'Küreselci' finali göremeyeceğiz

loading
9 Ağustos, Pazar
£

9.51

8.60

$

7.29

KARANTİNA

Vatan MEHMET
vatan.mehmet@kibrispostasi.com
Vatan MEHMET
A- A A+

'Küreselci' finali göremeyeceğiz

'Son özgür nesil biziz…'

Julian Assange

Komplo teorisi yok. Zaten komplonun teorisi de olmaz. O biz çocukken idi. Çünkü ifşaat yoktu.

İddialar hem puslu, hem kontrol altında hem de belgesizdi...

**

Herkes az çok biliyor ve artık son yirmi yılda yazılarak da çizilerek de –operasyonel ayrıntılar dâhil- kurumları ile ortaya kondu. Hatta son dönemde birbirlerini düşmanlıkla açıkça işaret etmeleri ile apaçık biliyoruz ki dünyada olup biten ekonomik kötü gidiş ile kargaşanın, belirsizlik ile umutsuzluğun kaynağı iki güçlü cephenin kapışması…

Malum bunlar devlet değil.

Zümreler…

Eski ünlü deyişle: 'cihanı devletler değil, cemiyetler yönetir'.

Kendi icat ettikleri sistemde kazandıkları servetlerini hayallerine, takıntılarına, sapkın ideolojilerle karışmış ve ne "ne olduğu" ne de "adının belli olduğu" sözde dinleri için harcamaktan çekinmiyorlar.

Masonik ve İlluminati gibi sair işler hep yüzey hikâye ve eski… Yani çoktan dönüştü.

Dış İlişkiler Konseyi'nin (CFR) çevirdiği işler yazılı artık.

Tavistock Örgütü bile deşifre...

Çocuklar bile dünyadaki tüm para birimlerinin değerini belirleyen FED'in bir Amerikan bankası olmadığını, 5-6 ortaklı kişisel bankerler zümresine ait olduğunu ve bunların 71'de "altın karşılığı dolar basma kuralını" da seçtirdikleri Nixon'a yıktırmış olduklarını biliyor.

Veledler bile biliyor çünkü başka bir aşamaya geçmek istedikleri için kendileri anlatmaya başladı. (Popüler Zeitgeist belgeselleri ve türevleri hep kendi deşifreleri).

**

Biri ötekinin devamı ve sonucu gibi anlatıldı.

Bu yanlış.

Biri alenen, öteki de garip ama din adına "ilahlık" iddiasında olsa da Beş bin yıllık Küresel Çete başka…

Emperyalist Kapitalistler başka…

Devletlerarası savaş riski bariz ama alternatif model olmadığı için kavganın akıbeti hakkında "kâhinler" dışında kimse bir şey öngöremez. Emperyalistler Büyük İsrail diyor… Küreselciler buna tam destek…

Ama İsrail yetmez, onlar tüm dünyayı istiyor.

Bunlar dönem dönem -ortak Mesih gibi- ortak ajandaları olsa da hedefleri bambaşka ve insanlığın önüne kimsenin öngöremeyeceği bir şeyi getirmeye, sunmaya, sanki de biat ettirmeye hazırlar gibiler.

Hep yanlış anlaşılır: Bu cemiyetler yalnızca "yeni bir insan tipi" uğruna "dünya düzeni" diye diye anlatılan işle meşguldürler.

Dertleri insandır.

Din de neymiş!

Hiç ama "hiçbir değeri" olmayan bir insan peşindeler…

O'na bir şey pazarlamak istiyorlar sonunda sanki ama mevcut insan hala buna mani…

**

Bu anlamda ABD'de daha ziyade "demokrat" kisve altında Küreselciler tüm dünyada 'zihin istilası' peşinde…

Kapitalistlerin önceliği ekonomik sömürü.

Kendileri söylüyor: Kapitalistlerin zihin istila girişimi Müslümanların bir müddete mahsus Hristiyan yapılması iken –ki mevcut Hristiyanlığı paganizme hizmetkar tasarladılar-, Küreselcilerin zihin istilası hem Müslümanları hem Yahudileri hem de Hıristiyanları, tüm dinleri yok etmek…

Hiç abartı yok: 11 Eylül'ü tasarlayarak bize yutturanlar, torunlarımıza insanlığı tamamen sözde bir uzaylı istilasına karşı birleşme fikrine dahi ikna edebilecek güçte olacaklar.

