Yılbaşı Gecesi ne yapıyorsunuz?

loading
29 Mayıs, Cuma
£

8.40

7.55

$

6.82

A- A A+

Yılbaşı Gecesi ne yapıyorsunuz?

Yavaş yavaş sorular günlük yaşam içerisindeki diyaloglarda mevsim gereği yer alamaya başladı.

"Yılbaşında ne yapacaksınız?" şeklinde kendini gösteren sorular aslında birkaç türdür.

Aynı kelimeler kullanılsa bile anlamları farklı olan bu soru türleri kendilerini de çok net bir şekilde belli edeler.

Yılbaşında ne yapacaksınız? Diye yaklaşan birisi, kendisinin muhteşem planını anlatacak birilerini aradığı için, sorduğu sorunun karşılığında "ya sen ne yapacaksın" cevabını gelmesini ister ki, "Biz Paris'e gidiyoruz" yanıtını patlatıp havasını bassın.

Bir diğer tür "yılbaşı sorucusu" ise, cevabın "bilmem. Henüz karar vermedik" olarak gelmesini umut edenlerdendir. O Yılbaşı gecesi dahil olacağı bir ekip, ya da aklındaki bir mekana gitmek üzere ayarlayacağı bir grup oluşturmaya çalışmaktadır. "Henüz karar vermedik" yanıtına, "O zaman gelin, X Hotel'e gidelim hep birlikte" davetini yapıp, zor durumda bırakandır.

Bir başka tür ise davet bekleyendir. Herhangi bir programı yoktur. Dolayısıyla birlikte yeni yılını geçirmek istediği kişilere "yılbaşında ne yapıyorsunuz" diye sorar. Cevabını. Karşı soruya ise "Bilmem. Daha birşey yok. Yalnız yalnız nereye gideriz" gibi kendini acındırma triplerine girer ve zoraki daveti kapar.

Bir başka tür ise eşini bir yerlere gitmeye zorlamaya çalışan kadınların dahil olduğu türdür.

"Biliyor musun canım, Falanca sanatçı, falanca hotel çıkıyormuş yeni yıl gecesi" diye konuyu usulca açar. Sonra yine listesindeki ikinci tercih olan sanatçı ve oteli aynı eda ile söyler. Birkaç dakika sonra ise, sanki o an aklına gelmiş gibi, "Sahi. Biz ne yapıyoruz Yılbaşı gecesi?" diyerek öldürücü vuruşu yapar.

Adam artık kaçma şansı yok. "Ne istersen hayatım" deyip boş çeki teslim eder. Artık yeni yıl gecesi planlamıştır.

Yılbaşı Gecesi Ne Yapıyorsun? Sorusu bu anlamda tehlikeli.

Ben Yılbaşı gecesi son 8 yıldır yaptığım gibi, kendi rezidansımda, kendi elceğizlerimle hazırlayacağım yemekle eşim ve çocuklarımı ağırlayacağım.

Sanatçı olarak ise Türkiye RTÜK ve KKTC'de YYK'nın müsaade ettiği tüm sanatçılar bizim evde olacak.

Sormadan söylemiş olayım.

banner

Yorumlar

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.