Malının başında dur yoksa karışmam!

loading
29 Mayıs, Cuma
£

8.40

7.55

$

6.82

A- A A+

Malının başında dur yoksa karışmam!

Bizim Vatan Mehmet getirip gözüme soktu. "Patron şuna bir bak. Bu kadar ilkellik olmaz ki" dedi ve anlatmaya başladı.

"KKTC İçişleri Bakanlığı Tapu ve Kadastro Dairesi yeni bir haritalama işlemi yapacakmış ve mal sahiplerinin belirlenen günlerde işlerini güçlerini bırakıp mallarının başında durmasını istiyormuş"

"Olmaz öyle şey. Yanlış okumuşsundur sen" diye çıkıştım.

Öyle ya, bu devirde, insanlar kışta yağmurda çamurda ovaların içerisinde haritacı mı bekleyecek? Ya da yurtdışında yaşayanlar ne yapacak? Yaşlı olanlar? Ya da hepsinden önemlisi ilanı görmeyenler.

Haksızlık yaptığımı söz konusu ilanı getirtip önüme koyunca anladım.

Haklıymış.

İçişleri Bakanlığı vatandaşa, "malının başında bekle yoksa karışmam" diyor.

Yapılacak işlem her neyse, birisinin şikayeti olursa ya işlem gerçekleşirken yapacak ya da uzun süren bir bürokratik işkenceye maruz kalınacağını da açıkça yazıyor.

İtiraz edebilirsin. İtirazın askıda kalacak. O zaman da tatmin olmazsan dava aç diyor bir de.

Biraz da tehdit kokuyor ilan. "Malının başında bekle geleceğiz. Beklemezsen de seni malınla rezil edeceğiz"

Sank, "biz size duyurduk gelip malınızın başında dursaydınız" der gibiydi ilan aynı zamanda. Olası bir sorumluluktan peşinen kurtulmak için.

Kusura bakmayın ama dünya ileriye giderken biz geriye gidiyoruz. İlkelliğin her türlüsü bize reva.

Olacak olanı söyleyeyim hemen.

Adamın birinin Karpaz'da 2 dönüm arazisi var. Elinde de koçanı var. Şimdi bu harita ayarlama işleminde bu mülk 1,5 dönüme düşecek ve ondan sonra kıyamet kopacak.

Nasıl bir organizasyondur. Nasıl bir mantıktır. Sebat adlı şirket neyin nesidir? Nasıl bir ihale ile bu işleri yapıyor? Ne kadar para alıyor o işin ayrı bir tartışma konusu. Sonra tartışırız belki onu da.

Neticede, İçişleri Bakanlığı buyuruyor ki, herkes malının başında dursun. Gelecek olan adamlara itirazlarını orada yapsın. Malının başında duran, durmayanın hakkını orada bulunup itiraz ettiği için yiyebilecek.

Anlayacağınız Rumlarla masada mülkiyet tartışırken, bir de kendi içimizde bir mülkiyet kavgası çıkarmaya hazırlanıyoruz gibi görünüyor.

Hadi bakalım hayırlısı.

banner

Yorumlar

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.