Kırk Derenin Suyu

Av. Feyzi HANSEL
feyzihansel@gmail.com
Av. Feyzi HANSEL

Uyan artık ey Saner!

Yayın Tarihi: 08/09/21 07:00
okuma süresi: 4 dak.
A- A A+

Sokakta kıran kırana bir ekmek kavgası varsa, insanımız, cebiyle, evladıyla, geleceğiyle hergün yeni bir imtihan veriyorsa, hiç kimsenin bu insanların dertlerine dert eklemeye hakkı yok.

Bu ülke, 2020'den bu yana ekonomik olarak bitmiş tükenmiş durumdadır. 

Memleket realitelerine, ülkede var olan imkanlara bakarak, mevcut siyasi sorunlar olmasaydı bile, ülkedeki ekonomik yıkımı ortadan kaldırmak için ya bir mucize, ya da bir sihirbazlık gerekirdi.

Derdim felaket tellallığı ya da, karamsarlık yapmak değil.

Maalesef 2018 seçimleriyle oluşan mevcut parlamento ve hükümetler, kısır iç sorunların yanı sıra, doğal afetler gibi bir çok felaketin sillesini yemiştir. Bu süre zarfında başımıza açılan hiçbir siyasi derdi, hiçbir hükümet layıkıyla çözememiş ve dertlerimize yenileri eklenip gitmiştir.

Bir UBP'li olarak, ülkedeki durumdan çok rahatsızım. Açıkça söylüyor ve yazıyorum. 

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinden bu yana, UBP, kurultay ezgisinden kurtulamadığı gibi, iç dengelerini de toparlayamamıştır. Gönül isterdi ki, bu dert sadece benim ve diğer UBP'li olanların derdi olsun sadece, memleket bundan nasibini almamış olsundu. Nerde? Sanki bütün memleket UBP'liymiş gibi, herkesi mahkum ettik bu derde. Yeter artık, yeter...

Yok aday olurlardı, yok çekilirlerdi, yok tekrar aday olurlardı yok tekrar vazgeçerlerdi. Ne olduysa oldu. İçimize sinip sinmediği ayrı konu. Ama, ister tek adaylı, ister seçimsiz olsun, UBP bir genel başkan belirlemiştir. Sormazlar mı adama, tek aday Ersan Saner kurultaya giderken niye itiraz etmediniz ya da aday olmadınız diye? Sorarlar elbet.

Peki ya sormazlar mı Sayın Saner'e sen genel başkan mısın değil misin diye?

Mevcut başkan adaylarının hepsine eşit ve objektif bir mesafeden bakıyorum UBP'li şapkamla. Yıllar boyu partileri için emek harcamış abilerimin, dostlarımın hiçbirisinin emeği daha az kıymetli değil benim için.

Mesele nedir biliyor musunuz? Bunların hiçbiri halkı ilgilendirmiyor. Tüm adayları da suçlu görüyorum. Herkesin mutabakatıyla, olağan kurultaya kadar görev yapmak üzere sizler seçmediniz mi ya da atamadınız mı Sn. Saner'i genel başkanlığa? O halde niye, ne pahasına olursa olsun başkanınızı desteklemediniz? Peki ya sen Sn. Saner? Sana ne demeli? Sen bu partinin genel başkanı değil misin? Herkesin, mevcut rakiplerinin de mutabakatıyla gelmedin mi bu göreve?

Bir silkin, uyan, kendine gel sevgili Ersan abim, Sn. Saner. Sen genel başkansın. Kurultayda da yeniden adaysın. Ama sen UBP'lisin. Sen, başbakansın, milletvekilisin herşeyden evvel. Önce bu halk, sonra da parti senden görev bekler. 

Bu kurultay meselesi kabak tadı verdi artık. Parti tüzüğü değişsin diye yıllardır konuşulmuyor mu? Yıllardır bu konuda komite üstüne komite kurulmadı mı? İşte değişiklikleri hazırladınız. MYK'dan, PM'den de geçti. Çağır artık tüzük kurultayını Sayın Başkan. Ne bekliyorsun? 

Her zaman, herkesi herkonuda uzlaştırmak mümkün değil Sn Başkan. Denediniz mi? Denediniz. Bir mutabakat için geri adım attınız mı? Attınız. Dahası ne olabilir ki?

Çağır tüzük kurultayını. Gerekirse, parti tüzüğüne ve tüm geçmiş uygulamalara rağmen, sandıklar kurulsun. Tüzük değişikliği geçerse de bizim. Geçmezse de.

Vur artık yumruğu masaya, uyan, kendine gel. Senin en büyük siyasi zenginliğin koltuk bağımlılığı yerine demokrasi bağımlılığı değil mi?

Olacak olan olsun. Yeter ki, parti de, memlekette bu kurultay stresinden derdinden kurtulsun. Senin kaybedeceğin bir şey yok Sn. Başkan...

#mesajınızvar
Levent ÖZADAM'dan
#mesajınızvar
Levent Kutay
Levent KUTAY'dan
#gozdenkacmadi

Yorumlar

Dikkat!
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Diğer Av. Feyzi HANSEL yazıları