Kim bu ahlaksız tekliflerde bulunan öğretmenler?

loading
12 Temmuz, Pazar
£

8.66

7.76

$

6.86

BAM TELİ

Polat ALPER
polat@kibrispostasi.com
Polat ALPER
A- A A+

Kim bu ahlaksız tekliflerde bulunan öğretmenler?

Kıbrıs Postası dün itibarıyla bir skandalı meydana çıkardı.

Muhabirimiz Rüstem Tüccar, okullardaki öğretmen şiddeti sorununu konuşmak üzere Şener Elcil'le bir araya geldi.

Geldi gelmesine de, mesele öğretmen dayağından bambaşka bir yere çıktı.

Haberi gördüğümüzde ağzımız açık kaldı…

Kıbrıs'ın en büyük öğretmen sendikasının genel sekreteri, öğrencisine tecavüz eden, öğrencilerine ahlaksız tekliflerde bulunan öğretmenler olduğunu söylerse ağzınız açık kalırsınız…

Haberin, merkezimize ulaşması üzerine süratle harekete geçerek meseleyi bakanlık boyutuyla geliştirdik.

Milli Eğitim Bakanı Özdemir Berova, iddiaları duyunca adeta ateş püskürdü.

Evet, okullardaki çocuklarımızın emanet edildiği bakan, bu konuda en ufak bir tolerans gösterilmeyeceğini, öğrenim gören çocukları kendi çocuklarından ayırmadığını ve bırakın tecavüzü; kıllarına zarar verecek kişinin ilk önce karşısında kendisini bulacağını söyledi ve ekledi: "Eğer Şener Elcil'in bildiği bir şey varsa ve bunu yetkililere iletmiyorsa, asıl suçu kendisi işliyor"…

***

Ne hayat...

Gözünden sakındığın, onun için canını vermekten çekinmeyeceğin çocuğunun tecavüze uğrama tehlikesi var…

Geçmişte bakanlık bilgisine gelen cinsel içerikli birkaç vaka olduğunu Bakan Berova da kabul ediyor ve gereğinin yapıldığını ifade ediyor.

Ancak KTÖS Genel Sekreteri'nin ''Öğrencisine tecavüz eden öğretmenler var'' ifadesi, insanın kanını donduruyor.

Bu nasıl bir iştir Allah aşkına…

Birisi söylesin, bu nasıl bir iştir…

Bu aşamadan sonra meselenin boyutu zaten değişmiştir.

Bu konunun şakası yoktur ve gerçekliği en ince ayrıntısına kadar araştırılmalı ve eğer Elcil'in iddiaları doğru çıkarsa gereği yapılmalıdır.

Bu aşamadan sonra öncelikle sendika ve bakan, medya üzerinden polemik yürütmeye derhal son vermek durumundadır.

İkinci olarak acilen bakanlık bünyesinde bir tahkikat komisyonu kurulmalı ve bu komisyon, ilk olarak Şener Elcil'in bilgisine başvurmalıdır.

Bu noktada Şener Beyin de konuyu niye polise taşımadığı sorusu da aklımdan geçmiyor değil.

Bu ülkede görüşlerini beğenelim beğenmeyelim en büyük öğretmen sendikasının genel sekreteri ve bir öğretmen olarak Şener Elcil, tüm bildiklerini bu komisyona anlatmalı, şimdiye dek neden bu konuyu gündeme getirmediği veya şikayetçi olmadığını da izah etmeli; bununla birlikte, eğer iddialar doğruysa, bu pisliğin sorumlusu veya sorumlularının, geneli tertemiz öğretmen/eğitimci camiasını lekelemesine izin vermemek adına cezalandırılması, teşhir ve tecrit edilmesi gerekmektedir.

Bu olay, sanıldığının aksine sadece bakanlık bünyesindeki bir komisyon anlamında idari bir 'iş' de değildir.

Bu olay, artık polisliktir.

Bu olay, artık polisin, küçücük çocuklarımıza tecavüz edildiği iddialarını en ince detaylarıyla araştırmasını gerektirmekte ve yine bu soruşturmada da kilit isim olarak Şener Elcil'in polise yardımcı olması gerekmektedir.

Eğer iddialar doğruysa, bu sapık veya sapıklar derhal yargılanmalı, meslekten atılmalı, teşhir edilmeli; öte yandan, şayet iddia edilenler doğruysa, tacize uğrayan çocuklarımızda bu olaydan kaynaklı oluşan yaranın yarattığı tahribatın gereği yapılmalıdır.

Ama evvela, Şener Elcil isim isim, adres adres, okul okul ne biliyorsa, açıkça gerek bakanlığa gerekse polis kuvvetlerine bildiklerini anlatmalıdır.

Sayın Emniyet Müdürlerimiz…

Şener Elcil'in Kıbrıs Postası'na yaptığı açıklama bir ihbardır.

Bizler, her daim bu meselenin takipçisi olacağız.

Bu iddiaların gerçekliği açığa çıkana kadar, eğer gerçekse fail ya da failler yakalanana kadar, yakalandıktan sonra adil bir cezaya çarptırılana kadar, o çocuklarımız yaşadıklarının izlerini silene kadar ve bu tip kepazeliklerin yeniden yaşanmayacağı günlere kadar takipçisi olacağız.

Duyarlı yetkililere güveniyoruz.

banner

Yorumlar

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.