Türkiye Cumhuriyeti yetkililerinin Kuzey Kıbrıs’la ilgili politikalarının çok tartışılacağı aşikar

Yayın Tarihi: 05/11/21 11:47
okuma süresi: 2 dak.
A- A A+

Makama talip olup olmama kararını vermeden önce finansal yapısını, borcunu, alacağını, gelirini, bürokratik yapısını yani özetle neye talip olduğunuzu iyice incelemez misiniz?

İncelenir ve bunun neticesinde bu göreve talip olup olmama kararı sizin hür iradenizdir. Kimse size bu görevi zorla tebliğ etmiyor…

KKTC, talip ol, makama gel, ardından ‘ne yapacağız şimdi’ diye halka şikayet vakalarının en üst seviyede yaşandığı bir ülke durumunda.

Faiz Bey’in kabinesini oluşturma sürecinde sözüm ona ‘teknik heyetle görüştük’ açıklamasına kargalar bile güler… Büyükelçi ile kabineyi görüştüm demek istemiyorsa daha mantıklı bir açıklama yapılabilirdi.

Bugün kabineyi ilan eder ve göreve başlar.

Bu kabine çok tartışılır fakat sakın yanlış anlaşılmasın, tartışılacak olan Faiz Sucuoğlu olmaz, tartışılacak olan Faiz Bey’in Büyükelçilik ziyareti de olmaz. Bunu normalleştirmemek kaydı ile yazıyorum daha önce çok yaşadık çok gördük. Ama Türkiye Cumhuriyeti yetkililerinin Kuzey Kıbrıs’la ilgili politikalarının çok tartışılacağı aşikar.

Yaşananlardan ders almama ısrarı hasarın boyutunu artırmaktan öteye gitmez. Durum bu denli sarih bir şekilde ortadayken üzerine çok konuşmak da fayda etmeyecektir.

Ekonominin, kamunun durumu bu denli ortadayken, hortlayan enflasyon canavarı dur durak bilmeyip pahalılığı tetiklerken, ülkenin geleceği bu denli belirsizken ve tüm bunların en acısı kendi ekonomimiz dolayısı ile siyasetimiz kendi kontrolümüzde değilken geleceğe olumlu bakmak mümkün mü?

Ama yiğidi öldür hakkını yeme derlerdi eskiler. Kimse kimseye zorla bir şey yaptırmıyor.

#mesajınızvar
Levent ÖZADAM'dan
#mesajınızvar
Levent Kutay
Levent KUTAY'dan
#gozdenkacmadi

Yorumlar

Dikkat!
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.