlerine bakıma gidiliyordu” ifadelerini kullanan Namsoy, yaşlıların saçından tırnağına ve hastalığına kadar ilgilenildiğini kaydetti.

Yaşlılarla ilgilenebilmek adına sosyal hizmet birimini genişleteceklerinden bahseden Namsoy, yaşlı ve çocuklara yönelik bir aktivite merkezi projesi hayalleri olduğunu ve bunu hayata geçireceklerini söyledi.

Namsoy, “Sokak hayvanları konusunda da çalışmalarımız vardır” diyerek hayvanların barınak yerine dünyada örnekleri olduğu üzere, sağlıklı yaşam alanları içerisinde gerekli eğitimleri verilerek sahiplendirme yolunda çalışmaları olacağını vurguladı.

****************

Günün Sözü

“Ağzıyla kuş tutsa da sevemediğim insanlar var benim! Bir de canıma okusa bile sevmekten vazgeçemediklerim.”

İlhan Berk

#mesajınızvar
Levent ÖZADAM'dan
#mesajınızvar
Levent Kutay
Levent KUTAY'dan
#gozdenkacmadi

Yorumlar

Dikkat!
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Diğer Gökhan ALTINER yazıları