×
banner
banner
banner
Ana Sayfa YAZARLAR
banner
Polat ALPER
Polat ALPER
Trafik, izolasyon ve Bayram dileklerim...
Giriş Tarihi: 04/06/2019
08:00

Nerede o eski bayramlar nostaljisinin sözde kaldığının bilinciyle sizlere en bilindik bayram dileklerimi günümüzden temenniler ekleyerek sunmak isterdim.


Mübarek Ramazan Bayramınızı kutlar, tüm sevdiklerinizle birlikte sağlık, mutluluk, huzur ve refah dilerim.


Bayram öncesi ardı ardına yaşanan trafik kazalarında kaybettiğimiz gençlerimiz bizleri derinden üzmüştür. Kaybettiğimiz kardeşlerimize Allahtan rahmet ve ailelerine sabır dilerim.


Bir daha kaza olmasın, ölümler yaşanmasın demekle kazaların önünün alınamadığı bilincine varılması gerektiğinin er geç farkedilmesini dilerim.


Çocuklarımıza çok küçük yaşlardan itibaren, modern toplumların da ilerisinde bir trafik kültürü aşılamamız gerektiğini, bu eğitimin 'yola atılan yayaya yol vermek inceliğinden' çok daha fazlasını, çok daha ilerisini ihtiva etmesi gerektiğinin er geç farkedilmesini dilerim.


Bu bayrama ocaklarına düşmüş ateşle giren ailelerin acısını hafifletebilmek mümkün olmasa da yenilerinin yaşanmasının önüne geçebilmek adına devletin yolundan altyapısına, sürücü kültüründen yaya eğitimine dek kapsamlı ve uygulanabilir bir trafik politikası üretmesi, bu politikaya zarar verecek kişilerin ise trafiğe çıkmasının tamamen önlenebilecek şekilde yaptırımlara tâbi tutması gerektiğinin er geç farkedilmesini dilerim.


Araç kullanımının birilerine hava atmak veya hayat tarzı yarıştırmak için değil, bir yerden bir yere gitmek için gerekli bir durum olduğunu, bu kadar basit bir olayın bir kısırdöngüye dönüşmesine rağmen devletin buna karşın bir eğitim politikası üretmesinin gerektiğinin er geç farkedilmesini dilerim.


Sadece trafik mi…


Ülkenin karşı karşıya olduğu izolasyonları iş yapmazlığın, geçiştirmenin, tembelliğin bahanesi olarak kullanan anlayış yıkılmadıkça, kafadaki izolasyonlar ve öğrenilmiş çaresizliklerimizin üstesinden gelmeden bu basiret bağlanmasına çare üretmezsek ülke olarak büyük zarar gördüğümüzün er geç farkedilmesini dilerim.


Toplumsal yapımızın çözülmeye doğru gitmesi, gelenek, görenek ve ananelerimizin zaman ve şartlar karşısında eriyişinin karşısında toplumsal/kültürel birlik yaratmamız gerektiğinin er geç farkedilmesini dilerim.


İyi dilekler, eğer bu dileklere ulaşmak için bir şeyler yaparsak bir anlam ifade eder…


Gerisi sabun köpüğünden farksızdır…


Havanda su dövmek yerine, en iyi dilekleri aklımızdan çıkarmadan, en ulaşılabilir hedefler için bile olsa harekete geçmemiz gerektiği gerçeğiyle yüzleşmemiz lazım...


Herkese dileklerinin gerçekleştiği, gerçekleşmesi için de gerekeni yapabildiği bir bayram dilerim.


banner
banner
DİĞER Polat ALPER YAZILARI
banner
banner
banner
Döviz Kurları
USD
5.80
GBP
7.52
EUR
6.51
banner
banner
banner
banner
banner

2001 © 2019 KIBRIS POSTASI | CITYPRESS YAYINCILIK LTD
www.kibrispostasi.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı CITYPRESS YAYINCILIK LTD’ye aittir. İzin alınmadan kullanılamaz... Kıbrıs Postası Gazetesi'nin hem basılı nüshasında hem de internet sitesinde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı CityPress Yayıncılık Ltd.'e aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. İzin almak kaydı ile içeriği 3-4 cümlelik basın özeti şeklinde alıntılamanız ve kaynak olarak URL bağlantısı olan kibrispostasi.com'u göstermeniz talep edilmektedir. Kıbrıs Postası`nda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan Kıbrıs Postası hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Kıbrıs Postası harici linklerin sorumluluğunu almaz.