Daraldım...

loading
2 Temmuz, Perşembe
£

8.54

7.70

$

6.85

KÖR GÖZE PARMAK

Doç. Dr. N. BERATLI
nazim.beratli@kibrispostasi.com
Doç. Dr. N. BERATLI
A- A A+

Daraldım...

Ben sıkıldım arkadaşlar…

Onun için yazmıyorum… Yazsam, çoğunlukla gece gündüz kavga etmem icap edecek. Yaşım kemale erdi, bıktım! Susup oturmayı da denemeye karar verdim.

Bir halkın böyle gündemi mi olur? Bezdim…

Alın şu hükümet "bet"ini… Mal meydanda, her şey apaçık ama milletin hoşuma gidiyor' Nesi? Konuşması… Susuyorum…

Başkanlık Sistemi hakkında yazmaktan da usandım… İlk yazdığımda, olanca mat beyinli, "Denktaş'a işler" dediydi… O kadar eskidir, o konudaki iddia ve önerim! Şimdi de "sen Tayyipçi misin?" diye soran geri zekâlılardan bıktım. Evet… Tayyipçi'yim… George Washington da Tayyipçi idi, De Goulle de… Başkanlık Sistemi ile yönetilen ABD için, "Çağımızın en demokratik devleti" diyen, Karl Marx ile F. Engels de… Var mı başka diyeceğiniz?

Bu sütunun arşivinde o konuda elli tane yazı var, yukarıdan "bütün yazıları" başlığını tıklayın, okursunuz… Gazete arşivlerine zahmet ederseniz, çok daha eskilerini de bulabilirsiniz…

Dünya ve kavramlar, "Tayyibin işine yarayanlar ve yaramayanlar" diye ikiye ayrılmıyor… Ya da Denktaş'ın… Bakın işte onun işine yaramasın diye sağlığında bu meseleyi konuşturmadınız, halâ altı ayda bir hükümet krizi çıkarıp, bir yandan da "istikrar yok" diye ağlaşıyorsunuz! Kimin işine yarıyormuş?

Sistem konuşuyoruz…

İmamoğlu meselesine de bayılıyorum… Bilmeyen de sanır ki İstanbul'un belediye başkanı için KKTC ehalisinin de oyu var! Ulan oğlum, size ne? Yarın bir Türkiye gazetesi, " Kıbrıslılar İmamoğlu'nun peşinde" diye manşet atarsa, bu o adamcağızın lehine mi olur, aleyhine mi? Çok merak ediyorum… Ya bir de münafık çıkar da "KKTC'nin Urumcuları da İmamoğlu'nu destekliyor" derse? Zaten "Pontusçudur" demeye getirenler, başladı bile… Cilalayın, bakalım…

Ve sonra siz 300 bini bulmayan cürmünüzle Türkiye'nin iç işlerinde taraf olunca, yarın onların da 80 milyonluk gövde ile bizim iç işlerimize karışmasına ne diyeceksiniz?

"O başka, bu başka" mı?

Sıkıldım, vallahi…

Alın bir başka absürdlük:

Anastas gumbaromuz, evveleden Dimitri yoldaşımızın marifetiyle Kıbrıs meselesini topraktan çıkardı, denizlere de yaydı! Bunlara sorarsanız,Girit'ten başlayarak, bir kayalığa, oradan yüz ölçümü 10 mk2 olan Meis adasına bir çizgi çekiyorlar, denizin hepsi kendilerinin. Antalya limanının 3 mil açığına kadar, bunların! Kıt'a Sahanlğı başkadır, Münhasır Ekonomik Alan başkadır, FIR Hattı ise bambaşkadır. Önce onu hatırlatayım ama hepsini birleştirir, egemenlik diye lanse edersen, Bodrum'da denizde yüzmek için, bunlardan Schengen Vizesi alman gerekiyor. Oysa bu zemin yaptıkları Deniz Hukuku Konferansı'nın kararları Atlantik Okyanusu için alınan kararlardır ve daha o zamandan Türkiye ile Rusya, itiraz edip, tanımadıklarını açıklamışlardı. O konferansın tarafları da bir ek kararla, "İç denizlerde, meselenin karşılıklı görüşmeler yoluyla taraflarca karara bağlanacağını, olmazsa konunun uluslar arası mahkemelerde çözüleceğini" ilan etmişti! Bizim badriodiler, bunu bizle görüşmüyor! Yunanistan da Türkiye ile görüşmüyor; mahkemeyi de kabul etmiyor! Akıllarınca fiili durum yaratıp, Sicilya'dan bu yanı bütün Doğu Akdenize el koyacaklar!

Akdeniz'e en uzun kıyısı bulunan ülke Türkiye, ama hiçbir hakkı yok! Hepsi Anastas'ın…

Biz? Biz zaten "yok"uz…

Bu durumda, filli duruma karşı, kim olsa kendi de fiili durum yaratır! Türkiye'nin yaptığı da bu… Sonucu ne olur? İki taraf da kararlıysa, savaş çıkar! Ya da biri geriler… Türkiye gerilemeyecek, o belli… Ayvalık'tan İzmir'e gitmek için Anastasiadis'ten vize alacak hali, yok!

Poliviu önceden yazdıydı, dün de Rolandis anlattı…

Bununla ilgilenen yok!

Millet Kudret'in peşinde…

Sıkıldım…

banner

Yorumlar

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.