Zaten yadırgamayız. Paganların kutsal ağacı Hollywood'tan beslenen zihnimiz helojen bombardımanına hazır bile…

Dedelerimizin radyo için 'Kahire'de eşek anıracakmış da burada duyacakmışız' diye dalga geçtiklerini unutmayalım.

  1. Dünya Savaşı ile kendilerine itaat etmeyen imparator ve imparatorlukları bitirdiler. 2. Dünya Savaşı ile serveti şekillendirip Ulus devletleri de tertip edip şimdi onları da bitirmek istiyorlar.

Batı dediğimiz Avrupa ve Amerika'da 20. Yy'da Kapitalizm, Yunan Felsefesi, Hristiyanlık, Emperyalist Sömürgecilik demekti. 21.yy'da yeni adları ile "Küreselci" kavramı altında toplanan zümre, iki yüz olan devlet sayısını bine çıkartarak dijital dünya tabanlı "tek dünya; tek dil; tek kültür; tek din" projesi peşinde… Hatta sümerik "emojilerle" tek alfabe peşinde…

30 yıl önce Küreselcilerin son asırdaki meşhuru Rothschild, 1988'de yayın organı The Economist'te, doların biteceğini, yerine geçecek paranın da bitcoin olduğunu (Blockchain meselenin asıl özü), logosunu da kapağına koyarak açıkça ilan etmekle kalmadı, içeriye de "2018'e hazır olun" diye yazdı.

**

Meşhur "Tarihin Sonu Tezi" ile ideolojilerin ve ulus devletlerin sonu diyen Fukuyuma, Trump hakkında Neo Liberalizmin sonu diyor şimdi… Yani evet 20'nci yüz yıl statükosu çöktü ve taraflar yapıyı sökmeye başladı.

Bu da bir başka tezgâh olabilir ama Ulusçu Kapitalistlerin vitrini Trump BM için "İnsanların eğlenceli vakit geçirdiği bir kulüp", NATO için ise "modası geçmiş bir kurum" derken bir aptalın lakırdılarını sayıklamadı.

Küreselcilere "ulusalcı Kapitalist" olarak savaş açtığını ilan etti.

Transatlantik anlaşmaları iptal edeceğim, diye çıkışan Trump'ın mesajı Küreselcilere olduğu için cepheler netleşti.

BM, WHO, IMF, NATO gibi kurumlar Küreselcilerin kontrolünde… Trump, Pentagon ve FBI'da etkili.

Küreselciler ise CIA, BND, NASA ve IM serisi üzerinde…

Trump koyu Katolik, yardımcısı koyu Evanjelik… Küreselcilerin LGBT, Tek dünya devleti gibi projelerine karşılar.

Kavganın kökeni ekonomik değil dinî ve ideolojik.

Ezoterikçi Küreselciler Coğrafyamızdaki farklı etnik grupları ve mezhepleri kışkırtarak Ortadoğu'yu İslam öncesi döneme taşımak derdinde... Kapitalist Hristiyanlar ise yeni bir Roma ülküsü ile yaşıyor…

Literatürü bilenler için mesele özünde budur.

Kapışmanın, finans, siber, istihbarat, vekâlet örgütleri üzerinden şiddetleneceği kesin ve Küreselciler bu kez –rakip kisvesi altında Kominizmi finanse ettikleri gibi- Çin üzerinden gelecek.

Açıkça yazıyorlar zaten: "_20. yüzyılın ilkel Darwin'in Evrim Teorisi, 21. yy'da yerini "Singulartiy/Transhümanizm"e bırakacak. Freud'un "Psikanaliz"i, yerini LGBT'ci "Cinsiyet Teorisine".

Haham Moses Hess'in geliştirip Marx-Engels üzerinden dünyaya pazarladığı Komünizm/Marxsizm de yerini "Öz yönetim/Transhümanizm", Kapitalizm ise yerini Küreselciliğe bırakacak._"

Yani böyle bir kurgu, neo-milenium "imanı" var.

Yani dijital dünyanın sonu, insanlığın köleleşmesi… Asla özgürleşmesi değil…

Ömür yetmez.

Kıyametin düğmesine takıntılı bu "Deccaliyet" finalini göremeyeceğiz.

İstemeyiz de.

banner

Yorumlar

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.