Kırk Derenin Suyu

Av. Feyzi HANSEL
feyzihansel@gmail.com
Av. Feyzi HANSEL

İsrail jetleri ve füzeleri Kıbrıs'ta...

Yayın Tarihi: 21/05/21 08:28
okuma süresi: 3 dak.
A- A A+

Savaş çok kötü bir şey. Eli silahlı kişilerin ölmesi, öldürmesi, öldürülmesi dahi travma iken, kundakdaki bebeklerin ölümüne ağlar da ağlar insan...

Günlerdir, Filistin'de yaşananlar boğazımı düğümlüyor, uykularımı kaçırıyor.

Kim suçlu? Kim haklı? Kim güçlü? Kim zayıf? Onca insan evinden yerinden edilirken, öldürülürken acımasızca, kimin umrunda bu soruların cevapları?

Hayatım boyunca antisemitist olmadım. Belki de ırkçı bile olmadım. Yahudilerle bir derdim yok. Pek çok meslektaşım yahudilerle çalışarak çok güzel paralar kazandı. Saygı duyarım. Ben yahudilerle çalışmadım. 

İnançlı ve imanlı bir insan olarak, hoşgörülü olmayı öğrendim. İnançlı olanlara da olmayanlara da! Hele hele hak dinlere karşı hoşgörülü olmak inancım gereği.

Tüm hoşgörüme rağmen, hayatım boyunca benimseyemediğim ve tasvip edemediğim şey, ABD, Avrupa, İngiltere gibi büyük güçlerin, insanları evinden işinden canından eden, vahşi İsrail organizmasına ses çıkaramamış olması...

Çocukların ölümüne sebebiyet veren İsrail vahşeti yarın bir gün gelip bizim de kapımıza dayanacak.

Ülkemizi karış karış yahudilere satıyoruz. Rumlar da öyle. Trodos dağlarında İsrail komandoları fink atıyor.

Makarios, dini bir lider olarak, vaktiyle Kıbrıs'ta yahudilere mal satışını yasaklamıştı. Bir bildiği vardı mutlaka. Şimdi, güneyde de yeller eser o yasağım yerinde...

ABD'nin Büyük Ortadoğu Projesi adeta Büyük İsrail projesi. Yahudilerin vaad edilmiş topraklar olarak gördüğü haritayı içine alıyor.

O haritada Kıbrıs da var. Türkiye'nin bir kısmı da. Biz şimdi yahudilerle güzel güzel ticaret yapıyoruz. Mal satıyoruz, para kazanıyoruz. Bizim topraklarımıza yatırım yapıyorlar. Bizlerden hizmet alıyorlar. Bizi hoş tutuyorlar. Para kazandırıyorlar. Biz mutlu mesut müreffeh bir hayat yaşarken, onlar vaadedilmiş toprakları sabır ve parayla alıp vazifelerini yapıyorlar.

Biz, elimizdekilerden ve halimizden mutlu olduğumuz için İsrail'in Filistin'deki kıyamını görmezden geliyoruz veya küçük insani tepkiler gösteriyoruz.

Komplo teorisi belki ama, Filistin temizlendiğinde sıranın Kıbrıs'a gelmeyeceği ne malum? Komplo teorisi ama, bir sabah tepemizde İsrail jetleri ya da topraklarımıza düşen İsrail füzeleri ile uyanmayacağımız ne malum?

İsrail her bakımdan çok güçlü bir devlet. Çölün içinde bir vaha adeta. 

Peki ne yapalım?

Ben, çocuk katili, yaşam hakkı düşmanı İsrail Devleti'ni ve ona çanak ya da alkış tutan güya büyük ama aslında uydu durumundaki avanelerini kınıyorum!

Sağduyulu İsrail vatandaşları da kınıyordur diye düşünüyorum.

Bize gelinde. Artık uyanıp yahudi tüccarı ile olan ilişkilerimizi gözden geçirmeliyiz...

Yorumlar

Dikkat!
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Mete Baris01/06/21 08:46
Yahu Israil hukumeti bir suc islediyse, yahudi tuccarinin sucu ne da iliskilerimizi gozden gecirelim den? Sonra da antisemit degilim den. Komplo teorisini alip, kose yazisi yapmissin, biz da burda vakit harcarik okuyarak

Kuzey Kibrisli21/05/21 10:54
Amma abarttınız Sn Hansel... İsrail’in bombaları ve füzeleri akıllıdır. AB kimliği taşıyanlara zarar vermez. AB kimliği taşımayanları öldürür... Ayrıca kimlik yanınızda değilsa aklınızı okur ondan sonra infilak ederler..... Bunun bir şaka olduğunu belirteyim de her şeye inanan boş kafalar inanıp bunu da propoganda malzemesi yapıp zor durumda kalmasınlar...😂

Diğer Av. Feyzi HANSEL yazıları