Hulusioğlu: Seçimi kazanacağıma eminim

Yayın Tarihi: 07/12/22 07:00
okuma süresi: 5 dak.
A- A A+

Çatalköy-Esentepe Belediye Başkan adayı Mehmet Hulusioğlu ile dün oldukça verimli bir canlı yayın yaptık. Üç dönemdir oldukça başarılı bir şekilde bölgeyi yönettiklerini ve her haneye hizmet götürdüklerini anlattı. Hulusioğlu idareciliğin son derece önemli olduğunu, kendilerinin bu anlamda başarılı olduklarını ve bu başarının halk tarafından takdir edildiğini söyledi.

Hulusioğlu seçimlerden dolayı bölgeciliğin başladığını ve bunun doğru olmadığını söyledi.

“Çatalköy de bizim Esentepe’de bizim” diyerek ayrımcılık yapılmaması gerektiğini Esentepe’nin de Esentepe insanının da Çatalköy gibi değerli olduğunu ve her beldeye sahip çıkılması gerektiğini, buna hassasiyet gösterdiklerini ifade ederek seçilecek belediye başkanının her bölgede gereken özeni göstermesi gerektiğini söyledi.

Hulusioğlu, “Çatalköy ile Esentepe’nin birleşmesi sonrasında bölgeciliğin ortadan kalkması gerekiyor. Hem Çatalköy’e hem Esentepe’ye aynı oranda sahip çıkmalıyız. Çatalköy’e nasıl sahip çıkmışsak aynı şekilde Esentepe’ye de sahip çıkacağız. Seçimi kazanma noktasında hiçbir endişem olmadığını belirtmek isterim. Yarım kalan projelerimizi bu dönem bitirmek için tüm çalışmalarımızı yaptık ve hazırız” dedi.

Belediyeler Reformu’nun uzun soluklu bir proje olduğuna dikkat çeken Hulusioğlu, “Reform süreci aslında yaklaşık 7-8 yıl önce sürücü başladı. Reformun bir bacağı olan belediyelerin birleştirilmesi hususu 18 belediyede sonuçlandı” dedi.

Reformun gerçekleşmesinin sonrasında belediyelerin ekonomik anlamda daha çok güçleneceğini anlatan Hulusioğlu belediyelerin hemen hemen hepsinin ekonomik sıkıntılar yaşadığını ancak Çatalköy Belediyesi’nin ekonomik anlamada iyi bir belediye olduğunu ve ilk beşte yer aldığını söyledi. Hulusioğlu seçimlerden sonra ekonomik anlamda istikrarın Esentepe’ye de geleceğini ve iyi idarecilikle bunu başarabileceklerini söyledi.

Hulusioğlu, reformda belediyelerin mali açıdan daha çok güçlenebilmesi için destek verdiğini kaydederek, “51/95 sayılı yasadaki düzenleme reformun en önemli noktalarından biridir. Bütün motivasyonumu bu belediyenin doğru kurgulanmasına harcıyorum” ifadelerini kullandı.

Çatalköy ve Esentepe’nin hızlı bir şekilde yatırım alan bir böyle olduğunu dile getiren Hulusioğlu, “Öngördüğümüz eksiklikler var. Katılımcı bir anlayışla hareket edeceğiz” diye konuştu.

Hulusioğlu, üstyapılarda hızlıca ve bilinçsizce yapılan inşaatların altyapılarda ciddi sorunlar yarattığını, kontrollü büyümenin sağlanması gerektiğini vurguladı.

Yüzde 50 civarında olan personel giderlerinin yüzde 80’lere dayandığını ifade eden Hulusioğlu, “Bütçede kalan diğer kısımlar zorunlu ihtiyaçlara gidiyor” açıklamasında bulundu.

Esentepe Belediyesi’nin idari yapısı çok kötü durumda olduğunu kaydeden Hulusioğlu, “Personelden aldığımız bilgiler doğrultusunda sosyal haklar ödenmiyor. Bu konular bizi ciddi şekilde zorlayacaktır” dedi.

Hulusioğlu, devlet katkı paylarının dağıtımında sıkıntılar olduğunu, bu konuyla ilgili çalışmalarını da sürdürdüklerini ifade etti.

Hulusioğlu’na Esentepe ile Çatalköy arasında bir çöp krizi yaşandığını ve en son Esentepe Belediyesi’nin yeşil atıklarını çöp alanının kapısına döktüğünü hatırlattım Yaklaşık 8 yıldır Esentepe’nin çöplerini Çatalköy Belediyesi’nin topladığını dikkat çeken Hulusioğlu, “Esentepe Belediyesi’nin maddi olarak sıkıntılı olduğu günlerde bunları hiçbir karşılık almadan yaptık” diye konuştu.

Hulusioğlu, yönetici olmanın sorumluluk gerektiren bir iş olduğunu, insanların doğru ve şeffaf bir şekilde bilgilendirilmesi gerektiğini kaydetti.

Belediyelerin mali yapıları ve teknik donanımları çerçevesinde ne yapabileceklerini söylemeleri gerektiğine değinen Hulusioğlu, “İnsanları hayal peşinde koşturtmamamız gerekiyor” dedi

Hulusioğlu, Çatalköy-Esentepe Belediyesi’ni her iki bölgenin halkı da benimsemesi gerektiğini ifade ederek, “Bu belediye hepimizindir. Bölgeli insanlara aidiyet duygusu kazandıracağız” açıklamasında bulundu.

********************

Günün Sözü

İyi bir kadınla iyi bir erkek birlikte değildir çünkü kadınlar, kötü erkeklere aşık olup iyi erkeklerle dertleşir.

Victor Hugo

#mesajınızvar
Levent ÖZADAM'dan
#mesajınızvar
Levent Kutay
Levent KUTAY'dan
#gozdenkacmadi

Yorumlar

Dikkat!
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Diğer Gökhan ALTINER yazıları