Temiz bir sayfa Sayın Hocam

loading
29 Mayıs, Cuma
£

8.40

7.55

$

6.81

A- A A+

Temiz bir sayfa Sayın Hocam

Doğu Akdeniz Üniversitesi'nin yeni Rektör Vekili ile müşerref olduk dün.

Bir grup meslektaşımı Doğu Akdeniz Üniversitesi Beach Club'da ağırlayan Rektör Vekili Necdet Osam söze biraz sert bir sitemle başladı. Medyayı samimiyetsiz olmakla suçlayan Necdet Hoca, tartışmalı dönemde kendisi ile medyanın temasa geçmemesini ve onun da görüşünü almamasını samimiyetsizlik, bunları açık açık ifade etmeyi de samimiyetinden olduğunu söyledi.

Hatta medyanın tavrının üniversiteye zarar verdiğini de ifade eden imalarda bulundu.

Çok fazla kırılıp kızmadık. Nasılsa medyayla ile kez bir araya geliyordu. Bir adım atarak da medya ile buluşmasını da olumlu bir adım olarak görüp aldırmamaya çalıştık. Israr edince ise Kıbrıs Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Süleyman Ergüçlü abimiz olarak hepimiz adına konuşma yetkisini kullanarak, Doğu Akdeniz Üniversitesi'nin bizim olduğunu, Sayın Rektör'ün de bizim olan bu kurumu yönetmek üzere orada görevli bir memur olduğunu hatırlattı ve basını samimiyetsizlikle suçlayamayacağını o yumuşak üslubuyla söyledi.

Haberal Kıbrıslı Genel Yayın Yönetmeni Kartal Harman'da defalarca kendisini aradığını ancak sekreter bariyerine takıldığını söyleyince, Rektör Vekili medya ile bu şekilde işe başlanamayacağını anlamış oldu sanırım.

Rektör nasıl mı başladı?

Rektör Vekili Necdet Osam tartışmalı ve mahkemelik bir süreç sonrasında herkesi, ağırlıklı olarak Medyayı selefi Abdullah Öztoprak'ın adamları olarak tahayyül ederek, "en iyi savunma saldırıdır" yaklaşımı benimseyerek başladı.

"Gazeteciler bir çağırayım. İçimdekileri dökeyim. Buranın patronunun kim olduğunu bir göstereyim" diyerek sanki o sıkıntılı günlerin intikamını almaya çalışır gibi davrandı

Halbuki intikam alınacak bir durum yoktu ve medya Necdet Osam'a karşı bir tavrı da yoktu. Medya herkes gibi "Bizim" olan Doğu Akdeniz Üniversitesi'nin bekası için endişe ediyordu ve çok kötü giden bir sürecin ardından devam eden iyileşme sürecinin sekteye uğramasından endişe ediyordu. Bu iyileşme sürecinin Ahmet ile Abdullah ile ya da Necdet ile yürütülüp yürütülmemesi ile ilgilenmiyor Kıbrıs Türk medyası, sadece doğru dürüst yürütülmesi konusunda hassas.

O yüzden ilk işaretlerini verdiği medya ile çekişme dürtüsünden vazgeçip, Süleyman Ergüçlü'nün ifade ettiği gibi "yeni bir sayfa açarak" bizim malımız olan Doğu Akdeniz Üniversitesi'ni doğru yönetmeye baksın Sevgili Hocamız.

Böyle olduğu sürece Kıbrıs Türk Medyası onu avuçlarını patlatırcasına alkışlamasını da bilir.

banner

Yorumlar

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.